Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/u556476163/domains/te.pl.ua/public_html/engine/modules/show.full.php on line 335 DataLife Engine > > "ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО": Сорокарічна історія праці змінного майстра ВДС Михайла Кравченка
> Новини підприємства > "ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО": Сорокарічна історія праці змінного майстра ВДС Михайла Кравченка

"ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО": Сорокарічна історія праці змінного майстра ВДС Михайла Кравченка


9-08-2018, 11:30. : admin1
2018-08-09  
 

ТВОРЕЦЬ ІСТОРІЇ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: ЗМІННИЙ МАЙСТЕР МИХАЙЛО КРАВЧЕНКО УЖЕ СОРОК РОКІВ ТРУДИТЬСЯ В ГАЛУЗІ КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
– Наша служба й небезпечна, і складна, – словами з відомої пісні змінний майстер виробничо-диспетчерської служби (ВДС) «Полтаватеплоенерго» Михайло Кравченко починає розмову про свою роботу. І з ним не можна не погодитись: структурний підрозділ, у якому він працює, належить до життєво важливих на підприємстві, а персонал щодня трудиться в непростих умовах. 
 

За плечима Михайла Олексійовича – сорок років роботи в галузі комунального господарства. І майже всі ці літа він провів на «Полтаватеплоенерго», розпочавши свій трудовий шлях на підприємстві у 1979 році. Це чималий відтинок часу, а з урахуванням того, що самому «Полтаватеплоенерго» цьогоріч виповнюється п’ятдесят, то виходить, що Михайло Кравченко був не просто свідком майже усієї історії підприємства, а й, безперечно, її творцем.
 

Здобувши професію теплотехніка, Михайло Кравченко починав з посади майстра у ЖЕКу, а через рік приєднався до потужної команди полтавських теплоенергетиків. Спершу трудився на першому тепловому районі, який на той час обслуговував тільки мікрорайон Алмазний, а сьогодні має значно ширшу територію охоплення. Невдовзі перейшов на посаду старшого майстра на другому тепловому районі. 

– Другий тепловий район відповідав за надання якісних послуг мешканцям центральної частини міста і Подолу. Зараз до географії цього району належить і мікрорайон Левада, але в мій час його ще не було, він тільки забудовувався, – пригадує Михайло Олексійович. – У мене в підпорядкуванні було чотирнадцять котелень, два майстри, ну а кількість слюсарів я вже й не згадаю.
У професійному доробку Михайла Кравченка – і досвід роботи начальником четвертого теплового району, котрий постачає тепло в історичний центр міста і до значної частини нинішнього Шевченківського району. Та вже вісімнадцять років він трудиться у виробничо-диспетчерській службі. На працівників цієї служби покладено одне з найважчих і найважливіших завдань – ремонт котельного обладнання і теплових мереж та оперативне реагування у разі позаштатних чи аварійних ситуацій. Двадцять чотири години на добу, сім днів на тиждень вони дбають, щоб тепло і гаряча вода безперебійно надходили до осель споживачів. А в разі виникнення позаштатної ситуації, інформація про яку надходить або від самих споживачів, або від колег з інших служб, докладають усіх зусиль, щоб якнайшвидше ліквідувати її з мінімальними незручностями для отримувачів послуг.

Поточні ремонти в міжопалювальний період, зізнаються працівники ВДС, – справа нелегка, але її плюс у тому, що хоча б не треба поспішати і можна все зробити до ладу. А коли трапляються пориви на тепломережах чи щось ламається на котельнях в опалювальний сезон, це вже гірше, бо треба діяти оперативно: не сидіти ж людям у холодних квартирах, поки теплоенергетики усе вивірять і перевірять. І тут стає в пригоді високий професіоналізм, ґрунтовна фахова підготовка і досвід.

– Пам’ятаєте слова з фільму 30-х років минулого сторіччя «Волга-Волга»: «Без води – ні туди і ні сюди»? Так само і без послуг нашого підприємства. Тому, усвідомлюючи всю важливість покладеної на нас місії, ми працюємо, не знаючи вихідних та свят. Та й нічна зміна для бригад ВДС ніколи не була дивиною, – деталізує особливості своєї роботи Михайло Кравченко.

Окремо варто зазначити, що нерідко робота виробничо-диспетчерської служби пов’язана з ризиком для здоров’я. На всіх котельнях, крім двох, обладнання газове, а тому неполадки в роботі можуть спровокувати його вибух. А з іншого боку, розкопуючи пориви на трубопроводах, теплоенергетики ризикують отримати опіки від гарячої води, яка до того ж перебуває під високим тиском.

– Робота наша пов’язана з підвищеною небезпекою. Люди працюють з механізмами, технікою, виконуючи і зварювальні, і вогневі роботи. На перший погляд може здатися, що ми більшість свого часу проводимо в офісі, а насправді – на розкопках, як говорять між собою теплоенергетики, – ділиться Михайло Олексійович. – Наприклад, до моїх обов’язків входить організувати роботу, розставити транспорт, правильно роздати завдання робітникам і контролювати їх виконання, забезпечуючи дотримання охорони праці, правил техніки безпеки. І це тільки основні моменти, насправді спектр моїх обов’язків значно ширший.

 

"ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО": Сорокарічна історія праці змінного майстра ВДС Михайла Кравченка

   

Пригадує Михайло Кравченко слова колишнього директора підприємства Леоніда Братікова: «Ви, коли немає аварій, не знаєте, чим і зайнятися». І категорично не погоджується з Леонідом Степановичем:

– Я вважаю, що відсутність аварійних ситуацій в опалювальний період – це, навпаки, хороший показник. Значить, люди добре попрацювали влітку, якісно і вчасно виконали ремонти. Тож коли все спокійно – це їхня заслуга. А взагалі ми постійно перебуваємо в стані очікування, щоб відразу рвонути туди, де потрібні наші руки і знання. До того ж, оскільки наше підприємство обслуговує не тільки Полтаву, а ще й чотири районних центри – Машівку, Решетилівку, Котельву і Карлівку, нам доводиться виїжджати на виклики й туди.

Та попри незручності, важкі умови праці, ВДСівці незмінно ставлять собі за пріоритет якість і працюють швидко та злагоджено.

– Звісно, оцінку в першу чергу нам ставлять споживачі. І ми вдячні полтавцям за розуміння і терпіння, – продовжує Михайло Кравченко, – мало кому спадає на думку, що наша робота непроста і поспіх у ній недоречний. А про своїх колег можу сказати лише добрі слова. Колектив наш дружний, свою роботу знає і виконує добросовісно, навіть з любов’ю, Я завжди пишався людьми, з якими працюю пліч-о-пліч. Під час прийому й здачі зміни у нас не виникає ніяких непорозумінь, бо тут один від одного не сховаєшся. Навпаки – люди тримаються гурту і працюють на совість. 

 

"ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО": Сорокарічна історія праці змінного майстра ВДС Михайла Кравченка

   

Про самого ж змінного майстра його товариші по роботі говорять шанобливо, відзначаючи його професійні якості та людяність:

– Михайло Олексійович і роботу свою знає досконало, і про колег завжди турбується. Він не тільки може навчити молоде покоління високого рівня професійності, а й власним прикладом показує, як відповідально ставитися до своєї праці, – розповідає оператор виробничо-диспетчерської служби Людмила Васильєва.

Підсумовуючи, Михайло Кравченко говорить, що, коли в юності стояв перед величезним вибором професій, зупинився на тій, яка, на його думку, приносить найбільше користі та найшляхетніша:

– Я і зараз, через сорок років, не відступаюся від своїх переконань. Давати людям тепло – це одна із найважливіших професій, адже воно потрібне всім і завжди. Коли у людини в оселі тепло, то в неї і душа зігріта, і їй жити легше. Тому, озираючись у минуле, ще жодного разу не пошкодував про свій вибір. І в своєму професійному житті нічого б міняти не хотів.

Прес-служба «Полтаватеплоенерго»