«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Від чого залежить вартість опалення та яким чином її визначають?

ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»2021-03-12  


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ:
Від чого залежить вартість опалення та яким чином її визначають?

Лютий 2021 року видався незвично холодним та найхолоднішим з-поміж усіх зимових місяців. Температура повітря останнього місяця календарної зими була доволі низькою і коливалась від -19°С в другій декаді місяця до +11°С в останні зимові дні. Загалом, цьогорічна зима була незвично морозною, і серед аналогічних періодів упродовж кількох останніх років встановила своєрідний температурний рекорд. Як вплинула лютнева температура зовнішнього повітря на обсяги споживання тепла, а отже і вартість опалення, читайте у статті нижче.
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Від чого залежить вартість опалення та яким чином її визначають?

Останній місяць цьогорічної календарної зими запам’ятається полтавцям значними температурними гойдалками від тривалих аномально низьких температур на початку та в середині місяця, до короткочасних аномально високих — наприкінці зими. В середньому, за підсумками лютого, говорять метеорологи, температура виявилась на 1,6°С нижчою за кліматичну норму для нашої місцевості. Найнижче стовпчик термометра опускався 17 лютого — до -19°С, а найтеплішим був переддень завершення календарної зими 26 лютого, коли стовпчик термометра на кілька годин перетнув позначку у +11°С тепла. 

Загалом лютий поточного року, за даними Полтавського обласного гідрометеорологічного центру, був холодний і аномально насичений опадами (із перевищенням норми на 225%) із середньою температурою зовнішнього повітря -5,0°С. Якщо ж порівнювати лютий 2021 року з минулорічним, то він був значно холоднішим ніж торік. З поміж зимових місяців за кілька останніх років, найбільше він нагадує січень 2019 року із середньомісячною температурою -5,2°С. 

Увага!В цілому, лютий 2021 року ознаменувався низькими температурами повітря упродовж майже всього місяця, за виключенням кількох останніх днів. Порівняння із січнем поточного року, із середньомісячною температурою у -2,6°С, свідчить про те, що останній місяць зими був холоднішим на 2,4°С. Природньо, що це істотно вплинуло й на обсяги теплоспоживання житловими будинками для опалення помешкань споживачів. 

Як визначають вартість опалення?

Нарахування за опалення споживачам, які мешкають у будинках, оснащених будинковими (комерційними) приладами обліку теплової енергії, залежать від обсягів теплової енергії, спожитої ними в розрахунковому місяці. Ці обсяги визначаються за показниками будинкового теплового лічильника, які фіксуються на початку та в кінці місяця, і розподіляються між споживачами пропорційно до опалювальної площі кожної з осель.

Увага!При цьому вартість 1 Гкал тепла (тариф) для всіх побутових споживачів однакова і на сьогодні залишається незмінною від початку 2019 року.

Скільки тепла споживають мешканці багатоповерхівок з будинковими тепловими лічильниками?

Понад 95% полтавців розраховуються за опалення за даними будинкових лічильників теплової енергії, які визначають фактичну кількість тепла, що знадобилася на опалення їхніх багатоповерхівок.

Вже четвертий опалювальний період поспіль, на початку місяця фахівці «Полтаватеплоенерго» розміщують в он-лайн сервісі «Мапа комерційного обліку» (http://te.pl.ua/gmap.html) дані про теплоспоживання у житловому фонді Полтави, Карлівки, Решетилівки, Машівки і Котельви за попередній розрахунковий період.

Нині завершується оновлення цих даних за підсумками лютого поточного року.

Щомісяця фахівці підприємства аналізують обсяги теплоспоживання і, відповідно, вартості послуги з централізованого опалення. Якщо результати аналізу демонструють значну різницю між проектними і фактичними обсягами споживання, приймається рішення про комісійний (разом із балансоутримувачем) огляд будинку. 

Необхідно підкреслити, що налаштуванням внутрішньобудинкових систем теплопостачання має займатися балансоутримувач житлового будинку або обслуговуюча його компанія, однак часто фахівці підприємства при проведенні налагоджувальних робіт надають консультативну допомогу.

Від чого залежать обсяги споживання теплової енергії в багатоповерхівці?

Говорити в загальному про всі житлові будинки міста було б неправильно, адже кожен будинок унікальний з точки зору теплоспоживання. Тобто, для підтримання однакової температури у приміщеннях навіть «однакових» будівель необхідна різна кількість теплової енергії. Та й температурний режим у приміщеннях цих багатоповерхівок має велике значення.

Залежать обсяги споживання теплової енергії кожною із будівель від багатьох факторів: це і теплозахисні властивості зовнішніх огороджувальних конструкцій, і конфігурація самої будівлі (кількість поверхів, її «компактність» тощо), і кількість діб надання послуги, і температурний режим як усередині приміщення, так і надворі.

Через це в принципі не може бути двох різних житлових будинків  із абсолютно однаковим рівнем споживання тепла. Навіть зовні схожі між собою будівлі матимуть різне теплоспоживання, адже, наряду з конструктивними особливостями будівлі, велику роль відіграє й організованість мешканців та їхнє бажання зменшити витрати на оплату послуг з опалення.

Як на вартість опалення впливає температурний режим?

Звісно, крім глобального питання енергоощадності, яке зараз на часі, для наших споживачів передусім актуальне питання економії власних коштів. Чим раціональніше буде використовуватись теплова енергія, тим більше шансів уберегти сімейний бюджет від зайвих витрат.

Наведемо конкретний приклад: багаторічний досвід переконливо свідчить, що збільшення температури повітря всередині приміщення на 1°С призводить до зростання витрат теплової енергії у середньому на 5%. Ясна річ, що ці 5% знаходять відображення і в рахунках за опалення.

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Від чого залежить вартість опалення та яким чином її визначають?

 

Аналогічним чином впливає на сімейний бюджет полтавців і зниження середньої температури зовнішнього повітря. Тобто зниження температури зовнішнього повітря на 1°С (за незмінної температури повітря у приміщенні) призводить до зростання вартості опалення у середньому на ті ж 5%.

Чому лютневі платіжки виявилися «найбільшими»?

Як вже раніше було зазначено, цьогорічний лютий виявився найхолоднішим з-поміж усіх місяців поточного опалювального періоду і на 2,4°С холоднішим за січень поточного року. Природньо, що це вплинуло й на обсяги теплоспоживання житловими будинками для опалення помешкань споживачів. 

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Від чого залежить вартість опалення та яким чином її визначають?


Отже, навіть за незмінної температури повітря у приміщенні упродовж всього опалювального періоду, лютнева платіжка в середньому на 12% буде більшою за вартість опалення у січні поточного року. Фактично у середньому лютневі морози збільшили вартість опалення кожного квадратного метра приміщення у полтавських багатоповерхівках на 4,75грн.

У перерахунку на середньостатистичну двокімнатну оселю площею 45кв.м в багатоповерхівках Полтави, вартість опалення за лютий поточного року, порівняно із січнем, зросла у середньому на 220-250грн.


Тож, сподіваємося, що викладене вище дозволить полтавцям краще розуміти не лише від чого залежить вартість опалення їхніх осель, а й дасть їм змогу обрати такий режим теплоспоживання, коли у приміщеннях температура буде комфортною для всіх мешканців багатоповерхівки, а вартість послуги опалення дозволить раціонально використовувати сімейний бюджет у кожній оселі.

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

Друкувати

АКТУАЛЬНО

ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД 2020-2021 рр.

у м.Полтава завершиться у понеділок, 12 квітня

ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: Опалювальний сезон 2020-2021 рр. завершено

РІШЕННЯ
Про закінчення опалювального сезону 2020/2021 року
від 07.04.2021 р. № 43

Відповідно до п. 5 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. №630, та керуючись ст. 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Полтавської міської ради...


 
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram
Перша половина поточного опалювального періоду охарактеризувалась не лише найхолоднішими за кілька останніх років зимовими місяцями, а й істотними стрибками температури зовнішнього повітря упродовж календарної зими. Саме такі обставини спонукали більшість громад житлових будинків нашого міста замислитись про скорочення енергоспоживання на опалення житлових будинків. Про чинники, що дозволять зменшити розмір платіжки за опалення читайте у нашому матеріалі.

Опалювальний сезон 2020-2021 рр. розпочався в Полтаві 22 жовтня. Проте він вже виявився багатим на погодні сюрпризи: на зміну аномально теплому листопаду прийшли зимові місяці, які, на відміну від минулорічних, виявилися по-зимовому прохолодними. Та навіть у холодні місяці поточного опалювального періоду природа раз по разу випробовувала полтавців різкими стрибками температури зовнішнього повітря не характерними для наших кліматичних умов. 

Саме ці обставини спонукали більшість громад житлових будинків нашого міста замислитись про пошук шляхів заощадження на вартості опалення, без погіршення якісних показників опалення в приміщеннях житлового будинку. То які чинники необхідно враховувати аби і перебування в оселях зробить комфортним, і на опаленні заощадити?..

А ви вже готові до раціонального користування теплом у побуті?..Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 

КОРИСНО


Сьогодні завершився опалювальний період 2020-2021рр. І щоб наступний опалювальний сезон також пройшов без позаштатних ситуацій, працівникам «Полтаватеплоенерго» необхідно у міжопалювальний період підготувати теплове господарство до роботи взимку. А для того, щоб провести весь комплекс робіт, щороку доводиться зупиняти котельні, теплогенераторні, центральні теплові пункти і насосні на короткий період. Графіки зупинок — у статті нижче.
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ: Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Попри те, що опалювальний період 2020-2021рр. завершився лише сьогодні, «Полтаватеплоенерго» уже спланувало і погодило з органами місцевого самоврядування, графік підготовки теплового господарства до роботи впродовж наступної зими у Полтаві, а також Карлівці, Машівці, Решетилівці і Котельві, де підприємство надає послуги. І тут без зупинки котелень ніяк не обійтися... Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ !

У зв’язку з зафіксованими новими випадками захворювання на COVID-19 серед працівників підприємства, та з метою запобігання поширення вірусу насамперед серед відвідувачів, із середи, 10 березня поточного року, абонентська служба «Полтаватеплоенерго» тимчасово призупиняє прийом споживачів...Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.