«Мапа комерційного обліку» вже містить інформацію за лютий цього року

2019-03-18  


«МАПА КОМЕРЦІЙНОГО ОБЛІКУ» ВЖЕ МІСТИТЬ ІНФОРМАЦІЮ ЗА ЛЮТИЙ ЦЬОГО РОКУ


На початку кожного місяця абонентська служба «Полтаватеплоенерго» підбиває підсумки обсягів споживання теплової енергії житловим фондом за попередній місяць. Результати цієї роботи за лютий споживачі уже можуть побачити у сервісі «Мапа комерційного обліку» офіційного сайту підприємства. 

Кожен місяць протягом опалювального періоду для працівників абонентської служби «Полтаватеплоенерго» починається однаково: після проведення нарахувань споживачам за отримані послуги вони аналізують, як на суми в платіжках вплинули погодні умови, зокрема середня температура зовнішнього повітря. Так, за даними Полтавського обласного гідрометеоролічного центру, цей показник у лютому був -0,76°С, а це на 4,5 градуса вище, ніж у цьогорічному січні. Відповідно, теплової енергії на опалення житлового фонду пішло також менше. Тож і нарахування були відчутно нижчими, ніж у холодному січні. Підтвердження цього — паперові рахунки, що вже почали надходити споживачам на поштові адреси. Проте уже в перших числах місяця їхні електронні версії, як завжди, доступні для користувачів цілодобового он-лайн сервісу «Особистий кабінет споживача».

Яку інформацію можна знайти на «Мапі комерційного обліку»?

Чимало споживачів «Полтаватеплоенерго» воліє самостійно обраховувати приблизні суми до сплати за певний розрахунковий місяць, не чекаючи, поки паперовий рахунок від підприємства надійде їм поштою. У цьому їм може допомогти «Мапа комерційного обліку», яка вже містить оновлену інформацію за підсумками лютого. 

У цьому сервісі показані всі багатоповерхівки Полтави, а також Карлівки, Машівки, Решетилівки і Котельви, до яких надходить тепло від «Полтаватеплоенерго». Більшість із них уже обладнана будинковими приладами обліку, які дають змогу мешканцям сплачувати за фактично спожитий обсяг теплової енергії, що знадобився на опалення їхніх осель. 

Найпершою інформацією, яку подає «Мапа комерційного обліку», є відомості щодо того, чи встановлений у будинку тепловий лічильник. Для будинків, що обладнані приладом обліку теплової енергії, за підсумками кожного місяця розміщується детальна інформація про його роботу: дати зняття попередніх та поточних показників, самі показники, обсяг спожитого протягом розрахункового періоду тепла, загальна площа житлових приміщень у будинку та кількість теплової енергії, що знадобилася на опалення 1 квадратного метра площі в ньому (питоме споживання).

Інформація за лютий уже розміщена у «Мапі комерційного обліку». Щоб ознайомитися з нею, користувачеві сервісу достатньо просто ввести свою адресу в поля. Наприклад, у графі «Місто» обираємо Полтаву, у поле «Вулиця» вводимо «Чураївни», у списку номерів будинків обираємо «13» і клікаємо на «Показати». На мапі відобразиться місце розташування будинку та вся актуальна інформація про нього за лютий цього року.


Якщо ж ваша багатоповерхівка була зведена на початку 2000-х років і її мешканці мають змогу обладнати свої оселі квартирними приладами обліку теплової енергії, то відомості стосовно обсягів тепла, використаного для надання послуги з централізованого опалення у вашому будинку, будуть більш стислими, ніж для решти будинків. Так, ви не побачите загальної площі житлових приміщень і питомого споживання, оскільки ці величини не мають значення для споживачів з індивідуальним обліком тепла.

Чим корисна «Мапа комерційного обліку»?

Постійні користувачі сервісу мають змогу порівняти, як зросли чи зменшилися обсяги споживання теплової енергії порівняно з попередніми розрахунковими періодами. Це може бути пов’язане як зі зміною температури зовнішнього повітря та відповідно регулюванням якості теплоносія на котельнях підприємства, так і з ужиттям заходів з енергозбереження самими мешканцями будинку. Також мапа дозволяє зіставити два схожих за теплотехнічними характеристиками будинки і побачити, де раціональне споживання теплової енергії дійсно дає результати.

Зазвичай з усього адресного інформаційного блоку споживачів найбільше цікавить питоме споживання. Адже помноживши його на опалювальну площу квартири, можна побачити, який обсяг тепла прийшовся на конкретну оселю. А помноживши іще й на чинний тариф, дізнатися орієнтовну суму до сплати (без субсидії та пільг) за підсумками місяця. Це дозволяє споживачам наперед планувати витрати на оплату комунальних послуг іще до того, як паперові рахунки опиняться в їхніх поштових скриньках.

Сервіс «Мапа комерційного обліку» — можливість дізнатися більше про теплоспоживання вашого житлового будинку.

Прес-служба «Полтаватеплоенерго».

Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

Друкувати

АКТУАЛЬНО

 
Сплачуйте за тепло кешбеком від держави

Національний кешбекдержавна програма, яка повертає громадянам 10% від витрат на українські товари чи послуги. Отриманий кешбек можна використати для оплати комунальних послуг. Проект реалізується Міністерством економіки у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Національним банком і Кабінетом міністрів України.

Як це працює:

Оформіть спеціальну картку (віртуальну в банківському додатку або фізичну у відділенні).

Визначте картку(и) для розрахунків за покупки.

Купуйте українські товари, отримуйте кешбек на спецрахунок.

Використовуйте кешбек для оплати комунальних послуг.


Ключові переваги:


Економія до 3000 гривень на місяць.

Цільове використання на комунальні послуги.

Проста система нарахування та використання коштів.

Підтримка вітчизняних виробників.

Приєднуйтесь до "Національного кешбеку" – заощаджуйте на комунальних платежах, підтримуючи українське виробництво!



КОРИСНО

ОФІЦІЙНО