«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: «Коштовне» сміття — тягар для міста чи його стратегічний потенціал?

ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»2021-06-14  


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»:
«Коштовне» сміття — тягар для міста чи його стратегічний потенціал?

Нещодавно майже одночасно Полтава відчула відразу кілька потрясінь: тимчасову відсутність гарячого водопостачання  та сміттєвий колапс.
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: «Коштовне» сміття — тягар для міста чи його стратегічний потенціал?

Причина першого: нав’язування бізнесового підходу з боку газопостачальників, в особі НАК «Нафтогаз України», підприємствам ТеплоКомунЕнерго (ТКЕ) щодо умов і вартості постачання блакитного палива необхідного для надання послуг населеннюПричина другого: досить тривале ігнорування проблемою цивілізованого поводження із побутовими відходами у Полтаві

І якщо першу проблему, завдяки залученню у переговорний процес Уряду та Офісу Президента, вдалося владнати шляхом укладання трирічного контракту з монополістом НАК «Нафтогаз України». То вирішення проблеми поводження із побутовими відходами у місті навіть не починалося… 

Нагадаємо, нещодавно упродовж доби з обласного центру не вивозилося сміття через перекриту екоактивістами та місцевими жителями дорогу на Макухівське сміттєзвалище. За дивним збігом, такий сміттєвий колапс у Полтаві трапився відразу після того, як заговорили про підвищення тарифів на вивезення сміття. Як було анонсовано, вартість вивезення побутових відходів для полтавців планують збільшити в рази. Тож для полтавців невдовзі сміття стане справді — доволі «коштовним».

Втім, суперечку між полтавською владою і екоактивістами вдалося частково владнати. Як стало відомо, ініціативна група села Макухівка підписала меморандум з міським головою Полтави Олександром Мамаєм про вжиття заходів, з боку останнього, щодо покращення екологічної ситуації навколишнього середовища і закриття та рекультивацію Макухівського сміттєзвалища вже до 1 січня 2022 року.

Хотілося б звернути увагу, що Макухівське сміттєзвалище вже давно для нашого міста і прилеглих територій є зоною екологічного лиха. Полігон вже давно переповнений і там часто виникають пожежі. І, нажаль, не лише він! Уся Полтавщина, як би це не було прикро, вкрита сміттєвою ковдрою, яка до всього іншого, ще й постійно займається і горить. Навіть попри прохолодну погоду, цьогорічна весна вже показала, що загроза екологічного лиха неминуча. На сміттєзвалищах Полтавщини чи не щотижня виникали пожежі.

Лише на Макухівському полігоні під Полтавою цього року сміття гасили вже 5 разів і по кілька днів поспіль. А за період 2016-2020 років воно горіло майже 70 разів. А це токсини якими дихають жителі прилеглих сіл і самого міста Полтава.

Проте виявляється, що розв’язання одночасно обох означених на початку проблем — можливе, але лише за умови комплексного підходу до поводження із побутовими відходами.

На «Полтаватеполоенерго» вже досліджували цю проблематику і дійшли висновку, що лише за рахунок переробки твердих побутових відходів Полтава зможе замістити до 30% газу в опалювальний період, а в теплу пору року теплової енергії для підігріву води, джерелом якої буде перероблене сміття, взагалі буде достатньо для повної відмови від природного газу. 

Увага!Тож, що ж ми отримаємо у підсумку?


1. Половину календарного року Полтава буде абсолютно незалежною від газопостачальників, а упродовж другої половини року — на третину скоротить газоспоживання.

2. Місто, натомість, позбудеться необхідності шукати все нові і нові площі для накопичення сотень тон побутових відходів, які щодня продукують містяни і мешканці прилеглих селищ.

3. Із порядку денного поступово вдасться зняти майже всі екологічні питання пов’язані із обслуговуванням офіційних сміттєвих полігонів та боротьбою із стихійними звалищами.

То яким чином можна відразу розрубати цей «Гордіїв вузол»?

Все це стане можливим, якщо на рівні міста змінити ставлення до сміття — почати його сортувати і переробляти. Звісно, це потребуватиме рішучих і невідкладних кроків: затвердження програми, виділення земельної ділянки, розробка технічної документації, залучення інвесторів, тощо. Не варто забувати і про просвітницьку роботу серед населення та контроль за дотриманням вимог у сортуванні сміття. 

Проте, все це реально втілити вже за найближчі 5 років.

І, наостанок, хотілося б наголосити — в сучасних умовах питання вже не стоїть «Бути чи не бути?». На сьогодні — це нагальна необхідність якнайшвидше переходити від слів занепокоєння до конкретних дій. Адже, завдяки цьому, сміття може стати для нашого міста вже не тягарем, а його стратегічним потенціалом!

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

Друкувати

АКТУАЛЬНО


Здається, лише нещодавно завершився опалювальний період, а вже майже до екватора добігає ремонтна кампанія з підготовки до наступного. Тож, у яких умовах полтавські теплоенергетики готуються до наступної зими, про це і багато іншого —у нашому матеріалі нижче. 
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: Розрахунки споживачів з підприємством покращилися, однак загальна заборгованість населення зросла

Після затяжної весни, нарешті прийшло довгоочікуване літо із його обов’язковими атрибутами — спекою, відпустками та відпочинком на лоні природи. Проте полтавські тепловики гарно пам’ятають: після швидкоплинного літа прийде похмура осінь, а з нею і новий опалювальний сезон, до якого обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» має бути повністю готовим ще наприкінці літа. А для якісної підготовки до зими та виконання повного обсягу запланованих заходів, конче необхідне і належне фінансування підготовчої кампанії. Тож на обласному комунальному підприємстві «Полтаватеплоенерго» підбивають фінансові підсумки платіжної дисципліни споживачів послуг. То як полтавці розраховувалися за спожиті послуги з теплопостачання та як це впливає на роботу підприємства в цілому?..
 


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 

 

Традиційне підбиття підсумків завершеного опалювального сезону відображене в «Мапі комерційного обліку». Яку інформацію побачить користувач сервісу та чим вона для нього буде корисною? Відповіді в статті нижче. 

Уже четвертий рік поспіль обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» після завершення опалювального сезону не тільки підбиває його підсумки, а й знайомить з ними споживачів через он-лайн сервіс «Мапа комерційного обліку». Уже зараз кожен, хто мешкає в багатоповерхівці, яка отримує послуги з опалення від «Полтаватеплоенерго», може побачити, скільки тепла надійшло до його будинку протягом опалювального сезону 2020-2021 рр...Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram .

КОРИСНО


Сьогодні завершився опалювальний період 2020-2021рр. І щоб наступний опалювальний сезон також пройшов без позаштатних ситуацій, працівникам «Полтаватеплоенерго» необхідно у міжопалювальний період підготувати теплове господарство до роботи взимку. А для того, щоб провести весь комплекс робіт, щороку доводиться зупиняти котельні, теплогенераторні, центральні теплові пункти і насосні на короткий період. Графіки зупинок — у статті нижче.
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ: Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Попри те, що опалювальний період 2020-2021рр. завершився лише сьогодні, «Полтаватеплоенерго» уже спланувало і погодило з органами місцевого самоврядування, графік підготовки теплового господарства до роботи впродовж наступної зими у Полтаві, а також Карлівці, Машівці, Решетилівці і Котельві, де підприємство надає послуги. І тут без зупинки котелень ніяк не обійтися... Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 

 

Розпочався міжопалювальний період, протягом якого котельні і центральні теплові пункти (ЦТП) «Полтаватеплоенерго» будуть зупинятися для проведення на них профілактичних і ремонтних робіт. Для споживачів підприємства це означає, що за графіком починаються тимчасові призупинення постачання гарячої води. Де дізнатися, коли у вашому будинку буде відсутнє гаряче водопостачання, читайте нижче.

12 квітня у Полтаві завершився опалювальний сезон 2020-2021 років. І цього ж дня «Полтаватеплоенерго» розпочало міжопалювальний період, який за ступенем важливості не поступається опалювальному.

Саме у міжсезоння полтавські теплоенергетики готуються до наступних холодів, аби обласний і чотири районних центри Полтавщини, мешканці яких отримують послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, залишалися з комфортом навіть у найлютіші морози. Міжопалювальний сезон — це насамперед час, коли необхідно перевірити на надійність усі виробничі потужності. Для «Полтаватеплоенерго» це напружений період, що вимагає від працівників і концентрації уваги, і прискіпливості, і наполегливості в ліквідації потенційних несправностей. А для споживачів цей час пов’язаний із традиційними короткочасними незручностями через відсутність централізованого постачання гарячої води...Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.