«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» РОЗ‘ЯСНЮЄ:Як працюють підприємства теплоенергетики і як це впливає на структуру тарифів?

2022-07-15 
 
  
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» РОЗ‘ЯСНЮЄ: Як працюють підприємства теплоенергетики і як це впливає на структуру тарифів?

Ранкова кава традиційний ритуал для багатьох українців. Для того, щоб нею посмакувати потрібно закип'ятити воду, і більшість з нас для цього скористаються газовою конфоркою на плиті. Отже ми всі є в побуті споживачами блакитного палива, і ми за нього сплачуємо газопостачальному підприємству щомісяця впродовж року. А от, щоб у наших оселях були теплі батареї взимку, а з кранів текла гаряча вода, потрібен теплоносій, який виробляють підприємства теплоенергетики.
«Полтаватеплоенерго» необхідно щомісяця купувати природний газ, електричну енергію, холодну воду для того, щоб працювало обладнання на котельнях і в будинки постачалась теплова енергія.
Тож підприємство «Полтаватеплоенерго» свого роду, теж велика конфорка, за користування якою споживачі мають сплачувати впродовж усього року щомісяця, так само як і газорозподільчому підприємству, 1/12 від усієї річної суми.

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» РОЗ‘ЯСНЮЄ:Як працюють підприємства теплоенергетики і як це впливає на структуру тарифів?

 

Витрати «Полтаватеплоенерго», які сплачує підприємство щомісяця за природний газ, за послуги з його розподілу, електроенергію і холодну воду, податки, звісно відображаються у розмірі тарифів. І всі ці витрати складають 94,2% тарифу, на розмір яких впливати «Полтаватеплоенерго» не в змозі, адже ціну на електроенергію і воду встановлює НКРЄКП, вартість природного газу регулює ТОВ «ГК Нафтогаз Трейдинг», працівникам підприємства потрібно виплачувати заробітну плату на рівні, не меншому, ніж встановлений Законом України «Про Державний бюджет».
Тож зменшити вартість послуг підприємства було б можливо, в першу чергу за рахунок зменшення ціни на природний газ, який у структурі тарифу складає 75%.

Як змінилась умовно-постійна частина двоставкового тарифу з 1 травня 2022 року.

З 2021 року, у зв’язку зі зміною ліцензійних умов, формування тарифів підприємства проводилось за іншою методикою, відповідно до якої зменшилась частка змінної складової тарифу з 77% до 54% у порівнянні з постійною, яка збільшилася з 23% до 46% відповідно. 
У структурі, що застосовувалась з 1 грудня, до умовно-змінної частини були віднесені всі витрати, пов’язані з виробництвом теплової енергії на котельнях, а витрати на транспортування тепловими мережами та постачання – до умовно-постійної частини. 
А в тарифах, які застосовані з 1 травня 2022 року до умовно-змінної частини  віднесені витрати підприємства на придбання природного газу та електричної енергії, всі інші витрати до умовно-постійної частини, в тому числі плата за розподіл природного газу. За рахунок таких змін відбулось зниження умовно-змінної частини тарифу, навіть за умови зростання вартості природного газу та послуг з його транспортування з 5,50 до 6,32 грн. за метр кубічний (без ПДВ), які є його основною складовою. Крім того збільшилась вартість електроенергії з 2,54 до 3,03 грн за 1 кВт.год. та води з 11,35 до 13,44 грн. за метр кубічний. 
Зміни, які відбулись наведені у таблиці та виділені кольором.

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» РОЗ‘ЯСНЮЄ:Як працюють підприємства теплоенергетики і як це впливає на структуру тарифів?

 

З одного боку, завдяки коштам які споживачі сплачують влітку, підприємство здійснює вкрай необхідні заходи з підготовки теплового господарства до роботи в холодну пору року, а з іншого - зменшує фінансове навантаження на споживачів протягом опалювального періоду.

Пресслужба «Полтаватеплоенерго»


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.
 

Друкувати

АКТУАЛЬНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:
Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону
 
Аби наступний опалювальний сезон пройшов без позаштатних ситуацій, необхідно влітку належним чином підготувати теплове господарство до роботи. Запорукою безвідмовного функціонування обладнання котелень і теплових мереж, та, як наслідок, стабільного надання послуг теплопостачання споживачам у м. Полтаві, Карлівці, Машівці, Решетилівці, Котельві, а також й у м. Кременчук — є своєчасне виконання всього комплексу профілактичних заходів. Для цього щороку необхідно зупиняти котельні, теплогенераторні і центральні теплові пункти (ЦТП) на деякий час. Тож, спланований «Полтаватеплоенерго» і погоджений з органами місцевого самоврядування, графік підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2023-2024 рр. — у статті нижче.

Нагадаємо, в обласному центрі функціонує 80 котелень і теплогенераторних підприємства, що забезпечують мешканців міста теплом і гарячою водою. Робота 32 з них має сезонний характер, тобто вони працюють лише упродовж опалювального періоду і на час проведення підготовчих робіт в технологічному процесі задіяні не будуть. Решта котелень і теплогенераторних будуть зупинятися, щоб теплоенергетики змогли провести всі необхідні діагностичні та ремонтні роботи. Виняток - котельня по вул. Д. Коряка, 7,  яка працюватиме цьогоріч влітку без зупинки.

Термін зупинки кожної котельні залежить від її потужності та протяжності теплових мереж, задіяних у роботі. У середньому він коливається від 7 до 11 діб. Щоправда, і винятки також є. Наприклад, найбільша котельня Полтави по вулиці Ціолковського, яка забезпечує послугами майже третину міста, буде зупинена для проведення планового ремонту на 18 днів: з 29 травня до 15 червня включно. 

Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують, що термін зупинки потужностей зведений до мінімуму, аби незручності для споживачів тривали якомога менше.

 

З графіками проведення робіт у районних центрах області, де «Полтаватеплоенерго» надає свої послуги, можна ознайомитися тут:

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


 
Шановні споживачі підприємства «Полтаватеплоенерго» у місті Кременчук. До вашої уваги контакти нашого Кременчуцького підрозділу, що розташований за адресою проспект Свободи, 8
 
 
ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ (Абонентський відділ) м. Кременчук

Прийом показників приладів обліку гарячого водопостачання, питання по виставленим рахункам, якості послуг.
050-457-42-66 
050-457-42-65
050-457-42-74 

З питань аварійних ситуацій, що можуть виникнути у житловому будинку, необхідно звертатись до організації, яка здійснює обслуговування внутрішньобудинкової системи опалення. А щодо стану зовнішніх інженерних мереж - до КП «Теплоенерго» м. Кременчук.

ДЛЯ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ м. Кременчук
 
Консультації щодо нарахувань, звірки взаєморозрахунків з юридичними особами, прийому показників приладів обліку.
050-810-17-80

Питання з приводу укладання договорів з юридичними особами.
050-457-42-72

Робота зі споживачами - юридичними особами, щодо якості послуг та контролю теплоспоживання.
050-810-11-89

Пломбування, розпломбування приладів обліку теплової енергії та гарячої води.
050-457-42-68


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.КОРИСНО

ОФІЦІЙНО