Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/u556476163/domains/te.pl.ua/public_html/engine/modules/show.full.php on line 335 DataLife Engine > > «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: Фінансова скрута «по-нафтогазівськи»
> Новини підприємства > «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: Фінансова скрута «по-нафтогазівськи»

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: Фінансова скрута «по-нафтогазівськи»


7-07-2021, 13:50. : admin
2021-07-07  


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»:
Фінансова скрута «по-нафтогазівськи»

Правління НАК «Нафтогаз України», навіть у збитковому для компанії 2020 році, отримало 610 мільйонів гривень винагороди.

Останнім часом багато йшлося про системну кризу у теплозабезпеченні  викликану стрибками вартості основного енергоносія для генерації теплової енергії — природного газу. Так у квітні-травні поточного року у розпал пандемії коронавірусної хвороби десятки мільйонів українців і тисячі лікарняних та освітніх закладів лишилися без гарячої води через безальтернативне примусове запровадження «НАКівської бізнес-моделі» на ринку закупівліприродного газу. Не обійшла біда стороною і полтавську громаду (https://poltava.to/project/6845/), яка упродовж кількох діб залишалася без гарячої води. 

Проте, як недавно стало відомо, що криза у енергетиці зовсім по різному позначається на споживачах блакитного палива  і його постачальниках. Якщо вже найближчим часом апетити НАК «Нафтогаз України» не зменшаться, то споживачів тепла в Україні вже восени неминуче очікує зростання тарифу на (залежно від міста) 15-40%.  Натомість, навіть у збитковому 2020 році, Правління «Нафтогазу» отримало 610 мільйонів гривень винагороди.  

Члени правління НАК «Нафтогаз» у збитковому для компанії 2020 році сумарно отримали 610,1 млн грн винагороди — про це йдеться у звіті Комітету з призначень та винагород за 2020 рік. 

Визначення розміру винагород членів правління — це виключна компетенція наглядової ради «Нафтогазу». У своєму листі голова НАКу Юрій Вітренко просить наглядову раду компанії на засіданні розглянути та затвердити підготовлений раніше звіт щодо винагород членів правління. 

У додатку до звернення міститься і безпосередньо звіт Комітету.  Так, у 2020 році голова правління Андрій Коболєв отримав 347 млн грн винагороди попри збитки «Нафтогазу» за підсумками року.

Водночас, з цієї суми 338,6 млн грн (9,3 млн дол) – друга частина виплат, передбачених за перемогу у Стокгольмському арбітражі. З загальної винагороди суто зарплата Коболєва на посаді становила 6,3 млн грн за рік.

Загалом винагорода членів правління складається з базової частини (зарплата та лікарняні), винагороди за виконання роботи на інших ключових посадах у групі «Нафтогаз», змінної частини, що включає річну премію та інших виплати.

Відтак, за зарплати у 7,4 млн грн, перший заступник голови правління Сергій Перелома отримав ще 24,7 млн грн за «виконання роботи на інших ключових посадах в Групі Нафтогаз» (з них 18,5 млн грн виплачено у квітні 2021 року). Загальна винагорода становила 62,8 млн грн.

Отто Ватерландер, директор з трансформацій, за окладу 8,8 млн грн отримав загальну річну винагороду у 59,5 млн грн. Фіндиректор Петер ван Дріл за окладу 7,4 млн грн – 45,9 млн грн. Директор з юридичних питань Ярослав Теклюк отримав 93,8 млн грн винагороди з урахуванням 5,6 млн грн посадового окладу.

До 21 січня 2020 року членами правління були також Юрій Колбушкін та Микола Гавриленко, вони минулоріч отримали 0,9 млн грн та 0,2 млн грн відповідно.

Водночас, у зв’язку з пандемією COVID-19 минулоріч уряд обмежив розмір заробітної плати керівників  виконавчих органів та членів наглядових рад держкомпаній до 47 тисяч гривень на місяць. Це обмеження уряд скасував лише 28 жовтня. 

Крім того, група Нафтогаз за 2020 рік отримала збиток у 19 мільярдів гривень  внаслідок низького попиту та цін на газ, хоча у 2019 році компанія отримала 2,6 млрд грн прибутку.

Довідково:

У 2018 році, як зазначається в звіті «Нафтогазу» , Андрій Коболєв внаслідок перемоги у Стокгольмському арбітражі отримав 261 млн грн – близько 9,5 млн дол на той момент. Інша частина премії повинна була виплачуватися протягом трьох років, за умови успішного стягнення з «Газпрому» залишку виграшу.

Тоді ж виплату отримав Юрій Вітренко – 201 млн грн у 2018 році (близько 7,5 млн дол). Другу частину премії він отримав у вигляді держоблігацій на 4 млн доларів  строком на 5 років.

Кабмін призначив з 29 квітня в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка головою правління НАК «Нафтогазу».

За матеріалами
пресслужби «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook , Instagram, Viber  чи Telegram.