«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: Вартість природного газу для надання послуг опалення населенню має відповідати вартості газу для населення

2021-01-21  


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»:
Вартість природного газу для надання послуг опалення населенню має відповідати вартості газу для населення

Кінець 2020 року запам’ятався полтавцям і всьому населенню нашої країни не лише традиційним очікуванням низки новорічних свят, а й хвилюванням через істотне здорожчання практично всіх комунальних послуг. Із настанням 2021 року це хвилювання спонукало громади цілої низки міст спочатку до стихійного перекриття доріг, а пізніше — зібрало організовані мітинги біля адміністративних будівель. То яким має бути вихід із цієї ситуації?..
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: Вартість природного газу для надання послуг опалення населенню має відповідати вартості газу для населення

Питання вартості комунальних послуг та їх частки по відношенню до щомісячного сукупного сімейного бюджету кожної з українських родин — є досить болючими для обговорення на всіх рівнях. 

Підвищення тарифів на природний газ та послуги з його розподілу в Україні відбулися не вперше. Ймовірно, що підстави для такого перегляду є — але!..

Але вже дуже давно вартість енергоносіїв не зростала настільки істотно і у розпал опалювального сезону. Звичайно, цей факт шокував населення — більшість українських родин, в умовах численних минулорічних карантинних обмежень, і без підвищення тарифів вже встигли відчути брак коштів для оплати комірного. 

Полтавці та жителі області також долучилися до «тарифного майдану». 

Рішення Уряду стосується всіх?

У відповідь на численні звернення від органів місцевого самоврядування нашої країни, урядовці ініціювали консультації із відповідними профільними міністерствами та газопостачальниками. На нараді, що нещодавно відбулася, за участю керівництва Міністерства енергетики, представників НАК «Нафтогаз України», НКРЕКП, ТОВ «Оператор ГТС» та Офісу Президента, було визначено шлях зниження вартості природного газу.

18 січня 2021 року Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні встановив граничну ціну на природний газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн/куб.м (з ПДВ) та вартість послуги на розподіл природного газу не більше 1,79 грн/куб.м (без ПДВ)

З іншого боку вартість природного газу для підприємств ТКЕ (теплокомуненерго) України на згаданій нараді також була предметом дискусії, бо вона є основою тарифу (70-80%%) на надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води для тієї частини населення, що мешкає у багатоповерхових будинках. Проте у прийнятому урядом рішенні про встановлення аналогічної граничної ціни на природний газ для підприємств ТКЕ і його розподіл вже не йдеться.

По факту — із січня 2021 року вартість і природного газу як товару, і його розподілу вже істотно зросли. За інсайдерською інформацією, НАК «Нафтогаз України» збирається встановити вартість природного газу для підприємств ТКЕ на рівні у понад 10 грн/куб.м (з ПДВ) (на понад 40% дорожче ніж для побутових споживачів природного газу). Більше того, на лютий НАК «Нафтогаз України» вже анонсував наступний етап підвищення вартості природного газу ще на 14%.

Увага!Таке зростання газу неминуче призведе до зростання вартості тепла майже у півтора рази.


Хто і скільки сплачуватиме за газ?

Хочемо додатково звернути увагу, що ухваливши таке рішення, Уряд розділив громадян України на дві категорії: тих, хто використовує природний газ для власних побутових потреб, в тому числі індивідуального опалення, та тих, хто користується централізованим теплопостачанням, у вартість якого враховується ринкова ціна на природний газ.

Перекладаючи на зрозумілу мову, отримуємо наступне.

Громадяни, які використовують природний газ для індивідуального опалення своїх помешкань сукупно сплачуватимуть за кожен кубометр спожитого блакитного палива до:
6,99 грн/куб.м + (1,79 грн/куб.м. + ПДВ)= 9,14 грн/куб.м

Громадяни ж, які мешкають у багатоквартирній забудові і користуються централізованим опаленням, фактично оплачуватимуть блакитне паливо (у вартості теплової енергії) за ціною у понад:
10,00 грн/куб.м + (1,79 грн/куб.м. + ПДВ) = 12,15 грн/куб.м

Тобто, залежно від джерела теплової енергії, яким користуються громадяни, вартість кубометра природного газу відрізняється на третину.


Чи вдасться реалізувати принцип соціальної справедливості в середині суспільства?

Попри численні звернення підприємств ТКЕ України до Кабміну із проханням не допустити різні підходи до тарифоутворення на природний газ для різних категорій населення (авт. — вартість природного газу для надання послуг опалення населенню має відповідати вартості газу для населення), Уряд не почув аргументів і фактично переклав вирішення проблеми на органи місцевого самоврядування — тобто на бюджети територіальних громад. 

Але на місцевому рівні такі проблеми вирішити неможливо через відсутність механізму та коштів. 

Тож ми переконані, що для запобігання у майбутньому нових справедливих з огляду на обставини тарифних протестів (але цього разу вже з приводу підвищення вартості послуг з постачання теплової енергії та гарячої води) та з метою встановлення соціальної справедливості всередині суспільства, Уряд має визначити тарифи на газ для теплопостачальних підприємств на тому ж рівні, що й для населення.

Аби рішення уряду було зваженим та враховувало інтереси всіх українців (незалежно від того чи вони мешкають у приватному секторі й самостійно опалюють своє житло, чи будучи мешканцями багатоповерхівки користуються послугами централізованого опалення), ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», у свою чергу, також звернулося із відповідними листами до профільних міністерств та органів місцевого самоврядування. Сподіваємося, що наше бачення також буде враховане при прийнятті цього доленосного рішення для нашої країни.

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

Друкувати

АКТУАЛЬНО


Перша половина поточного опалювального періоду охарактеризувалась не лише найхолоднішими за кілька останніх років зимовими місяцями, а й істотними стрибками температури зовнішнього повітря упродовж календарної зими. Саме такі обставини спонукали більшість громад житлових будинків нашого міста замислитись про скорочення енергоспоживання на опалення житлових будинків. Про чинники, що дозволять зменшити розмір платіжки за опалення читайте у нашому матеріалі.

Опалювальний сезон 2020-2021 рр. розпочався в Полтаві 22 жовтня. Проте він вже виявився багатим на погодні сюрпризи: на зміну аномально теплому листопаду прийшли зимові місяці, які, на відміну від минулорічних, виявилися по-зимовому прохолодними. Та навіть у холодні місяці поточного опалювального періоду природа раз по разу випробовувала полтавців різкими стрибками температури зовнішнього повітря не характерними для наших кліматичних умов. 

Саме ці обставини спонукали більшість громад житлових будинків нашого міста замислитись про пошук шляхів заощадження на вартості опалення, без погіршення якісних показників опалення в приміщеннях житлового будинку. То які чинники необхідно враховувати аби і перебування в оселях зробить комфортним, і на опаленні заощадити?..

А ви вже готові до раціонального користування теплом у побуті?..Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 Грудень 2020 року видався незвично холодним. Температура повітря першого місяця календарної зими була доволі низькою і коливалась від -10°С в середині місяця до +5°С в останні дні минулого року. Загалом, початок календарної зими був незвично морозним, і з-поміж аналогічних періодів упродовж кількох останніх років встановив своєрідний температурний рекорд. Як вплинула температура зовнішнього повітря на обсяги споживання тепла, а отже і вартість опалення, читайте у статті нижче.

Перший місяць зими був без значних погодних аномалій, проте із доволі низькою температурою повітря. Температура коливалась в межах допустимих значень для цього періоду року. Найнижчою була температура 23 грудня у -10°С, а найтеплішим був передноворічний день 30 грудня, коли стовпчик термометра показував майже +5°С тепла. Загалом грудень, за даними Полтавського обласного гідрометеорологічного центру, був холодним і малосніжним із середньою температурою зовнішнього повітря -2,3°С. Якщо ж порівнювати грудень 2020 року з минулорічним, то він був значно холоднішим ніж торік. З поміж груднів за кілька останніх років він найбільше нагадує останній місяць 2018 року. 

Загалом, грудень 2020 року ознаменувався різким змінами нічної і денної температури повітря, і, порівняно з досить теплим і сухим листопадом із середньомісячною температурою у +3,2°С, був холоднішим майже на 5,5°С. Природньо, що це істотно вплинуло й на обсяги теплоспоживання житловими будинками для опалення помешкань споживачів... Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 

КОРИСНО


Відсьогодні, після вимушеної перерви, абонентська служба «Полтаватеплоенерго» відкриває двері для відвідувачів. У якому режимі вона працює зараз, читайте у статті нижче.

Із  8 лютого, після вимушеної перерви абонентська служба «Полтаватеплоенерго» відкриває двері для відвідувачів.

Упродовж запровадженого в Україні  карантину прийом споживачів абонентською службою «Полтаватеплоенерго» здійснюється за таким графіком...


Звертаємо увагу, що на час діючих у державі карантинних обмежень відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України запроваджено додаткові обмеження на режим відвідування споживачами абонентської служби. 
 
 
 

Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.