«СМІТТЯ В ЕНЕРГІЮ»: У Полтаві почали реалізацію міжнародного проєкту із перетворення відходів на енергію

2022-02-10  

 

«СМІТТЯ В ЕНЕРГІЮ»:

У Полтаві почали реалізацію міжнародного проєкту із перетворення відходів на енергію

Ще минулого року «Полтаватеплоенерго» взяло курс на енергетичну незалежність та поступову відмову від використання викопних джерел енергії. А вже на початку нинішнього року, в рамках реалізації міжнародного проєкту, розпочалися реальні кроки по втіленню цих намірів. Невдовзі ера використання блакитного палива у якості основного енергоносія для забезпечення полтавців послугами із централізованого теплопостачання стане історією.

Кілька років тому полтавські теплоенергетики поставили перед собою амбітну задачу — максимально замістити природний газ, який наразі є основним енергоносієм для генерації теплової енергії, на інші альтернативні невикопні джерела енергії. І вже на початку минулого року «Полтаватеплоенерго» ініціювало предметний розгляд цього питання на різних рівнях. 
 

Пропозиція полтавських тепловиків, щодо перетворення твердих побутових відходів у енергію, знайшла підтримку у Північної екологічної фінансової корпорації NEFCO із головним офісом у Гельсінкі. Остання, розуміючи важливість і перспективність порушеного питання, не лише запропонувала підтримку провідних європейських компаній, а й наприкінці 2021 року виділила теплоенергетикам грантові кошти на розробку попереднього техніко-економічного обґрунтування зведення у Полтаві, в структурі «Полтаватеплоенерго», заводу із перетворення відходів на енергію (ПВЕ).


Метою цього проєкту є зведення заводу ПВЕ у Полтаві, який за рахунок перетворення в теплову енергію твердих побутових відходів дозволить вже на першому етапі замістити понад третину блакитного палива, що на сьогодні використовується для централізованого забезпечення обласного центру теплом і гарячою водою.


Днями, на виробничому підприємстві «Полтаватеплоенерго» відбулось засідання робочої групи з розробки проєкту побудови у Полтаві заводу ПВЕ. Зустріч відбувалась в онлайн режимі, а координували її представники NEFCO. Робоча група складається із міжнародних експертів-технологів з перетворення відходів в енергію, фахівців «Полтаватеплоенерго», представників обласної і міської влад та місцевих фахових екологів.


До розробки попереднього техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) побудови заводу ПВЕ в структурі «Полтаватеплоенерго» NEFCO залучила досвідчену шведську консалтингову компанію AFRY


Особлива увага під час зустрічі була приділена вибору варіанту технології безпосереднього перетворення відходів в енергію, прикладів її втілення у європейських країнах та відповідність обраної технології європейським і українським екологічним нормам. Комплексне експертне дослідження даного проєкту проводили полтавські науковці — фахівці Полтавської «Політехніки». 


Втілення зазначеного проєкту — побудова і введення в експлуатацію заводу ПВЕ — на виробничій базі «Полтаватеплоенерго» надасть можливість значно скоротити споживання дороговартісного природного газу, що використовується теплогенеруючим підприємством для забезпечення містян послугами централізованого теплопостачання, за рахунок його заміщення альтернативними невикопними джерелами енергії.


Як зазначив генеральний директор «Полтаватеплоенерго» Олександр Олексенко: «За підсумками засідання робочої групи було підтверджено актуальність і перспективність будівництва в Полтаві заводу ПВЕ, оскільки це дасть можливість істотно поліпшити екологічний стан обласного центру та цілої низки територіальних громад Полтавщини. А головне — в умовах постійного зростання вартості природного газу, який підприємство використовує для забезпечення споживачів централізованим опаленням та гарячим водопостачання, такий підхід дозволить убезпечити полтавців від здорожчання вартості послуг підприємства і гарантує їхню стабільність. До того ж, європейський підхід до рівня екологічності обраної технології дасть змогу, вже за кілька років експлуатації збудованого заводу, раз і на завжди зняти з порядку денного питання екології у нашому регіоні.»


І, наостанок, Олександр Олексенко підкреслив: «Полтаватеплоенерго» вже провело ряд консультацій, зустрічей та перемовин із провідними міжнародними та українськими фінансовими установами і отримало попередню згоду на фінансування реалізації цього проєкту


Остаточні цифри щодо техніко-економічного обґрунтування майбутнього проєкту з’являться вже навесні, а за 4-5 років полтавці отримають реальний шанс жити в екологічно чистому місті, відходи у якому вже не будуть проблемою, а навпаки — стануть перспективою енергетичної незалежності та розвитку інфраструктури 300-тисячного міста.


Пресслужба «Полтаватеплоенерго».Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram .


Друкувати

АКТУАЛЬНО

 
Шановні споживачі підприємства «Полтаватеплоенерго» у місті Кременчук. До вашої уваги контакти нашого Кременчуцького підрозділу, що розташований за адресою проспект Свободи, 8
 
 
ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ (Абонентський відділ) м. Кременчук

Прийом показників приладів обліку гарячого водопостачання, питання по виставленим рахункам, якості послуг.
050-457-42-66 
050-457-42-65
050-457-42-74 

З питань аварійних ситуацій, що можуть виникнути у житловому будинку, необхідно звертатись до організації, яка здійснює обслуговування внутрішньобудинкової системи опалення. А щодо стану зовнішніх інженерних мереж - до КП «Теплоенерго» м. Кременчук.

ДЛЯ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ м. Кременчук
 
Консультації щодо нарахувань, звірки взаєморозрахунків з юридичними особами, прийому показників приладів обліку.
050-810-17-80

Питання з приводу укладання договорів з юридичними особами.
050-457-42-72

Робота зі споживачами - юридичними особами, щодо якості послуг та контролю теплоспоживання.
050-810-11-89

Пломбування, розпломбування приладів обліку теплової енергії та гарячої води.
050-457-42-68


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram. 2022-11-28  
 

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ: до уваги споживачів міста Кременчук (крім населення)

Рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області № 1508 від 20 жовтня 2022 року Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства «Полтаватеплоенерго» визначено виконавцем послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води по лівобережній частині міста Кременчука від джерел Кременчуцької ТЕЦ з покладенням відповідальних обов’язків згідно з законодавством.

Відповідно з 01 листопада 2022 року нарахування за послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води споживачам будуть проводитися за тарифами, встановленими для ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» рішенням Полтавської обласної ради № 477 від 30 вересня 2022 року. Тарифи розраховані і встановлені в залежності від способу виробництва та постачання послуги. Для споживачів теплової енергії та послуги з постачання гарячої води у м. Кременчук будуть застосовані тарифи без урахування витрат на утримання та ремонту центральних теплових пунктів та без урахування витрат на утримання та ремонту індивідуальних теплових пунктів, а саме:

І. ДЛЯ ПОТРЕБ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ:

ОПАЛЕННЯ:

-  умовно-змінна частина двоставкового тарифу  – 2 197,08 грн/Гкал (без ПДВ);
- умовно-постійна частина двоставкового тарифу на теплову енергію (місячна абонентська плата на одиницю теплового навантаження)  – 136 068,84 грн/Гкал/год (без ПДВ).


 ГАРЯЧА ВОДА:
 
 
тариф на послугу з постачання гарячої води  - 183,04 грн за 1 куб.м.(з ПДВ)

 
 
ІІ. ДЛЯ ПОТРЕБ ІНШИХ СПОЖИВАЧІВ (КРІМ НАСЕЛЕННЯ):

ОПАЛЕННЯ:

-  умовно-змінна частина двоставкового тарифу  – 4 731,54 грн/Гкал (без ПДВ);
- умовно-постійна частина двоставкового тарифу на теплову енергію (місячна абонентська плата на одиницю теплового навантаження)  – 146 257,50 грн/Гкал/год (без ПДВ).

 
ГАРЯЧА ВОДА:

 
тариф на послугу з постачання гарячої води  -  320,56 грн за 1 куб.м  (з ПДВ)

 
 
 
ІІІ. ДЛЯ ПОТРЕБ РЕЛІГІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ:

ОПАЛЕННЯ:
- умовно-змінна частина двоставкового тарифу  – 2 163,45 грн/Гкал (без ПДВ);
- умовно-постійна частина двоставкового тарифу на теплову енергію (місячна абонентська плата на одиницю теплового навантаження)  – 132 657,35 грн/Гкал/год (без ПДВ).
 
 
 
Крім того, відповідно до статті 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» щомісяця буде проводитися нарахування плати за абонентське обслуговування за кожною послугою окремо (постачання теплової енергії та/або постачання гарячої води).

Пресслужба «Полтаватеплоенерго»
 
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.
 МІНРЕГІОН ІНФОРМУЄ: ЯК МЕНШЕ ВИТРАЧАТИ ТЕПЛО
ТА ЩО ВАМ РОБИТИ, ЯКЩО ЗНИКЛО ОПАЛЕННЯ?

АКТУАЛЬНО


АКТУАЛЬНО


КОРИСНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: Тарифи для споживачів підприємства "Полтаватеплоенерго" залишаються на рівні тарифів, встановлених у  2021 році 

30 вересня 2022 року на пленарному засіданні шістнадцятої позачергової сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання прийняте рішення № 477 «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, що надаються Полтавським обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства «Полтаватеплоенерго». Тарифи вводяться в дію з 1 жовтня 2022 року.
В результаті прийняття рішення тарифи для споживачів підприємства «Полтаватеплоенерго» не підвищуються, а залишаються на рівні тарифів, встановлених у  2021 році.
Ознайомитись з текстом рішення та розміром тарифів споживачі мають змогу за наступним посиланням.

Пресслужба «Полтаватеплоенерго»

Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.
 

ОФІЦІЙНО