Щодо структури тарифів

ЩОДО СТРУКТУРИ ТАРИФУ ДЛЯ ПОТРЕБ НАСЕЛЕННЯ

З 1 травня 2016 року за рішенням Уряду (постанова КМУ від 27.04.2016 р. №315) встановлена ціна на природний газ для виробництва теплової енергії населенню, бюджетним та промисловим споживачам, яка з урахуванням всіх складових становить 6809,64 грн за 1 тис куб. м. У порівнянні з діючою до цього (2994,30 грн за 1 тис куб. м) ціна газу зросла у 2,3 рази.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) на відкритому засіданні 5 травня 2016 р. схвалила підвищення з 1 липня поточного року тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води для населення.

У липні цього року, нові тарифи набули чинності.
 
За роз’ясненням Комісії левова частка коригування пов'язана з рішенням Уряду щодо зміни ціни на природний газ, решта — це зміна роздрібних тарифів на електроенергію та перегляд витрат на оплату праці відповідно до нового рівня мінімальної заробітної плати і розміру єдиного соціального внеску до бюджету. 

Крім цього, Національним регулятором схвалена Інвестиційна програма ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» на 2016 рік, яка передбачає проведення робіт з реконструкції та модернізації виробничих фондів, впровадження систем автоматизації котельних, повне оснащення житлового фонду будинковими лічильниками тепла. У зв’язку з цим до тарифів включена інвестиційна складова, що складається з прибутку на розвиток виробництва (виробничих інвестицій) та податку на прибуток, що сплачується до бюджету.

 
СТРУКТУРА ТАРИФУ НА ПОСЛУГУ З ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ОПАЛЕННЯ 

В частині централізованого опалення, Полтавському обласному комунальному підприємству «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» для потреб населення тарифи встановлені на наступному рівні: для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії — 1 350,66 грн/Гкал (з ПДВ); для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії — 30,26 грн за 1 кв. м за місяць протягом періоду надання послуги з централізованого опалення (з ПДВ).

З метою реалізації прав споживачів на доступ до інформації у сфері теплопостачання ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» надає інформацію щодо структури тарифу на послугу з централізованого опалення для потреб населення на прикладі тарифу для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії.
 
СТРУКТУРА ТАРИФУ
на послугу з централізованого опалення для потреб населення
для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних
приладів обліку теплової енергії

Щодо структури тарифів 

Аналіз складових встановленого тарифу на централізоване опалення для потреб населення (у розрізі розрахунків по опалювальної площі — 30,26 грн за 1 кв. м загальної площі в місяць протягом опалювального періоду), дає можливість скласти чітке уявлення про призначення коштів, котрі підприємство-теплопостачальник отримуватиме від населення м. Полтави та 4-х районних центрів області (м. Карлівка і Решетилівка, смт Машівка та Котельва), в рахунок оплати за послуги опалення. 

Зокрема, перша і найбільша стаття видатків — це енергетична складова (сукупна вартість природного газу та електричної енергії), що складає 68,7% від вартості опалення квадратного метра, або 20,78 грн. Друга за величиною стаття видатків — це податки та збори до бюджету (ПДВ, єдиний соціальний внесок, податок на прибуток), котрий складає 18,6% від вартості опалення квадратного метра, або 5,62 грн.

Отже кошти, які підприємство-теплопостачальник після отримання останніх від споживачів переказує до відповідних установ, сукупно складають 87,3%, або 26,4 грн з кожних 30,26 грн за опалення квадратного метру.

Наступною статтею видатків є видатки на оплату праці (розмір якої регламентується державою), що в свою чергу складають 5,5% від вартості опалення квадратного метра, або 1,68 грн.

Решта — це виробничі інвестиції (регламентується Інвестиційною програмою підприємства і щорічно затверджується НКРЕКП) та витрати для забезпечення діяльності підприємства, які разом складають 7,2% від вартості опалення квадратного метра, або 2,18 грн.

Саме ці 2,18 грн із загальної вартості опалення квадратного метра (з 30,26 грн) підприємство може спрямувати у тому числі на виконання реконструкції і модернізації виробничих потужностей та проведення поточних ремонтних робіт, при чому лише 0,84 грн (2,7%) з них — це ті кошти, які передбачені в діючому тарифі для підтримання в робочому стані теплового господарства підприємства, рівень зношеності якого на сьогодні перевищує 69%.
 
СТРУКТУРА ТАРИФУ НА ПОСЛУГУ З ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ПОСТАЧАННЯ ГАРЯЧОЇ ВОДИ

В частині послуги з централізованого постачання гарячої води для потреб населення тарифи встановлені на наступному рівні: за умови підключення рушникосушильників до системи гарячого водопостачання — 81,39 грн за 1 куб. м (з ПДВ); за умови відсутності рушникосушильників — 75,27 грн за 1 куб. м (з ПДВ).

З метою реалізації прав споживачів на доступ до інформації у сфері теплопостачання ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» надає інформацію щодо структури тарифу на послугу з централізованого постачання гарячої води для потреб населення на прикладі тарифу за умови відсутності рушникосушильників.

СТРУКТУРА ТАРИФУ
на послугу з централізованого постачання гарячої води для потреб населення
за умови відсутності рушникосушильників

 

Щодо структури тарифів 

 

  Адміністрація ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

 
2017-07-22

ПОВІДОМЛЕННЯ
про проведення відкритого обговорення
питань коригування тарифів
ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

У відповідності до вимог Постанови НКРЕКП від 30.06.2017 №866 повідомляється, що 7 серпня 2017 року об 11:00 год. в актовій залі підприємства за адресою м. Полтава, вул. Комарова, 2-А відбудеться відкрите обговорення питань щодо:

1. Необхідності коригування тарифів на теплову енергію.

2. Необхідності коригування тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води.

Зауваження і пропозиції по суті питань, що пропонуються до обговорення, приймаються протягом 14 календарних днів з дня їх оприлюднення на електронну адресу підприємства info@pte.poltava.ua або засобами поштового зв’язку на адресу: 36008, м. Полтава, вул. Комарова, 2-А.

 
 

Адміністрація ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
 
 
2018-01-02

ПОВІДОМЛЕННЯ
про проведення відкритого обговорення питань коригування тарифів ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

У відповідності до вимог Постанови НКРЕКП від 30.06.2017 №866 повідомляється, що 16 січня 2018 року о 10.00 год. в актовій залі підприємства за адресою м. Полтава, вул. Комарова, 2-А відбудеться відкрите обговорення питань щодо:

1. Необхідності коригування тарифів на теплову енергію.

2. Необхідності коригування тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води.

Зауваження і пропозиції по суті питань, що пропонуються до обговорення, приймаються протягом 14 календарних днів з дня їх оприлюднення на електронну адресу підприємства info@pte.poltava.ua або засобами поштового зв’язку на адресу: 36008, м. Полтава, вул. Комарова, 2-А.  


Адміністрація ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»


АКТУАЛЬНО


Минуло більше місяця від початку опалювального сезону 2017-2018рр., і невдовзі споживачі послуг ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» отримають платіжки за перший повний місяць цього опалювального періоду. Чимало споживачів послуг постійно переймаються питаннями... 
 

КОРИСНО


Постановою Кабінету Міністрів України №633 від 18.08.2017 внесено зміни до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення. Зокрема:


Архiв новин

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31