Відключення гарячої води та перспективи опалювального сезону 2022-2023рр.: роз’яснення «Полтаватеплоенерго»

2022-09-13 
 
 
ВІДКЛЮЧЕННЯ ГАРЯЧОЇ ВОДИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ 2022-2023: РОЗ'ЯСНЕННЯ "ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО" 

Чотиригодинну відсутність гарячої води у Полтаві помітили усі, і не в останню чергу через те, що підприємство чесно попередило про проблему, що виникла. Так само чесно повідомило: працюємо над відновленням подання гарячої води цілодобово, не зважаючи на вихідні. Однак у соцмережах містян почали переконувати, що ситуацію з постачанням гарячої води можна було попередити, а через те, що цього не зробили, то й опалювальний сезон під загрозою. Коментувати популістські заяви не вважаємо за потрібне, не зважаючи на те, що ці заяви активно поширювали представники міської влади. А для тих, кому справді цікаво, пояснимо усе, як то кажуть, «на пальцях».       

ГАРЯЧА ВОДА  

Як купуємо газ для опалення чи то приготування їжі ми з вами? Відповідь знають усі, хто користується вдома «блакитним паливом»:  знімаємо показники лічильника, кількість використаних кубометрів множимо на вартість одного м³ і отримуємо суму до сплати. Для підприємств-виробників теплової енергії – і «Полтаватеплоенерго» не виняток – шлях інший. Чому? Бо, перш ніж купити у постачальника («Газотранспортної компанії «Нафтогаз Трейдинг») газ для стабільного проходження опалювального сезону, підприємство має отримати від Міністерства розвитку громад та територій фіксовані обсяги природного газу, і лише тоді можна укласти договір, на підставі якого потрапити до Реєстру споживачів постачальника (на інформаційній платформі Оператора ГТС). І це – єдиний шлях!  

Затверджені обсяги природного газу для опалювального сезону «Полтаватеплоенерго» від Міністерства розвитку громад та територій отримало 29 серпня, і того ж дня направило усі необхідні документи для підписання договору з постачальником «ГК «Нафтогаз Трейдинг». А поки усі дев`ять департаментів ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» цей договір погоджували та розглядали, термін попередньої угоди, що була чинною до 1 вересня, сплив. А це означало те, що «Полтаватеплоенерго» «випало» з Реєстру споживачів постачальника, тож з 2 вересня автоматично почало отримувати газ у «постачальника останньої надії», де його купувати доводиться за у понад півтора десятки разів вищою ціною: для непобутових споживачів це 130-174 грн. за м³ з ПДВ. Лише через наполегливість «Полтаватеплоенерго» договір вдалося підписати 2 вересня після 23-ї години. А далі справа за банківською системою. Пояснювати зайве, що вночі відділення банків не працюють, як за нинішніх умов і у вихідні. Однак для нашого підприємства банк зробив виняток, тож, не зважаючи на вихідний, необхідну процедуру було завершено.
   
Тим часом усі 4 години відсутності гарячої води в оселях полтавців представники міської влади поширювали у соцмережах популістичні  «твори на вільну тему»...  
  
ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН
  
Отже, враховуючи ситуацію, ні міська влада Полтави, ні будь-хто до неї причетний аж ніяк не можуть вплинути на врегулювання договірних відносин «Полтаватеплоенерго» з НАК «Нафтогазом», відтак абсолютно не впливають на відновлення гарячого водопостачання. Але цілком можуть вплинути на вкрай важливе питання: чи будуть полтавці зимувати у теплих оселях? 

Відшкодувавши підприємству передбачену Меморандумом про взаєморозуміння різницю в тарифах за минулий опалювальний період, керівництво міста забезпечить стале проходження опалювального періоду у Полтаві. Сума цієї різниці в тарифах ні багато, ні мало – 150 мільйонів гривень! Нині «Полтаватеплоенерго» отримало від міської ради лише 30 мільйонів, які до речі, відразу ж було спрямовано на закупівлю природного газу. А загалом, без цих коштів увійти і стало працювати підприємству взимку буде вкрай складно. Хоча б тому, що монополіст в особі НАК «Нафтогаз України» працює надзвичайно жорстко: якщо якийсь із платежів за природний газ не надійде вчасно, то НАК автоматично списує цю суму з рахунків «Полтаватеплоенерго». А немає на рахунках грошей – немає газу; немає газу – немає тепла. І пояснення, що гроші «Полтаватеплоенерго» перебувають на рахунках Полтавської громади, температуру не піднімуть навіть в оселях популістів. Тож ігнорування міською владою потреб підприємства і небажання повернути кошти загрожує боргами за газ, ускладнюючи роботу в зимовий період. Чи, може, саме це і є метою? 

Вочевидь, представникам Полтавської міської влади за популістськими заявами ніколи дбати про прийдешній опалювальний сезон. А тим часом до його початку не так і багато часу, а країна через війну очікує найтяжчої за останні 30 років зими…

Пресслужба «Полтаватеплоенерго»
 
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.
 Друкувати

АКТУАЛЬНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:
Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону
 
Аби наступний опалювальний сезон пройшов без позаштатних ситуацій, необхідно влітку належним чином підготувати теплове господарство до роботи. Запорукою безвідмовного функціонування обладнання котелень і теплових мереж, та, як наслідок, стабільного надання послуг теплопостачання споживачам у м. Полтаві, Карлівці, Машівці, Решетилівці, Котельві, а також й у м. Кременчук — є своєчасне виконання всього комплексу профілактичних заходів. Для цього щороку необхідно зупиняти котельні, теплогенераторні і центральні теплові пункти (ЦТП) на деякий час. Тож, спланований «Полтаватеплоенерго» і погоджений з органами місцевого самоврядування, графік підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2023-2024 рр. — у статті нижче.

Нагадаємо, в обласному центрі функціонує 80 котелень і теплогенераторних підприємства, що забезпечують мешканців міста теплом і гарячою водою. Робота 32 з них має сезонний характер, тобто вони працюють лише упродовж опалювального періоду і на час проведення підготовчих робіт в технологічному процесі задіяні не будуть. Решта котелень і теплогенераторних будуть зупинятися, щоб теплоенергетики змогли провести всі необхідні діагностичні та ремонтні роботи. Виняток - котельня по вул. Д. Коряка, 7,  яка працюватиме цьогоріч влітку без зупинки.

Термін зупинки кожної котельні залежить від її потужності та протяжності теплових мереж, задіяних у роботі. У середньому він коливається від 7 до 11 діб. Щоправда, і винятки також є. Наприклад, найбільша котельня Полтави по вулиці Ціолковського, яка забезпечує послугами майже третину міста, буде зупинена для проведення планового ремонту на 18 днів: з 29 травня до 15 червня включно. 

Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують, що термін зупинки потужностей зведений до мінімуму, аби незручності для споживачів тривали якомога менше.

 

З графіками проведення робіт у районних центрах області, де «Полтаватеплоенерго» надає свої послуги, можна ознайомитися тут:

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


 
Шановні споживачі підприємства «Полтаватеплоенерго» у місті Кременчук. До вашої уваги контакти нашого Кременчуцького підрозділу, що розташований за адресою проспект Свободи, 8
 
 
ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ (Абонентський відділ) м. Кременчук

Прийом показників приладів обліку гарячого водопостачання, питання по виставленим рахункам, якості послуг.
050-457-42-66 
050-457-42-65
050-457-42-74 

З питань аварійних ситуацій, що можуть виникнути у житловому будинку, необхідно звертатись до організації, яка здійснює обслуговування внутрішньобудинкової системи опалення. А щодо стану зовнішніх інженерних мереж - до КП «Теплоенерго» м. Кременчук.

ДЛЯ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ м. Кременчук
 
Консультації щодо нарахувань, звірки взаєморозрахунків з юридичними особами, прийому показників приладів обліку.
050-810-17-80

Питання з приводу укладання договорів з юридичними особами.
050-457-42-72

Робота зі споживачами - юридичними особами, щодо якості послуг та контролю теплоспоживання.
050-810-11-89

Пломбування, розпломбування приладів обліку теплової енергії та гарячої води.
050-457-42-68


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.КОРИСНО

ОФІЦІЙНО