Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/u556476163/domains/te.pl.ua/public_html/engine/modules/show.full.php on line 335 DataLife Engine > > «СМІТТЯ В ЕНЕРГІЮ»: У Полтаві почали реалізацію міжнародного проєкту із перетворення відходів на енергію
> Новини галузі > «СМІТТЯ В ЕНЕРГІЮ»: У Полтаві почали реалізацію міжнародного проєкту із перетворення відходів на енергію

«СМІТТЯ В ЕНЕРГІЮ»: У Полтаві почали реалізацію міжнародного проєкту із перетворення відходів на енергію


10-02-2022, 19:02. : admin1

2022-02-10  

 

«СМІТТЯ В ЕНЕРГІЮ»:

У Полтаві почали реалізацію міжнародного проєкту із перетворення відходів на енергію

Ще минулого року «Полтаватеплоенерго» взяло курс на енергетичну незалежність та поступову відмову від використання викопних джерел енергії. А вже на початку нинішнього року, в рамках реалізації міжнародного проєкту, розпочалися реальні кроки по втіленню цих намірів. Невдовзі ера використання блакитного палива у якості основного енергоносія для забезпечення полтавців послугами із централізованого теплопостачання стане історією.

Кілька років тому полтавські теплоенергетики поставили перед собою амбітну задачу — максимально замістити природний газ, який наразі є основним енергоносієм для генерації теплової енергії, на інші альтернативні невикопні джерела енергії. І вже на початку минулого року «Полтаватеплоенерго» ініціювало предметний розгляд цього питання на різних рівнях. 
 

Пропозиція полтавських тепловиків, щодо перетворення твердих побутових відходів у енергію, знайшла підтримку у Північної екологічної фінансової корпорації NEFCO із головним офісом у Гельсінкі. Остання, розуміючи важливість і перспективність порушеного питання, не лише запропонувала підтримку провідних європейських компаній, а й наприкінці 2021 року виділила теплоенергетикам грантові кошти на розробку попереднього техніко-економічного обґрунтування зведення у Полтаві, в структурі «Полтаватеплоенерго», заводу із перетворення відходів на енергію (ПВЕ).


Метою цього проєкту є зведення заводу ПВЕ у Полтаві, який за рахунок перетворення в теплову енергію твердих побутових відходів дозволить вже на першому етапі замістити понад третину блакитного палива, що на сьогодні використовується для централізованого забезпечення обласного центру теплом і гарячою водою.


Днями, на виробничому підприємстві «Полтаватеплоенерго» відбулось засідання робочої групи з розробки проєкту побудови у Полтаві заводу ПВЕ. Зустріч відбувалась в онлайн режимі, а координували її представники NEFCO. Робоча група складається із міжнародних експертів-технологів з перетворення відходів в енергію, фахівців «Полтаватеплоенерго», представників обласної і міської влад та місцевих фахових екологів.


До розробки попереднього техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) побудови заводу ПВЕ в структурі «Полтаватеплоенерго» NEFCO залучила досвідчену шведську консалтингову компанію AFRY


Особлива увага під час зустрічі була приділена вибору варіанту технології безпосереднього перетворення відходів в енергію, прикладів її втілення у європейських країнах та відповідність обраної технології європейським і українським екологічним нормам. Комплексне експертне дослідження даного проєкту проводили полтавські науковці — фахівці Полтавської «Політехніки». 


Втілення зазначеного проєкту — побудова і введення в експлуатацію заводу ПВЕ — на виробничій базі «Полтаватеплоенерго» надасть можливість значно скоротити споживання дороговартісного природного газу, що використовується теплогенеруючим підприємством для забезпечення містян послугами централізованого теплопостачання, за рахунок його заміщення альтернативними невикопними джерелами енергії.


Як зазначив генеральний директор «Полтаватеплоенерго» Олександр Олексенко: «За підсумками засідання робочої групи було підтверджено актуальність і перспективність будівництва в Полтаві заводу ПВЕ, оскільки це дасть можливість істотно поліпшити екологічний стан обласного центру та цілої низки територіальних громад Полтавщини. А головне — в умовах постійного зростання вартості природного газу, який підприємство використовує для забезпечення споживачів централізованим опаленням та гарячим водопостачання, такий підхід дозволить убезпечити полтавців від здорожчання вартості послуг підприємства і гарантує їхню стабільність. До того ж, європейський підхід до рівня екологічності обраної технології дасть змогу, вже за кілька років експлуатації збудованого заводу, раз і на завжди зняти з порядку денного питання екології у нашому регіоні.»


І, наостанок, Олександр Олексенко підкреслив: «Полтаватеплоенерго» вже провело ряд консультацій, зустрічей та перемовин із провідними міжнародними та українськими фінансовими установами і отримало попередню згоду на фінансування реалізації цього проєкту


Остаточні цифри щодо техніко-економічного обґрунтування майбутнього проєкту з’являться вже навесні, а за 4-5 років полтавці отримають реальний шанс жити в екологічно чистому місті, відходи у якому вже не будуть проблемою, а навпаки — стануть перспективою енергетичної незалежності та розвитку інфраструктури 300-тисячного міста.


Пресслужба «Полтаватеплоенерго».



Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram .