«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» РОЗ‘ЯСНЮЄ:Як працюють підприємства теплоенергетики і як це впливає на структуру тарифів?

2022-07-15 
 
  
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» РОЗ‘ЯСНЮЄ: Як працюють підприємства теплоенергетики і як це впливає на структуру тарифів?

Ранкова кава традиційний ритуал для багатьох українців. Для того, щоб нею посмакувати потрібно закип'ятити воду, і більшість з нас для цього скористаються газовою конфоркою на плиті. Отже ми всі є в побуті споживачами блакитного палива, і ми за нього сплачуємо газопостачальному підприємству щомісяця впродовж року. А от, щоб у наших оселях були теплі батареї взимку, а з кранів текла гаряча вода, потрібен теплоносій, який виробляють підприємства теплоенергетики.
«Полтаватеплоенерго» необхідно щомісяця купувати природний газ, електричну енергію, холодну воду для того, щоб працювало обладнання на котельнях і в будинки постачалась теплова енергія.
Тож підприємство «Полтаватеплоенерго» свого роду, теж велика конфорка, за користування якою споживачі мають сплачувати впродовж усього року щомісяця, так само як і газорозподільчому підприємству, 1/12 від усієї річної суми.

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» РОЗ‘ЯСНЮЄ:Як працюють підприємства теплоенергетики і як це впливає на структуру тарифів?

 

Витрати «Полтаватеплоенерго», які сплачує підприємство щомісяця за природний газ, за послуги з його розподілу, електроенергію і холодну воду, податки, звісно відображаються у розмірі тарифів. І всі ці витрати складають 94,2% тарифу, на розмір яких впливати «Полтаватеплоенерго» не в змозі, адже ціну на електроенергію і воду встановлює НКРЄКП, вартість природного газу регулює ТОВ «ГК Нафтогаз Трейдинг», працівникам підприємства потрібно виплачувати заробітну плату на рівні, не меншому, ніж встановлений Законом України «Про Державний бюджет».
Тож зменшити вартість послуг підприємства було б можливо, в першу чергу за рахунок зменшення ціни на природний газ, який у структурі тарифу складає 75%.

Як змінилась умовно-постійна частина двоставкового тарифу з 1 травня 2022 року.

З 2021 року, у зв’язку зі зміною ліцензійних умов, формування тарифів підприємства проводилось за іншою методикою, відповідно до якої зменшилась частка змінної складової тарифу з 77% до 54% у порівнянні з постійною, яка збільшилася з 23% до 46% відповідно. 
У структурі, що застосовувалась з 1 грудня, до умовно-змінної частини були віднесені всі витрати, пов’язані з виробництвом теплової енергії на котельнях, а витрати на транспортування тепловими мережами та постачання – до умовно-постійної частини. 
А в тарифах, які застосовані з 1 травня 2022 року до умовно-змінної частини  віднесені витрати підприємства на придбання природного газу та електричної енергії, всі інші витрати до умовно-постійної частини, в тому числі плата за розподіл природного газу. За рахунок таких змін відбулось зниження умовно-змінної частини тарифу, навіть за умови зростання вартості природного газу та послуг з його транспортування з 5,50 до 6,32 грн. за метр кубічний (без ПДВ), які є його основною складовою. Крім того збільшилась вартість електроенергії з 2,54 до 3,03 грн за 1 кВт.год. та води з 11,35 до 13,44 грн. за метр кубічний. 
Зміни, які відбулись наведені у таблиці та виділені кольором.

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» РОЗ‘ЯСНЮЄ:Як працюють підприємства теплоенергетики і як це впливає на структуру тарифів?

 

З одного боку, завдяки коштам які споживачі сплачують влітку, підприємство здійснює вкрай необхідні заходи з підготовки теплового господарства до роботи в холодну пору року, а з іншого - зменшує фінансове навантаження на споживачів протягом опалювального періоду.

Пресслужба «Полтаватеплоенерго»


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.
 

Друкувати

АКТУАЛЬНО

  
 Директор комерційний «Полтаватеплоенерго» Роман Кашин:«Запровадження двоставкового тарифу є взаємовигідним варіантом у відносинах між підприємством і споживачами теплової енергії»

Як змінився порядок нарахувань на підприємстві? Чому відбулось збільшення тарифів з 1 травня під час дії воєнного стану, чи потрібно платити  за опалення в літній період? Відповіді на ці та інші запитання дав - директор комерційний  «Полтаватеплоенерго» Роман Кашин.

— Дійсно за травень місяць підприємство «Полтватеплоенерго» здійснило нарахування за послугу з постачання теплової енергії. Ця величина має назву умовно-постійна частина плати і є складовою двоставкового тарифу.

Двоставковий тариф – фактично одноставковий тариф, розподілений на дві складові: умовно-змінна частина, умовно-постійна частина.
Умовно-змінна частина складається з витрат на паливо - природний газ та електроенергію і обліковується комерційними приладами обліку.
Постійна частина тарифу нараховується впродовж року, щомісяця рівними частинами. Це витрати підприємства на ремонтні роботи котелень та теплових мереж, оновлення обладнання, заробітну плату, податкові зобов’язання, амортизацію обладнання, розподіл газу, за який підприємство також сплачує щомісячно.
Для підприємства такий підхід до застосування тарифу дає змогу отримувати кошти для проведення робіт з підготовки теплового господарства до опалювального періоду.
Перевагою двоставкового тарифу для споживачів є те що для них зменшується фінансове навантаження в опалювальний період (з квітня по жовтень вони сплачують 25% вартості теплової енергії в опалювальний період).
До речі, протягом декількох років підприємство в міжопалювальний період в рахунках рекомендувало споживачам оплачувати 50% від нарахування в зимові місяці. Кожен третій цим користувався, чим зменшував фінансове навантаження зимою.

Якщо згадати історію застосування тарифів, то до 2014 року нарахування  вже проводилися щомісячно, протягом року, а в 2015 році перейшли на нарахування лише в опалювальний період.
Запровадження двоставкового тарифу є взаємовигідним варіантом у відносинах між підприємством і споживачами теплової енергії, тому такий підхід вже застосовується в багатьох містах...Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


КОРИСНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:  З 1 травня підприємство вводить в дію тарифи на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води, прийняті рішенням Полтавської обласної ради № 286 від 21 жовтня 2021 року. 

З 1 травня 2022 року у розрахунках з населенням ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» застосовуватиме тарифи на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, затверджені рішенням Полтавської обласної ради від 21 жовтня 2021 року № 286, зі змінами, внесеними рішенням  № 326 від 09 грудня 2021 року. Ці тарифи були встановлені ще 21 жовтня 2021 року, але, у зв’язку з підписанням "Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр.", застосування тарифів було відтерміновано до закінчення опалювального періоду 2021/2022 років. 

Ознайомитись з текстом рішення та розміром тарифів споживачі мають змогу за наступним посиланням:Полтавська обласна рада рішення №286
Звертаємо увагу, що тарифи розраховані і встановлені в залежності від способу виробництва та постачання послуги, а саме:
- без урахування витрат на утримання та ремонту центральних теплових пунктів та без урахування витрат на утримання та ремонту індивідуальних теплових пунктів (надання послуги здійснюється безпосередньо від котелень підприємства);
- з урахуванням витрат на утримання та ремонт центральних теплових пунктів та без урахування витрат на утримання та ремонт індивідуальних теплових пунктів (надання послуги здійснюється від центральних теплових пунктів - ЦТП);
- без урахування витрат на утримання та ремонт центральних теплових пунктів та з урахуванням витрат на утримання та ремонт індивідуальних теплових пунктів (надання послуги здійснюється за допомогою індивідуального теплопункту – ІТП);
- для будинків, обладнаних системою автономного теплопостачання (дахові котельні).

Необхідно зауважити, що тарифи на послугу з постачання теплової енергії для багатоквартирних будинків, обладнаних системами автономного опалення встановлені окремо для кожного будинку (дахові котельні).

Тарифи на послугу з постачання гарячої води у разі, коли гаряча вода виробляється за допомогою систем автономного опалення або індивідуального теплового пункту, що перебувають на балансі ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» також встановлені окремо для кожного будинку.
Більш детальна інформація розміщена на офіційному сайті підприємства  «Полтаватеплоенерго» у розділі «Тарифи для потреб населення».

Пресслужба «Полтаватеплоенерго»

Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.
 


 

ОФІЦІЙНО