Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/u556476163/domains/te.pl.ua/public_html/engine/modules/show.full.php on line 335 DataLife Engine > > «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» повертається до практики осучаснення котелень
> Новини підприємства > «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» повертається до практики осучаснення котелень

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» повертається до практики осучаснення котелень


25-11-2021, 07:12. : admin
2021-11-25  


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
повертається до практики осучаснення котелень

Щороку на підприємстві «Полтаватеплоенерго» у міжопалювальний період виконують ремонтні роботи, готують теплове господарство до зими. І, останнім часом, усе рідше це означало повну реконструкцію і переоснащення котелень новітнім обладнанням

Попри фінансову скруту, підприємство повертається до практики проведення реконструкції і модернізації об’єктів теплового господарства міста. Котельня по вул. Шведська Могила, 24 опалює школу, житловий будинок та адмінбудівлю інституту Свинарства. Перед початком цьогорічного опалювального сезону її було повністю реконструйовано та переведено в автоматизований режим роботи, що не потребує постійного перебування обслуговуючого персоналу. 

«В ході реконструкції були встановлені нові сучасні котли із ККД вище 93% і нова сучасна димова труба. Вона виготовлена із матеріалу стійкого до корозії, що спричиняється агресивним хімічним складом конденсаційних речовин, — зауважує технічний директор ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко.

Загальна вартість реконструкції котельні по вул. Шведська Могила, 24 склала майже 4 млн грн. За оцінками фахівців «Полтаватеплоенерго», термін окупності даного проекту не перевищить терміну у 5 років. Володимир Пасічко підкреслює: ефективність сучасних котлів на 20% вища у порівнянні зі старими, чимало переваг має і автоматизація котелень.

«Котельня працює повністю в погодозалежному автоматизованому режимі без будь-якої сторонньої участі. При виборі режиму роботи обладнання орієнтується на показники температурного датчика зовнішнього повітря. Всі сигнали про роботу котельні передаються на диспетчерський пункт: як про поточний стан, так і будь-які позаштатні чи аварійні ситуації.»

За режимом роботи цієї котельні та цілої низки інших, які також вже переведені в автоматизований режим роботи, працівники підприємства можуть стежити дистанційно — як із пульта керування, так і навіть зі власного смартфону. 

Начальник виробничої служби ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Валерій Бородавка зазначає, що дистанційне управління відбувається у виробничо-диспетчерській службі, куди власне і надходить вся інформація про роботу котелень «Полтаватеплоенерго».

«Система диспетчеризації дозволяє безпосередньо моніторити роботу 38 наших котелень, ще до 11 котелень ми можемо застосувати керування у дистанційному режимі. Зокрема, можемо здійснювати запуск, зупинку, коригування роботи технологічного обладнання.»

В разі будь-якої позаштатної чи аварійної ситуації чергові фахівці підрозділу мають змогу оперативно реагувати на неї. Часто таке реагування навіть не потребує негайного виїзду на об’єкт.

В найближчих планах «Полтаватеплоенерго» – повне переоснащення котельні підприємства по вул. Квітучій, 6 зі збільшенням її потужності вдвічі. 

Ця котельня вже із наступного опалювального сезону має забезпечувати теплом не лише нинішніх споживачів підприємства, а й мешканців багатостраждального 109-мікрорайону Полтави. 

Підготовчий етап до реалізації цього, вкрай важливого проєкту, вже стартував. На сьогодні вже відбувся тендер безпосередньо на проведення робіт з переоснащення, а також замовлено і, із власних коштів «Полтаватеплоенерго», сплачено аванс за виготовлення теплогенеруючого обладнання. Котельня на Квітучій, 6, яка подає тепло на 109 мікрорайон, буде 50-ю (ювілейною) серед автоматизованих об’єктів підприємства.

Нагадаємо, практика осучаснення об’єктів «Полтаватеплоенерго» започаткована у 2010 році і інтенсивно тривала до 2015 року включно.  Останні кілька років велика увага приділяється переводу котелень підприємства в погодозалежний автоматизований режим роботи , що не потребує постійної присутності обслуговуючого персоналу.

За матеріалами
пресслужби «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.