Пам’ятка з електробезпеки

ПАМ’ЯТКА З ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКИ!

Електрична енергія вірний помічник на виробництві і в побуті. Але вона може принести велику шкоду здоров’ю людині, якщо при користуванні нею не дотримуватись суворих заходів особистої обережності і не виконувати звичайних Правил безпеки.

Найважливішою вимогою електробезпеки в особистому господарстві громадян є справний стан ізоляції побутових електромереж і електроприймачів. В домашньому господарстві застосовуються телевізори, пральні машини, електроінструмент, електроплити, праски тощо, які живляться від мережі 220В і яку помилково вважають безпечною. Невміле або необережне застосування вказаної побутової електротехніки несе загрозу здоров’ю і життю людей та може привести до електротравми або нещасного випадку.

Виявити електричний струм людина не може. Підступна особливість електричної енергії полягає в тому, що вона не видима, не має запаху та кольору. Електричний струм вражає раптово, коли людина потрапляє в коло проходження струму, тобто коли людина з однієї сторони доторкається неізольованого проводу, металевого корпусу електроприладу з несправною ізоляцією або металевого предмета, який знаходиться під напругою, а з іншого боку – землі, заземлених предметів, труб тощо. Враження електричним струмом може настати і через інші провідники, при наближенні на недопустимо близьку, небезпечну відстань до проводу (шини РП) діючої електроустановки, повітряної лінії (ПЛ).Небезпека ураження в таких випадках значно зростає в сиру погоду.

Електротравма може виникнути при потраплянні під «крокову напругу», яка виникає при обриві і падінні на землю проводів ПЛ. Ступінь небезпеки враження електричним струмом в багатьох випадках залежить від характеру приміщень, де знаходиться людина.

До приміщень з підвищенню небезпекою і особливо небезпечні по відношенню враження електричним струмом відносяться балкони, ванні кімнати, кухні, підвали, жилі приміщення із земляною підлогою, бані, металеві гаражі, парники, приміщення для худоби.

Щоб уникнути смертельних електротравм необхідно знати наступні правила електробезпеки і дотримуватись їх:

— Не наближатись до обірваних проводів ближче 8 метрів;
— Не залазити на опори повітряних ліній електропередач, тим більше намагатись зняти електропровід;
— Не відчиняти двері та проникати в трансформаторні підстанції;
— Не дозволяти дітям залазити на дерева, що ростуть під проводами ліній електропередач;
— Не зводити будь-які будови, складати дрова, солому тощо, розпалювати багаття під проводами електроліній і повітряними вводами будинків;
— Не кидати дріт або будь-які інші предмети на проводи повітряних ліній електропередач;
— Не встановлювати металеві стоянки для телевізійних антен поблизу ліній електропередач;
— Не розташовувати ігрові майданчики, а також проводити ігри під повітряними лініями, запускати повітряних зміїв поблизу повітряних ліній та гратися біля електричних установок.
— Користуватись у вологих приміщеннях переносними лампами і електроприладами напругою не вище 36В;
— Не заповнювати водою з водопровідного крану ввімкнені в електромережу чайники, кавоварки, оскільки при одночасному дотику до увімкненого приладу і водопровідного крану людина може бути уражена електрострумом;
— Не замінювати електролампи без їх вимкнення, не витирати вологою ганчіркою електричні проводи, штепсельні розетки, вимикачі, інші електроприлади, увімкнені в електромережу;
— Не виносити на подвір’я увімкнені електричні прилади, тому що у разі пошкодження ізоляції людина, яка стоїть на землі і торкається будь-якої металевої частини такого приладу може отримати електротравму;
— Не допускайте до монтажу нових чи ремонтуванню наявних електроустановок некваліфікованих осіб. Недбало виконані ремонтні роботи можуть привести до травмування людей, які користуються даними електроустановками;
— Переносний електроінструмент – джерело підвищеної небезпеки. Перш ніж використовувати електроінструмент, вивчіть вимоги Правил безпеки та інструкцію по експлуатації від виробника;
— Пам’ятайте, що невміле встановлення радіо, телеантени, проведення різноманітних робіт поблизу повітряних ліній з наближенням до металевих частин ПЛ спричиняє електротравми;
— Не защемляйте електропроводи дверима, віконними рамами, не закріплюйте їх на цвяхах, не замальовуйте і не забілюйте, щоб уникнути пошкодження і передчасного висихання ізоляції електропроводів. Це призводить до пожеж, а при контакті з людьми до нещасних випадків;
— Не давати дітям бавитись із штепсельними розетками;
— Не підвішувати речі на проводи, вимикачі та розетки;
— Потрібно знати, що побутові електроприлади (чайники, праски, електроплитки тощо), а також переносні світильники (торшери, настільні лампи) напругою 220В, призначені для користування в приміщеннях з непровідними для електроструму підлогами.

Пам’ятайте!

Якщо людина потрапила під напругу, необхідно негайно вимкнути електроприлад чи електроустановку (Це можна зробити як за допомогою вимикача чи рубильника, так і перерубавши дріт сокирою чи лопатою з сухим дерев’яним держаком. Інший варіант – відтягти постраждалого з небезпечної зони за допомогою сухої мотузки, палиці, дошки тощо. У випадку відсутності згаданих предметів, людину можна витягати за одяг (якщо він сухий і відстає від тіла), наприклад, за поли піджака чи куртки, уникаючи при цьому контактів з металевими елементами одежі та відкрити ділянками тіла потерпілого) та невідкладно викликати лікаря.

У разі неможливості швидкого вимкнення електроустановки необхідно вжити заходів до відділення потерпілого від струмоведучих частин, до яких він торкається. При цьому в будь-яких випадках той, хто надає допомогу, не повинен доторкатися до потерпілого та до струмоведучих частин без належних засобів захисту. Він повинен слідкувати за тим, щоб не потрапити під дію крокової.

При звільненні від дії електричного струму і наданні першої допомоги потерпілому дорога кожна хвилина.

Повідомити про загрозу електробезпеці можете за телефоном


АКТУАЛЬНО

 
Шановні споживачі підприємства «Полтаватеплоенерго» у місті Кременчук. До вашої уваги контакти нашого Кременчуцького підрозділу, що розташований за адресою проспект Свободи, 8
 
 
ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ (Абонентський відділ) м. Кременчук

Прийом показників приладів обліку гарячого водопостачання, питання по виставленим рахункам, якості послуг.
050-457-42-66 
050-457-42-65
050-457-42-74 

З питань аварійних ситуацій, що можуть виникнути у житловому будинку, необхідно звертатись до організації, яка здійснює обслуговування внутрішньобудинкової системи опалення. А щодо стану зовнішніх інженерних мереж - до КП «Теплоенерго» м. Кременчук.

ДЛЯ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ м. Кременчук
 
Консультації щодо нарахувань, звірки взаєморозрахунків з юридичними особами, прийому показників приладів обліку.
050-810-17-80

Питання з приводу укладання договорів з юридичними особами.
050-457-42-72

Робота зі споживачами - юридичними особами, щодо якості послуг та контролю теплоспоживання.
050-810-11-89

Пломбування, розпломбування приладів обліку теплової енергії та гарячої води.
050-457-42-68


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.



 2022-11-28  
 

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ: до уваги споживачів міста Кременчук (крім населення)

Рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області № 1508 від 20 жовтня 2022 року Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства «Полтаватеплоенерго» визначено виконавцем послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води по лівобережній частині міста Кременчука від джерел Кременчуцької ТЕЦ з покладенням відповідальних обов’язків згідно з законодавством.

Відповідно з 01 листопада 2022 року нарахування за послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води споживачам будуть проводитися за тарифами, встановленими для ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» рішенням Полтавської обласної ради № 477 від 30 вересня 2022 року. Тарифи розраховані і встановлені в залежності від способу виробництва та постачання послуги. Для споживачів теплової енергії та послуги з постачання гарячої води у м. Кременчук будуть застосовані тарифи без урахування витрат на утримання та ремонту центральних теплових пунктів та без урахування витрат на утримання та ремонту індивідуальних теплових пунктів, а саме:

І. ДЛЯ ПОТРЕБ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ:

ОПАЛЕННЯ:

-  умовно-змінна частина двоставкового тарифу  – 2 197,08 грн/Гкал (без ПДВ);
- умовно-постійна частина двоставкового тарифу на теплову енергію (місячна абонентська плата на одиницю теплового навантаження)  – 136 068,84 грн/Гкал/год (без ПДВ).


 ГАРЯЧА ВОДА:
 
 
тариф на послугу з постачання гарячої води  - 183,04 грн за 1 куб.м.(з ПДВ)

 
 
ІІ. ДЛЯ ПОТРЕБ ІНШИХ СПОЖИВАЧІВ (КРІМ НАСЕЛЕННЯ):

ОПАЛЕННЯ:

-  умовно-змінна частина двоставкового тарифу  – 4 731,54 грн/Гкал (без ПДВ);
- умовно-постійна частина двоставкового тарифу на теплову енергію (місячна абонентська плата на одиницю теплового навантаження)  – 146 257,50 грн/Гкал/год (без ПДВ).

 
ГАРЯЧА ВОДА:

 
тариф на послугу з постачання гарячої води  -  320,56 грн за 1 куб.м  (з ПДВ)

 
 
 
ІІІ. ДЛЯ ПОТРЕБ РЕЛІГІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ:

ОПАЛЕННЯ:
- умовно-змінна частина двоставкового тарифу  – 2 163,45 грн/Гкал (без ПДВ);
- умовно-постійна частина двоставкового тарифу на теплову енергію (місячна абонентська плата на одиницю теплового навантаження)  – 132 657,35 грн/Гкал/год (без ПДВ).
 
 
 
Крім того, відповідно до статті 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» щомісяця буде проводитися нарахування плати за абонентське обслуговування за кожною послугою окремо (постачання теплової енергії та/або постачання гарячої води).

Пресслужба «Полтаватеплоенерго»
 
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.
 



МІНРЕГІОН ІНФОРМУЄ: ЯК МЕНШЕ ВИТРАЧАТИ ТЕПЛО
ТА ЩО ВАМ РОБИТИ, ЯКЩО ЗНИКЛО ОПАЛЕННЯ?

АКТУАЛЬНО


АКТУАЛЬНО


КОРИСНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: Тарифи для споживачів підприємства "Полтаватеплоенерго" залишаються на рівні тарифів, встановлених у  2021 році 

30 вересня 2022 року на пленарному засіданні шістнадцятої позачергової сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання прийняте рішення № 477 «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, що надаються Полтавським обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства «Полтаватеплоенерго». Тарифи вводяться в дію з 1 жовтня 2022 року.
В результаті прийняття рішення тарифи для споживачів підприємства «Полтаватеплоенерго» не підвищуються, а залишаються на рівні тарифів, встановлених у  2021 році.
Ознайомитись з текстом рішення та розміром тарифів споживачі мають змогу за наступним посиланням.

Пресслужба «Полтаватеплоенерго»

Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.
 

ОФІЦІЙНО