«Полтаватеплоенерго» готове до опалювального сезону

2018-09-07  


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ГОТОВЕ ДО ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ

Головний інженер «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко розповів про готовність житлового та соціального фонду до зими. Нині готові майже всі загальноосвітні навчальні та виховні заклади і лікувально-профілактичні установи.


Загалом графік підготовки об’єктів теплопостачання до роботи в зимовий період виконаний на понад 95%. На кінець серпня уже були відремонтовані 79 котелень та 28 центрально-теплових пунктів. Відновлено майже 1 км тепломереж і замінено 1,5 кілометра аварійних мереж тепло- і водопостачання. Завершено монтаж і прийняття на комерційний облік 102 будинкових вузлів обліку теплової енергії. Усі об’єкти підприємства перевірила комісія «Полтаватеплоенерго» і підтвердила факт готовності теплового господарства міста і ще чотирьох райцентрів області до нового опалювального сезону.

— На поточні та капітальні ремонти з початку року ми запланували витратити 12 мільйонів гривень. Вартість уже виконаних робіт складає понад 8 мільйонів. До кінця року плануємо освоїти решту, – розповів Володимир Пасічко.

Якщо раніше більшість інвестиційних коштів полтавські теплоенергетики на вимогу НКРЕКП спрямовували на обладнання житлового фонду будинковими лічильниками тепла, то цього міжопалювального сезону акценти змістилися у бік реконструкції і ремонту теплових мереж. Фахівці підприємства ставили собі за мету добитися зменшення втрат теплової енергії при її транспортуванні та підвищити надійність і якість послуг із централізованого опалення та постачання гарячої води. Тож були придбані спеціальні сталеві й полімерні труби для проведення ремонтних робіт на мережах опалення і гарячого водопостачання.

Проте, наголошують фахівці підприємства, уже не вперше «Полтаватеплоенерго» готується до зими в умовах гострої нестачі обігових коштів. Одна з причин – недофінансування державою наданих населенню пільг та субсидій на послуги підприємства. А по-друге, чинний для «Полтаватеплоенерго» тариф на теплову енергію є сезонним, тобто споживачі сплачують за послугу теплопостачання лише в опалювальний сезон. У результаті вліткку вся підготовча кампанія здійснюється переважно за рахунок залучених коштів, у першу чергу, кредитних.

— Ситуацію могло б виправити встановлення двоставкового тарифу, – говорить Володимир Пасічко. – Він складається з двох частин. Перша – умовно змінна. Вона відображає здебільшого кількість спожитих енергоносіїв. Її населення сплачує тільки тоді, коли ці енергоносії споживаються, – в опалювальний сезон. Друга – умовно постійна. Сюди входять витрати на сплату податків та бюджетних зборів, проведення ремонтних робіт, заробітна плата тощо. Цю частину тарифу передбачається сплачувати рівномірно впродовж усього року. Саме за рахунок таких надходжень «Полтаватеплоенерго» зможе продуктивніше підготуватися до зими в міжопалювальний період. 

Майже 80% мереж «Полтаватеплоенерго» розташовані під землею, і загальний рівень зношеності трубопроводів перевищує 70%. Тому для їхнього ремонту нерідко доводиться порушувати благоустрій. Однак підприємство завжди дотримується Правил виконання земляних робіт: заздалегідь отримує дозвіл на такі роботи, потім звітує про їх закінчення й стан відновлення елементів благоустрою.

— Так, тільки цього року власними силами ми відновили асфальт на 42 ділянках площею понад 1000 кв. м. Для цього використали майже 140 тонн асфальтобетону, – сказав Володимир Пасічко.

Більше половини лікувально-профілактичних закладів та майже всі дитсадки, підключені до котелень «Полтаватеплоенерго», готові до опалювального сезону. Однак про готовність усіх внутрішньобудинкових систем житлового фонду, говорять теплоенергетики, їм важко судити. Адже працівники «Полтаватеплоенерго» лише беруть участь у комісії, що перевіряє ці системи, а готувати їх мають балансоутримувачі (ЖЕО, ЖБК чи ОСББ). Так, на сьогодні 84% багатоповерхівок, що перебувають у зоні відповідальності ЖЕО №2, перевірені на стан готовності до нового опалювального сезону. Однак з-поміж ОСББ та житлово-будівельних кооперативів про готовність прийняти тепло прозвітували одиниці.

— Ми розробили план заходів з підготовки до опалювального сезону. Зараз графік майже виконаний. Відремонтували понад 40 котлів і 22 насоси різних марок та потужностей, – розповів головний інженер «Полтаватеплоенерго».

Загалом обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» готове до наступного опалювального періоду і традиційно наприкінці вересня проведе пробні пуски котелень. Графік пробних пусків буде опубліковано на офіційному сайті підприємства (http://te.pl.ua/) та його сторінках у соціальних мережах.

Прес-служба «Полтаватеплоенерго»

Друкувати

АКТУАЛЬНО

 

У вашому житловому будинку встановлений вузол комерційного обліку теплової енергії? Тоді ця інформація саме для вас!..

СПОЖИВАЙТЕ ТЕПЛО РАЦІОНАЛЬНО!Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


 
 
Шановні споживачі! Якщо ви отримуєте субсидію, то ця інформація буде для вас корисною: Із березня цього року змінюється механізм виплати житлових субсидій...
 
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram

КОРИСНО

 

24 жовтня у Полтаві стартував опалювальний сезон 2018-2019 років. З появою тепла в оселях полтавців знову стало нагальним питання, як користуватися тепловою енергією, щоб і почуватися удома комфортно, і не переплачувати за опалення. Роз’яснення з цього приводу надав начальник служби контролю за збутом теплової енергії «Полтаватеплоенерго» Віктор ІВАНЧЕНКО...