Про підприємство

Про підприємство

Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства "ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО" - найбільше в області за потужністю і кількістю споживачів послуг підприємство, що забезпечує повний цикл теплопостачання (нерозривність процесу виробництва, передачі и розподілу теплової енергії) м. Полтава та 4-ох районних центрів області.


Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» засноване на майні спільної (комунальної) власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області й передане в оперативне управління Департаменту житлово-комунального господарства Полтавської облдержадміністрації.

Підприємство підзвітне та підконтрольне Полтавській обласній раді.

В статусі обласного підприємство функціонує з 1977 року, а у 1999 році отримало теперішню назву — ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО». 

На сьогодні підприємство здійснює ліцензовану господарську діяльність з виробництва, транспортування і постачання теплової енергії та є виконавцем послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, надаючи послугу з централізованого опалення понад 200 тис. мешканців міста, майже 150 тис. з яких отримують і послугу з централізованого постачання гарячої води. Загальна ж кількість споживачів підприємства з числа бюджетних установ, інших споживачів та релігійних організацій становить 1 445. 

Для транспортування теплової енергії підприємство експлуатує теплові мережі та мережі гарячого водопостачання загальною довжиною 210,7 км (у 2-трубному вимірі). 

Максимальні розрахункові навантаження в зимовий та літній періоди складають 530,4 Гкал/год та 107,0 Гкал/год відповідно.

На балансі обласного виробничого підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» перебувало 92 котельні та теплогенераторні, встановленою потужністю 881,9 Гкал/год, розташовані у містах Полтаві, Карлівці, Решетилівці, селищах міського типу Машівці, Котельві. Серед них:

— районна котельня (вул. Ціолковського, 36, потужністю 250 Гкал/год) — 1 од.;
— квартальні котельні з котлами КВГ-6,5, ТВГ-8М (потужністю від 19,5 до 41,5 Гкал/год) — 18 од.;
— групові котельні з котлами ВК-32 (потужністю від 5,2 до 11,6 Гкал/год) — 17 од.;
— групові котельні з котлами типу НІІСТУ-5 (потужністю від 0,66 до 5,1 Гкал/год) — 20 од.;
— індивідуальні та дахові котельні, теплогенераторні (потужністю від 0,08 до 1,9 Гкал/год) — 24 од.;
— автоматизовані котельні з котлами Buderus, SupeRac, Wolf, Ferroli і Viessmann — 10 од.;
— котельні з котлами Herz, що працюють на твердому паливі (потужністю від 0,43 до 0,86 Гкал/год) — 2 од.

На котельнях підприємства встановлено 365 котлоагрегатів різних марок потужністю від 0,08 Гкал/год до 100,0 Гкал/год.

Розподіл установленої потужності за типами котлоагрегатів

Про підприємство

 

49 котелень надають послуги з теплопостачання лише в опалювальний період, а 43 працюють протягом року і забезпечують споживачів гарячою водою.

Частина споживачів отримує гарячу воду централізовано від 30 ЦТП та 28 теплообмінних установок, що розташовані безпосередньо в котельнях і теплогенераторних підприємства, інші — від ІТП, розміщених на об’єктах теплоспоживання.

90 котелень та теплогенераторних працюють на природному газі, ще 2 котельні — на твердому паливі (трісці та пелетах з деревини). Місце розташування переважної більшості об’єктів підприємства — зона щільної житлової забудови міст та селищ міського типу.

Підприємство забезпечує послугами з централізованого теплопостачання комунальний сектор 2-х міст та 3-х селищ Полтавської області. Зокрема для потреб житлового фонду реалізується 84%, решта 16% — для об'єктів соціального призначення.

Обсяги виробництва і реалізації теплової енергії залежать від тривалості опалювального періоду та температури зовнішнього повітря. За рік підприємство виробляє від 0,885 до 1,0 млн Гкал теплової енергії. При цьому середньорічне споживання природного газу за останні чотири роки складає майже 130 млн куб. м. У 2014 році спожито 119,6 млн куб. м блакитного палива.

Обсяги споживання природного газу (в розрізі категорій споживачів) у 2014 році

Про підприємство

 

Сезонні коливання попиту на теплову енергію відрізняються у середньому в 10 разів — від 500 тис. Гкал/квартал узимку до 50 тис. Гкал/квартал у міжопалювальний період.

Чисельність працівників підприємства не перевищує 1 000 осіб, серед яких понад 75% — робітники. Більше третини працівників підприємства мають повну вищу освіту і їх кількість, тільки протягом останнього року, зросла на 30 осіб, ще майже чверть — працівники з неповною та базовою вищою освітою.

Середній вік персоналу — 44 роки. 

Основна мета та пріоритетні напрямки діяльності підприємства

Основні види діяльності підприємства:

— забезпечення тепловою енергією на опалення і підігрів води житлового фонду, комунально-побутових та інших об'єктів;
— технічне забезпечення, функціонування й експлуатація котелень, теплових пунктів та теплових мереж, переданих у комунальну власність на баланс підприємства;
— проведення поточних та капітальних ремонтів обладнання теплового господарства, які знаходяться на балансі підприємства;
— видача технічних умов на теплопостачання об'єктів, на етапі їх проектування, і тих, що підлягають реконструкції або капремонту.

Пріоритетні напрямки роботи підприємства:

1. Забезпечення надійного та безперебійного теплопостачання споживачів:

— покращення технічного стану обладнання мереж теплопостачання, реконструкція й модернізація чинного обладнання, якісне виконання поточних та капітальних ремонтів обладнання теплового господарства;
— впровадження новітніх технологій і матеріалів при реконструкції мереж теплопостачання, розвиток існуючих та впровадження нових систем автоматизованого технологічного управління обладнання теплового господарства.
 
2. Підвищення ефективності роботи підприємства:

— зниження витрат на використання паливно-енергетичних ресурсів, встановлення оптимальних режимів роботи комплексу технічних засобів і зниження рівня втрат теплової енергії в процесі її постачання.
— оптимізація матеріально-технічного, фінансового, кадрового забезпечення підприємства, розвиток автоматизованих систем управління та контролю за використанням ресурсів підприємства;
— підвищення рівня обліку реалізованої споживачам теплової енергії і покращення показників її оплати, підвищення кількості укладених договорів, удосконалення ведення підприємством претензійно-позовної роботи, зниження обсягу заборгованості споживачів.

3. Удосконалення управління підприємством:

— розвиток сучасних систем обміну даними та зв’язку;
— удосконалення системи оплати праці персоналу в залежності від показників діяльності підприємства;
— комплектація дільниць підприємства висококваліфікованим персоналом з відповідним рівнем освіти.
 
Організаційна структура 

Керівництво підприємством здійснює генеральний директор, якого призначає Полтавська обласна рада, шляхом укладання з ним контракту за поданням департаменту житлово-комунального господарства Полтавської обласної державної адміністрації.

Трудові договори із працівниками підприємства укладає генеральний директор, керуючись чинним законодавством України.

Організаційна структура підприємства налічує:
— 4 теплові райони у м. Полтава;
— 4 майстерські дільниці (м. Карлівка, м. Решетилівка, смт Машівка, смт Котельва);
— 11 служб, до складу яких входять:
  • 2 відділи;
  • 9 дільниць;
  • 2 цехи;
  • 7 груп.
Крім того, у структурі підприємства окремо функціонують 7 відділів, 2 лабораторії, бухгалтерія, автотранспортний цех та інші допоміжні підрозділи.

Кращі практики технічного переоснащення на підприємстві

— До опалювального сезону 2011/2012 рр. закінчено реконструкцію та введено в експлуатацію котельню в обласному центрі по вул. Фрунзе, 92, з переведенням її в автоматизований режим роботи. При проведенні технічного переоснащення котельні використані автоматизовані котли німецької фірми Buderus з ККД 92 – 94 % та насосне обладнання фірми Wilo.

Про підприємство


Про підприємство

 

— Наприкінці 2011 року проведено технічне переоснащення котельні в м. Полтава по вул. Леніна, 91. Встановлення на існуючих котлах ВК – 32 газопальникових блоків (4 од.) фірми Weishaupt (Німеччина) та насосного обладнання фірми Wilo дозволило перевести котельню в автоматизований режим роботи без обслуговуючого персоналу.

Про підприємство


Про підприємство

 

— Наприкінці 2011 – початку 2012 років змонтована та введена в експлуатацію нова модульна котельня, розташована у м. Полтава по вул. Комарова, 2-А, потужністю 0,43 Гкал/год. Котельня працює на деревинних пелетах в автоматизованому режимі й опалює виробничі та побутові приміщення підприємства, забезпечуючи при цьому річну економію природного газу на рівні понад 100 тис куб м.

Про підприємство


Про підприємство

 

— До опалювального сезону 2012-2013 рр. в обласному центрі введені в експлуатацію (після їх повної реконструкції) дві котельні підприємства — за адресою Сакко, 19 та Павленківська площа, 14. Завдяки повному технічному переоснащенню, що полягало у встановленні автоматизованих котлів фірм Wolf і Viessmann та насосного обладнання фірми Wilo, котельні працюють у повністю автоматизованому режимі — без обслуговуючого персоналу.

Про підприємство


Про підприємство


Про підприємство


Про підприємство


— Наприкінці 2012 р. розпочаті роботи зі встановлення на наявних в експлуатації котлах ВК-32 (4 од.) котельні за адресою Фрунзе, 124, газопальникових блоків фірми Weishaupt, що дозволило із березня 2013 р. перевести котельню в автоматизований режим роботи без обслуговуючого персоналу.

Про підприємство


Про підприємство

 

— Після розпочатих у 2011 р. робіт із реконструкції котельні за адресою пров. Горбанівський, 2, і встановлення двох твердопаливних котлів HerzBioFire наприкінці 2012 р. додатково встановлено автоматизований газовий котел Viessmann для покриття пікових навантажень в опалювальний період.

Про підприємство


Про підприємство

 

— До початку міжопалювального періоду 2013 р., із частковим залученням кредитних коштів, на котельні по вул. Енгельса, 27 у обласному центрі, виконаний монтаж 2-х автоматизованих котлів Viessmann для забезпечення потреб споживачів послугою гарячого водопостачання, що, зі свого боку, дало можливість у міжопалювальний період котельні працювати без обслуговуючого персоналу.

Про підприємство


Про підприємство

 

— З початком опалювального періоду 2013 - 2014 рр. введена в експлуатацію реконструйована автоматизована котельня по вул. Островського, 5, з котлами Ferroli у смт Котельві та проведена оптимізація схеми теплопостачання селища шляхом будівництва ділянки теплової мережі, яка дозволила переключити споживачів котельні по вул. Миру, 24, на реконструйовану котельню і вивести з експлуатації енергоємне обладнання. Після реконструкції котельня працює без постійного перебування обслуговуючого персоналу.

Про підприємство


Про підприємство

 

— Наприкінці 2013 року, за рахунок кредитних коштів, завершені роботи по встановленню на існуючих котлах ВК-32 (4 од.) котельні по вул. Леніна, 112, у обласному центрі газопальникових блоків фірми Weishaupt, а також роботи по модернізації насосного обладнання і вузла обліку природного газу, що дозволило перевести котельню в автоматизований режим роботи без обслуговуючого персоналу.

Про підприємство


Про підприємство


Про підприємство

 

 

— У 2014 році виконано модернізацію котлів типу ВК (встановлено газові модуляційні пальники WM-G10/3-A ZM) на котельні підприємства по вул. Жовтневій, 42, що дозволило експлуатувати котельню без постійного перебування обслуговуючого персоналу.

Про підприємство


Про підприємство 


— Протягом між опалювального періоду у 2014 році реконструйовано котельню на майд. Незалежності, 16, з повною заміною теплотехнічного обладнання та переведенням їх в автоматизований режим роботи без необхідності постійного перебування обслуговуючого персоналу.

Про підприємство


Про підприємство

 

— Влітку 2014 року реконструйовано котельню по вул. Червоноармійській, 7, з повною заміною теплотехнічного обладнання та переведенням їх в автоматизований режим роботи без необхідності постійного перебування обслуговуючого персоналу.

Про підприємство


Про підприємство

 

 


АКТУАЛЬНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:
Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Аби наступний опалювальний сезон пройшов без позаштатних ситуацій, влітку необхідно якісно підготувати теплове господарство до роботи. Запорукою безвідмовного функціонування обладнання котелень і теплових мереж,  стабільного надання послуг теплопостачання споживачам у м. Полтаві, Карлівці, Машівці, Решетилівці, Котельві, а також у Кременчуці — є своєчасне виконання фахівцями «Полтаватеплоенерго» всього комплексу профілактичних заходів. Тому щороку на деякий час необхідно зупиняти котельні, теплогенераторні і центральні теплові пункти (ЦТП). Нижче пропонуємо погоджений з органами місцевого самоврядування графік підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2024-2025 років.

Близько половини котелень і теплогенераторних Полтави будуть зупинятися відповідно до графіку, щоб теплоенергетики змогли провести всі необхідні діагностичні та ремонтні роботи.

Термін зупинки кожної котельні залежить від її потужності та протяжності теплових мереж, задіяних у роботі. У середньому він коливається від 7 до 11 діб. 
 
Проте є винятки. Наприклад, котельня по вулиці І. Дорошенка буде зупинена для проведення планового ремонту на 23 дні: з 27 травня по 18 червня (включно). Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують, що термін зупинки потужностей зведений до мінімуму, аби незручності для споживачів тривали якнайменше!

У графіку підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону крім дат зупинки і відновлення роботи кожної котельні, теплогенераторної чи ЦТП, міститься ще й дата проведення гідравлічних випробувань. Завдяки випробуванням  фахівці підприємства можуть спрогнозувати і виявити місця можливих поривів на мережах, оперативно їх відремонтувати і запобігти виникненню аварій уже в період надання послуг.
 
Зверніть увагу, що в результаті гідравлічних випробувань можуть виникнути позаштатні ситуації, що подовжать термін зупинки котельні, а значить і період відсутності гарячої води влітку.
 
Отже, «Полтаватеплоенерго» інформує споживачів про дати проведення гідравлічних випробувань, аби можливі пориви на мережах не були для них несподіванкою.ГРАФІК ПІДГОТОВКИ
котелень, теплогенераторних, ЦТП та теплових мереж
до опалювального періоду 2024-2025 рр. у м. Полтава,
погоджений з виконавчим комітетом
Полтавської міської ради 

 

 

АКТУАЛЬНО 

 

АКТУАЛЬНО

 

АКТУАЛЬНО

 

 

З графіками проведення робіт у районних центрах області, де «Полтаватеплоенерго» надає свої послуги, можна ознайомитися тут:

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


КОРИСНО

ОФІЦІЙНО