«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» РОЗ‘ЯСНЮЄ:Як працюють підприємства теплоенергетики і як це впливає на структуру тарифів?

2022-07-15 
 
  
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» РОЗ‘ЯСНЮЄ: Як працюють підприємства теплоенергетики і як це впливає на структуру тарифів?

Ранкова кава традиційний ритуал для багатьох українців. Для того, щоб нею посмакувати потрібно закип'ятити воду, і більшість з нас для цього скористаються газовою конфоркою на плиті. Отже ми всі є в побуті споживачами блакитного палива, і ми за нього сплачуємо газопостачальному підприємству щомісяця впродовж року. А от, щоб у наших оселях були теплі батареї взимку, а з кранів текла гаряча вода, потрібен теплоносій, який виробляють підприємства теплоенергетики.
«Полтаватеплоенерго» необхідно щомісяця купувати природний газ, електричну енергію, холодну воду для того, щоб працювало обладнання на котельнях і в будинки постачалась теплова енергія.
Тож підприємство «Полтаватеплоенерго» свого роду, теж велика конфорка, за користування якою споживачі мають сплачувати впродовж усього року щомісяця, так само як і газорозподільчому підприємству, 1/12 від усієї річної суми.

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» РОЗ‘ЯСНЮЄ:Як працюють підприємства теплоенергетики і як це впливає на структуру тарифів?

 

Витрати «Полтаватеплоенерго», які сплачує підприємство щомісяця за природний газ, за послуги з його розподілу, електроенергію і холодну воду, податки, звісно відображаються у розмірі тарифів. І всі ці витрати складають 94,2% тарифу, на розмір яких впливати «Полтаватеплоенерго» не в змозі, адже ціну на електроенергію і воду встановлює НКРЄКП, вартість природного газу регулює ТОВ «ГК Нафтогаз Трейдинг», працівникам підприємства потрібно виплачувати заробітну плату на рівні, не меншому, ніж встановлений Законом України «Про Державний бюджет».
Тож зменшити вартість послуг підприємства було б можливо, в першу чергу за рахунок зменшення ціни на природний газ, який у структурі тарифу складає 75%.

Як змінилась умовно-постійна частина двоставкового тарифу з 1 травня 2022 року.

З 2021 року, у зв’язку зі зміною ліцензійних умов, формування тарифів підприємства проводилось за іншою методикою, відповідно до якої зменшилась частка змінної складової тарифу з 77% до 54% у порівнянні з постійною, яка збільшилася з 23% до 46% відповідно. 
У структурі, що застосовувалась з 1 грудня, до умовно-змінної частини були віднесені всі витрати, пов’язані з виробництвом теплової енергії на котельнях, а витрати на транспортування тепловими мережами та постачання – до умовно-постійної частини. 
А в тарифах, які застосовані з 1 травня 2022 року до умовно-змінної частини  віднесені витрати підприємства на придбання природного газу та електричної енергії, всі інші витрати до умовно-постійної частини, в тому числі плата за розподіл природного газу. За рахунок таких змін відбулось зниження умовно-змінної частини тарифу, навіть за умови зростання вартості природного газу та послуг з його транспортування з 5,50 до 6,32 грн. за метр кубічний (без ПДВ), які є його основною складовою. Крім того збільшилась вартість електроенергії з 2,54 до 3,03 грн за 1 кВт.год. та води з 11,35 до 13,44 грн. за метр кубічний. 
Зміни, які відбулись наведені у таблиці та виділені кольором.

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» РОЗ‘ЯСНЮЄ:Як працюють підприємства теплоенергетики і як це впливає на структуру тарифів?

 

З одного боку, завдяки коштам які споживачі сплачують влітку, підприємство здійснює вкрай необхідні заходи з підготовки теплового господарства до роботи в холодну пору року, а з іншого - зменшує фінансове навантаження на споживачів протягом опалювального періоду.

Пресслужба «Полтаватеплоенерго»


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.
 

Друкувати

АКТУАЛЬНО

2023-10-09  
 

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: 
Про встановлення тарифів підприємства на 2023-2024 рр

Рішенням Полтавської обласної ради № 669 від 28 липня 2023 року «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, що надаються Полтавським обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства «Полтаватеплоенерго», зі змінами, внесеними рішенням №687 від 26 вересня 2023 року, встановлено тарифи на теплову енергію, її виробництво транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, які введено  в дію з 1 жовтня 2023 року.

Тарифи для населення залишаються на рівні тарифів, встановлених у 2021 році. Для категорії " інші споживачі" тариф зменшено,у зв'язку зі зменшенням вартості газу для цієї категорії. З тарифами можна ознайомитись на  офіційному сайті підприємства.

Пресслужба «Полтаватеплоенерго»

Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 

КОРИСНО

ОФІЦІЙНО