«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» : Підготовка теплового господарства до роботи в зимовий період у розпалі.

 2022-07-08  
 

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» : Підготовка теплового господарства до роботи в зимовий період у розпалі

Як кажуть, готуй санчата влітку! Це якраз про роботу «Полтаватеплоенерго» в міжопалювальний період. Як триває підготовка теплового господарства до нового опалювального сезону читайте у статті нижче..
Одразу після закінчення опалювального сезону підприємство «Полтаватеплоенерго» розпочинає підготовку свого теплового господарства до наступного. Аби усе обладнання котелень і теплових мереж взимку працювало стабільно і злагоджено, необхідно звести до мінімуму вірогідність виникнення нештатних аварійних ситуацій в опалювальному періоді. Для цього влітку теплоенергетики проводять гідравлічні випробування мереж, виявляють найслабкіші місця і виконують заміну аварійних ділянок, а також проводять реконструкцію мереж з прокладанням сучасних попередньо теплоізольованих трубопроводів, що підвищує надійність їх роботи і скорочує втрати теплової енергії. 

Як зазначив директор технічний підприємства «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко - «Підприємство має на своєму балансі 214,9 кілометрів  мереж опалення та гарячого водопостачання. На сьогодні профілактичні роботи  проведені на 75 % мереж - це близько 163,0 кілометрів. За 6 місяців поточного року замінено 1,65 кілометрів аварійних мереж та 36 кілометрів мереж реконструйовано» 

Зокрема, вже завершили заміну труб гарячого водопостачання на вулиці Станіславського 10 у Полтаві. За словами старшого майстра служби централізованих ремонтів «Полтаватеплоенерго» Геннадія Кабанця - «Ресурс старих труб закінчився і ми замінили труби на кращі. Кращі тим, що це поліетиленова труба, яка має 49 років експлуатації,  і вона витримує високу температуру і хороший тиск».

Раніше перебої з гарячою водою тут, по Станіславського, 10, були постійними - говорить голова правління ОСББ будинку Людмила Чорна«Серйозні пориви траплялись 2 рази на рік, були пориви в любому випадку, тому що труби були положені 2008 року, вони були металеві. Десь щось розірвалося, воно все потекло. Все було у воді, все у окропі. Дай бог, щоб такого більше не було. Надіємося, буде все гаразд" - зазначила очільниця ОСББ. 
 

     


Загалом, цьогоріч, говорить Володимир Пасічко, теплоенергетики планують замінити більше трьох кілометрів мереж з використанням попередньо ізольованих трубопроводів. За його словами, переважно це магістральні трубопроводи в мікрорайоні Алмазний. 2 і на цих ділянках реконструкцію вже завершили. Нині тривають підготовчі роботи по іншим ділянкам. Також цьогоріч теплоенергетики розпочали реконструкцію котельні на вулиці Дмитрієва, 7. Ця котельня забезпечує опаленням переважно лікарняні заклади.  
Директор технічний «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко додав - «На сьогодні, підприємство підготувало до експлуатації 165 км теплових мереж з 215-ти, що становить 75 % їх загальної кількості, і після зупинки відновили роботу 50 котелень з 91». 
Словом, підготовка до нового опалювального періоду триває, а теплоенергетики  зараз максимально навантажені і планують виконати усі поставлені задачі до вересня.

Пресслужба "Полтаватеплоенерго"

                                                                                    
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.Друкувати

АКТУАЛЬНО

  
 Директор комерційний «Полтаватеплоенерго» Роман Кашин:«Запровадження двоставкового тарифу є взаємовигідним варіантом у відносинах між підприємством і споживачами теплової енергії»

Як змінився порядок нарахувань на підприємстві? Чому відбулось збільшення тарифів з 1 травня під час дії воєнного стану, чи потрібно платити  за опалення в літній період? Відповіді на ці та інші запитання дав - директор комерційний  «Полтаватеплоенерго» Роман Кашин.

— Дійсно за травень місяць підприємство «Полтватеплоенерго» здійснило нарахування за послугу з постачання теплової енергії. Ця величина має назву умовно-постійна частина плати і є складовою двоставкового тарифу.

Двоставковий тариф – фактично одноставковий тариф, розподілений на дві складові: умовно-змінна частина, умовно-постійна частина.
Умовно-змінна частина складається з витрат на паливо - природний газ та електроенергію і обліковується комерційними приладами обліку.
Постійна частина тарифу нараховується впродовж року, щомісяця рівними частинами. Це витрати підприємства на ремонтні роботи котелень та теплових мереж, оновлення обладнання, заробітну плату, податкові зобов’язання, амортизацію обладнання, розподіл газу, за який підприємство також сплачує щомісячно.
Для підприємства такий підхід до застосування тарифу дає змогу отримувати кошти для проведення робіт з підготовки теплового господарства до опалювального періоду.
Перевагою двоставкового тарифу для споживачів є те що для них зменшується фінансове навантаження в опалювальний період (з квітня по жовтень вони сплачують 25% вартості теплової енергії в опалювальний період).
До речі, протягом декількох років підприємство в міжопалювальний період в рахунках рекомендувало споживачам оплачувати 50% від нарахування в зимові місяці. Кожен третій цим користувався, чим зменшував фінансове навантаження зимою.

Якщо згадати історію застосування тарифів, то до 2014 року нарахування  вже проводилися щомісячно, протягом року, а в 2015 році перейшли на нарахування лише в опалювальний період.
Запровадження двоставкового тарифу є взаємовигідним варіантом у відносинах між підприємством і споживачами теплової енергії, тому такий підхід вже застосовується в багатьох містах...Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


КОРИСНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:  З 1 травня підприємство вводить в дію тарифи на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води, прийняті рішенням Полтавської обласної ради № 286 від 21 жовтня 2021 року. 

З 1 травня 2022 року у розрахунках з населенням ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» застосовуватиме тарифи на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, затверджені рішенням Полтавської обласної ради від 21 жовтня 2021 року № 286, зі змінами, внесеними рішенням  № 326 від 09 грудня 2021 року. Ці тарифи були встановлені ще 21 жовтня 2021 року, але, у зв’язку з підписанням "Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр.", застосування тарифів було відтерміновано до закінчення опалювального періоду 2021/2022 років. 

Ознайомитись з текстом рішення та розміром тарифів споживачі мають змогу за наступним посиланням:Полтавська обласна рада рішення №286
Звертаємо увагу, що тарифи розраховані і встановлені в залежності від способу виробництва та постачання послуги, а саме:
- без урахування витрат на утримання та ремонту центральних теплових пунктів та без урахування витрат на утримання та ремонту індивідуальних теплових пунктів (надання послуги здійснюється безпосередньо від котелень підприємства);
- з урахуванням витрат на утримання та ремонт центральних теплових пунктів та без урахування витрат на утримання та ремонт індивідуальних теплових пунктів (надання послуги здійснюється від центральних теплових пунктів - ЦТП);
- без урахування витрат на утримання та ремонт центральних теплових пунктів та з урахуванням витрат на утримання та ремонт індивідуальних теплових пунктів (надання послуги здійснюється за допомогою індивідуального теплопункту – ІТП);
- для будинків, обладнаних системою автономного теплопостачання (дахові котельні).

Необхідно зауважити, що тарифи на послугу з постачання теплової енергії для багатоквартирних будинків, обладнаних системами автономного опалення встановлені окремо для кожного будинку (дахові котельні).

Тарифи на послугу з постачання гарячої води у разі, коли гаряча вода виробляється за допомогою систем автономного опалення або індивідуального теплового пункту, що перебувають на балансі ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» також встановлені окремо для кожного будинку.
Більш детальна інформація розміщена на офіційному сайті підприємства  «Полтаватеплоенерго» у розділі «Тарифи для потреб населення».

Пресслужба «Полтаватеплоенерго»

Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.
 


 

ОФІЦІЙНО