«СМІТТЯ В ЕНЕРГІЮ»: У Полтаві почали реалізацію міжнародного проєкту із перетворення відходів на енергію

2022-02-10  

 

«СМІТТЯ В ЕНЕРГІЮ»:

У Полтаві почали реалізацію міжнародного проєкту із перетворення відходів на енергію

Ще минулого року «Полтаватеплоенерго» взяло курс на енергетичну незалежність та поступову відмову від використання викопних джерел енергії. А вже на початку нинішнього року, в рамках реалізації міжнародного проєкту, розпочалися реальні кроки по втіленню цих намірів. Невдовзі ера використання блакитного палива у якості основного енергоносія для забезпечення полтавців послугами із централізованого теплопостачання стане історією.

Кілька років тому полтавські теплоенергетики поставили перед собою амбітну задачу — максимально замістити природний газ, який наразі є основним енергоносієм для генерації теплової енергії, на інші альтернативні невикопні джерела енергії. І вже на початку минулого року «Полтаватеплоенерго» ініціювало предметний розгляд цього питання на різних рівнях. 
 

Пропозиція полтавських тепловиків, щодо перетворення твердих побутових відходів у енергію, знайшла підтримку у Північної екологічної фінансової корпорації NEFCO із головним офісом у Гельсінкі. Остання, розуміючи важливість і перспективність порушеного питання, не лише запропонувала підтримку провідних європейських компаній, а й наприкінці 2021 року виділила теплоенергетикам грантові кошти на розробку попереднього техніко-економічного обґрунтування зведення у Полтаві, в структурі «Полтаватеплоенерго», заводу із перетворення відходів на енергію (ПВЕ).


Метою цього проєкту є зведення заводу ПВЕ у Полтаві, який за рахунок перетворення в теплову енергію твердих побутових відходів дозволить вже на першому етапі замістити понад третину блакитного палива, що на сьогодні використовується для централізованого забезпечення обласного центру теплом і гарячою водою.


Днями, на виробничому підприємстві «Полтаватеплоенерго» відбулось засідання робочої групи з розробки проєкту побудови у Полтаві заводу ПВЕ. Зустріч відбувалась в онлайн режимі, а координували її представники NEFCO. Робоча група складається із міжнародних експертів-технологів з перетворення відходів в енергію, фахівців «Полтаватеплоенерго», представників обласної і міської влад та місцевих фахових екологів.


До розробки попереднього техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) побудови заводу ПВЕ в структурі «Полтаватеплоенерго» NEFCO залучила досвідчену шведську консалтингову компанію AFRY


Особлива увага під час зустрічі була приділена вибору варіанту технології безпосереднього перетворення відходів в енергію, прикладів її втілення у європейських країнах та відповідність обраної технології європейським і українським екологічним нормам. Комплексне експертне дослідження даного проєкту проводили полтавські науковці — фахівці Полтавської «Політехніки». 


Втілення зазначеного проєкту — побудова і введення в експлуатацію заводу ПВЕ — на виробничій базі «Полтаватеплоенерго» надасть можливість значно скоротити споживання дороговартісного природного газу, що використовується теплогенеруючим підприємством для забезпечення містян послугами централізованого теплопостачання, за рахунок його заміщення альтернативними невикопними джерелами енергії.


Як зазначив генеральний директор «Полтаватеплоенерго» Олександр Олексенко: «За підсумками засідання робочої групи було підтверджено актуальність і перспективність будівництва в Полтаві заводу ПВЕ, оскільки це дасть можливість істотно поліпшити екологічний стан обласного центру та цілої низки територіальних громад Полтавщини. А головне — в умовах постійного зростання вартості природного газу, який підприємство використовує для забезпечення споживачів централізованим опаленням та гарячим водопостачання, такий підхід дозволить убезпечити полтавців від здорожчання вартості послуг підприємства і гарантує їхню стабільність. До того ж, європейський підхід до рівня екологічності обраної технології дасть змогу, вже за кілька років експлуатації збудованого заводу, раз і на завжди зняти з порядку денного питання екології у нашому регіоні.»


І, наостанок, Олександр Олексенко підкреслив: «Полтаватеплоенерго» вже провело ряд консультацій, зустрічей та перемовин із провідними міжнародними та українськими фінансовими установами і отримало попередню згоду на фінансування реалізації цього проєкту


Остаточні цифри щодо техніко-економічного обґрунтування майбутнього проєкту з’являться вже навесні, а за 4-5 років полтавці отримають реальний шанс жити в екологічно чистому місті, відходи у якому вже не будуть проблемою, а навпаки — стануть перспективою енергетичної незалежності та розвитку інфраструктури 300-тисячного міста.


Пресслужба «Полтаватеплоенерго».Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram .


Друкувати

АКТУАЛЬНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:  З 1 травня підприємство вводить в дію тарифи на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води, прийняті рішенням Полтавської обласної ради № 286 від 21 жовтня 2021 року. 

З 1 травня 2022 року у розрахунках з населенням ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» застосовуватиме тарифи на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, затверджені рішенням Полтавської обласної ради від 21 жовтня 2021 року № 286, зі змінами, внесеними рішенням  № 326 від 09 грудня 2021 року. Ці тарифи були встановлені ще 21 жовтня 2021 року, але, у зв’язку з підписанням "Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр.", застосування тарифів було відтерміновано до закінчення опалювального періоду 2021/2022 років. 

Ознайомитись з текстом рішення та розміром тарифів споживачі мають змогу за наступним посиланням:Полтавська обласна рада рішення №286
Звертаємо увагу, що тарифи розраховані і встановлені в залежності від способу виробництва та постачання послуги, а саме:
- без урахування витрат на утримання та ремонту центральних теплових пунктів та без урахування витрат на утримання та ремонту індивідуальних теплових пунктів (надання послуги здійснюється безпосередньо від котелень підприємства);
- з урахуванням витрат на утримання та ремонт центральних теплових пунктів та без урахування витрат на утримання та ремонт індивідуальних теплових пунктів (надання послуги здійснюється від центральних теплових пунктів - ЦТП);
- без урахування витрат на утримання та ремонт центральних теплових пунктів та з урахуванням витрат на утримання та ремонт індивідуальних теплових пунктів (надання послуги здійснюється за допомогою індивідуального теплопункту – ІТП);
- для будинків, обладнаних системою автономного теплопостачання (дахові котельні).

Необхідно зауважити, що тарифи на послугу з постачання теплової енергії для багатоквартирних будинків, обладнаних системами автономного опалення встановлені окремо для кожного будинку (дахові котельні).

Тарифи на послугу з постачання гарячої води у разі, коли гаряча вода виробляється за допомогою систем автономного опалення або індивідуального теплового пункту, що перебувають на балансі ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» також встановлені окремо для кожного будинку.
Більш детальна інформація розміщена на офіційному сайті підприємства  «Потаватеплоенерго» у розділі «Тарифи для потреб населення».

Пресслужба «Полтаватеплоенерго»

Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.
 

КОРИСНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ:
Як змінився рахунок на послуги підприємства та чим викликані ці зміни?

«Полтаватеплоенерго» вже інформувало споживачів про зміни порядку нарахування вартості надаваних послуг, які відбулися у лютому 2022 року. А вже проведено  розподіл та нарахування за послугу з постачання теплової енергії за березень 2022 року. Докладніше про ці зміни, щодо розподілу спожитих споживачами послуг, відповідно до положень Методики у новій редакції, далі у матеріалі.

Як повідомлялося раніше, з 01.12.2021 набрали чинності постанови КМУ № 1022 та № 1023 від 08.09.2021, якими затверджені публічні договори приєднання про надання послуг з теплової енергії та постачання гарячої води. Відповідно до пункту 3 прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги» договори зі споживачами, які не прийняли рішення про модель організації договірних відносин, укладаються протягом двох місяців з дня набрання чинності рішення Кабінету Міністрів України про затвердження типових публічних договорів приєднання. Відповідно до вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги», з 01.12.2021 введено в дію нові договори зі споживачами, про що підприємство інформувало в рахунках за листопад 2021 року.
28.01.2022 набрав чинності наказ Міністерства розвитку громад та територій України від 28 грудня 2021 року № 358 «Про внесення змін до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг» (далі – Методика) 
10.02.2022 Міністерством розвитку громад та територій України надано роз’яснення «Щодо опублікування та введення в дію наказом Мінрегіону від 28 грудня 2021 року № 358 Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг у новій редакції».З урахуванням викладеного, розподіл та нарахування за послугу з постачання теплової енергії за лютий 2022 року проведено відповідно до положень Методики у новій редакції з одночасним перерозподілом нарахувань, проведених за січень 2022 року.
Методикою врегульовано питання щодо визначення та розподілу обсягу спожитої теплової енергії за допомогою вузла (вузлів) комерційного обліку, а також розрахунково у разі його відсутності, тимчасового виходу з ладу або втрати.
 

Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.
 
  

 

ОФІЦІЙНО