ЕКОЛОГІЧНІСТЬ, ЕКОНОМІЧНІСТЬ, ЕНЕРГОСАМОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: «Полтаватеплоенерго» на шляху до ефективних перетворень.

ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»2021-03-11  ЕКОЛОГІЧНІСТЬ, ЕКОНОМІЧНІСТЬ, ЕНЕРГОСАМОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ:
«Полтаватеплоенерго» на шляху до ефективних перетворень.

Сміття замість газу. Енергія без екологічної загрози. Все це може стати реальністю для Полтави вже за 5-7 років. Підприємство «Полтаватеплоенерго» готове перетворювати відходи на теплову енергію і, тим самим, зменшити використання природного газу. Про перспективи і можливості для підприємства та жителів обласного центру читайте у статті нижче.
ЕКОЛОГІЧНІСТЬ, ЕКОНОМІЧНІСТЬ, ЕНЕРГОСАМОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: «Полтаватеплоенерго» на шляху до ефективних перетворень.

Історично так склалося, що основним джерелом теплової енергії, яка генерується на котельнях теплокомуненерго (ТКЕ) України є природний газ. Звичайно, цьому сприяла низка чинників. Зокрема, зручність у транспортуванні енергоносія, відсутність токсичних викидів при його спалюванні та універсальність теплогенеруючого обладнання для цього виду палива. Проте, є й АЛЕ!.. Раніше, за радянських часів, вартість блакитного палива була мізерною, а зараз — ситуація докорінно змінилася.

Постійне зростання ціни на блакитне паливо, спричиняє людський супротив і обурення, а теплопостачальні підприємства змушує працювати у збиток і робить безнадійним боржником в очах газопостачальних підприємств, адже чинні тарифи на теплову енергію не встигають за постійним підвищенням вартості природного газу. А доля вартості блакитного палива у чинних тарифах, наприклад, ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» для потреб населення перевищує 80%.

І хоча за останні кілька років на підприємстві були запроваджені енергоощадні технології, відбулися ремонт і заміна котлів та димових труб на найбільших у Полтаві котельнях, тотальний брак обігових коштів на підприємстві лише зростає.

В сьогоднішніх реаліях ринок енергоносіїв працює за принципом: чим вище попит, тим дорожче пропозиція. Так само як і населення, підприємства ТКЕ є заручниками ситуації. Адже саме ціна газу визначає кінцеву вартість теплової енергії, що використовується для обігріву приватних домогосподарств та житлових багатоповерхівок й об’єктів соціальної інфраструктури міст і селищ нашої країни. 

Отже, навіть у перспективі про повну відмову «Полтаватеплоенерго» від використання природного газу — не йдеться. Мова може йти про його часткове заміщення іншим енергоносієм, який би був дешевшим за блакитне паливо, доступним для використання і невичерпним, з точки зору визначених наперед обсягів використання. Таким як, наприклад, СМІТТЯ!

Саме сміття і звалища в Україні є джерелом постійної підвищеної загрози і небезпеки для екології. Втім, проблему є можливість перетворити на перевагу

ЕКОЛОГІЧНІСТЬ, ЕКОНОМІЧНІСТЬ, ЕНЕРГОСАМОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: «Полтаватеплоенерго» на шляху до ефективних перетворень.


ЕКОЛОГІЧНІСТЬ, ЕКОНОМІЧНІСТЬ, ЕНЕРГОСАМОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: «Полтаватеплоенерго» на шляху до ефективних перетворень.

Полтава, Макухівське сміттєзвалище


Зі сміття, яке ми продукуємо щодня у прогресуючих об’ємах, «Полтаватеплоенерго» може отримати енергію, що дозволить на 20-30% скоротити споживання природного газу. Це, в свою чергу, забезпечить стабільну ціну на джерело енергії, та створить передумови для зниження тарифів на теплову енергію на чверть.

Також, за рахунок отримання енергії зі сміття будуть створені внутрішні джерела фінансування, які підприємство зможе використати на модернізацію систем теполопостачання, та зменшити ризики переривання подачі теплової енергії в мережу через потенційні перебої із газопостачанням

У більш глобальних масштабах для Полтавщини переробка сміття у теплову енергію зробить область енергонезалежною, адже регіон матиме власний видобуток джерела стабільної невикопної енергії і можливість накопичення палива

Сміття замість газу, як це працює?

Теплотворна здатність 1 тони сміття становить близько 1,6 Гкал/тон. Загалом, офіційно на Полтавщині функціонує 71 сміттєзвалище, однак, реальне число вважається набагато вищим. Загальна площа заявлених звалищ складає 86,7 га, з яких 17,4 га займає полігон міста Полтава.

Увага!Полтавський міський полігон є найбільшим у субрегіоні і приймає відходи від міста Полтава і Ковалівського муніципалітету. Обсяг сміття, що продукується в Полтавському регіоні з населенням 475 тис.чол. перевищує 890 тис.куб.м на рік або понад 150 тис.тон, тобто майже 250 тис.Гкал на рік. Такий потенціал здатен замістити чверть від щорічних обсягів генерації теплової енергії ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго».

Ще у січні 2016 року компанією GFA Consulting Group за участі провідних українських експертів було розроблено Субрегіональну стратегію поводження з твердими побутовими відходами для Полтавської області. Вона охоплює більше 15 ОТГ (які раніше входили до Полтавського, Чутівського, Машівського, Карлівського та Новосанжарського районів) області та м. Полтава із загальним населенням близько 500 тис. мешканців.

ЕКОЛОГІЧНІСТЬ, ЕКОНОМІЧНІСТЬ, ЕНЕРГОСАМОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: «Полтаватеплоенерго» на шляху до ефективних перетворень.

 

Згідно з цією стратегією Полтавщина зможе вирішити одразу дві проблеми: екологічну (сортування і утилізація побутових відходів) й енергетичну (власне джерело невикопної енергії і зниження вартості тарифів на тепло).

Чому «Полтаватеплоенерго» має стати флагманом у питанні переробки вторсировини?

Для цього у підприємства є всі передумови і можливості.

Перш за все «Полтаватеплоенерго» має досвід співпраці з такими міжнародними організаціями як: Європейський банк реконструкції та розвитку (EBRD), Агенство США з міжнародного розвитку (USAID), Швейцарське бюро співробітництва в Україні, Фонд східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO), Шведське агентство з міжнародного розвитку (SIDA).

Крім того обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» спроможне доставити отримане тепло до кінцевого споживача — мешканців Полтави. Єдина виробнича ланка «Завод-Котельня» забезпечить гарантований збут виробленого палива підрозділам «Полтаватеплоенерго», а котельні підприємства — внутрішнього постачальника енергоносія. А кожен житель Полтави зможе відчути тепло в своїй оселі і чисте довкілля в своєму місті.

Очікувані терміни реалізації проєкту 

Оскільки в Україні питанням видобутку теплової енергії з побутових відходів почали займатись не так давно, і перші спроби ще є досить крихкими, відчувається й брак фахівців у цій галузі, реалізувати на Полтавщині програму ефективного поводження з твердими побутовими відходами буде значним проривом у сфері енергоощадності.

За сприятливих умов збудувати сміттєпереробний завод реально вже за 5 років. Цьому, звісно ж, передують: затвердження програми, виділення земельної ділянки, розробка технічної документації, залучення інвесторів і власне саме будівництво.

Орієнтовна вартість проєкту складає близько 2 мільярдів гривень. В перпективі це зможе вирішити одразу дві проблеми: екологічну та енергетичну. А загрозу перетворить на можливості!

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

Друкувати

АКТУАЛЬНО

 


Перша половина поточного опалювального періоду охарактеризувалась не лише найхолоднішими за кілька останніх років зимовими місяцями, а й істотними стрибками температури зовнішнього повітря упродовж календарної зими. Саме такі обставини спонукали більшість громад житлових будинків нашого міста замислитись про скорочення енергоспоживання на опалення житлових будинків. Про чинники, що дозволять зменшити розмір платіжки за опалення читайте у нашому матеріалі.

Опалювальний сезон 2020-2021 рр. розпочався в Полтаві 22 жовтня. Проте він вже виявився багатим на погодні сюрпризи: на зміну аномально теплому листопаду прийшли зимові місяці, які, на відміну від минулорічних, виявилися по-зимовому прохолодними. Та навіть у холодні місяці поточного опалювального періоду природа раз по разу випробовувала полтавців різкими стрибками температури зовнішнього повітря не характерними для наших кліматичних умов. 

Саме ці обставини спонукали більшість громад житлових будинків нашого міста замислитись про пошук шляхів заощадження на вартості опалення, без погіршення якісних показників опалення в приміщеннях житлового будинку. То які чинники необхідно враховувати аби і перебування в оселях зробить комфортним, і на опаленні заощадити?..

А ви вже готові до раціонального користування теплом у побуті?..Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 

КОРИСНО


Сьогодні завершився опалювальний період 2020-2021рр. І щоб наступний опалювальний сезон також пройшов без позаштатних ситуацій, працівникам «Полтаватеплоенерго» необхідно у міжопалювальний період підготувати теплове господарство до роботи взимку. А для того, щоб провести весь комплекс робіт, щороку доводиться зупиняти котельні, теплогенераторні, центральні теплові пункти і насосні на короткий період. Графіки зупинок — у статті нижче.
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ: Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Попри те, що опалювальний період 2020-2021рр. завершився лише сьогодні, «Полтаватеплоенерго» уже спланувало і погодило з органами місцевого самоврядування, графік підготовки теплового господарства до роботи впродовж наступної зими у Полтаві, а також Карлівці, Машівці, Решетилівці і Котельві, де підприємство надає послуги. І тут без зупинки котелень ніяк не обійтися... Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ !

У зв’язку з зафіксованими новими випадками захворювання на COVID-19 серед працівників підприємства, та з метою запобігання поширення вірусу насамперед серед відвідувачів, із середи, 10 березня поточного року, абонентська служба «Полтаватеплоенерго» тимчасово призупиняє прийом споживачів...Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.