«УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО»: Звернення теплопостачальників України до РНБО

2021-07-06  


«УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО»:
Звернення теплопостачальників України до РНБО

Асоціація «Укртеплокомуненерго» (УТКЕ), до складу якої входять найбільші теплопостачальні підприємства України, запропонувала РНБО фахові пропозиції галузі щодо термінових антикризових заходів для врегулювання системної кризи в теплоенергетиці, яка додатково загострилась через дискримінаційні умови постачання газу.

Після скасування покладання спеціальних обов’язків (ПСО) з постачання природного газу для підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) досі законодавчо не врегульовані умови роботи теплоенергетичних підприємств.  Це вже призвело до їх збитковості, стрімкого накопичення боргів, дефіциту обігових коштів для закупівлі газу, зриву графіків ремонтів котелень та мереж, як ключових елементів при підготовці до нового опалювального сезону. 

Основними причинами катастрофічного стану галузі Асоціація УТКЕ називає багаторічну неузгоджену політику державного регулювання в теплоенергетиці, встановлення економічно необґрунтованих тарифів, відсутність у тепловиків обігових коштів, не врегулювання питань відшкодування різниці в тарифах і не реструктуризовані борги за газ. Криза додатково поглибилась через запропоновані неринкові умови постачання газу , передбачені Угодою на постачання природного газу ГК «Нафтогаз Трейдинг».

Зокрема газопостачальник вимагає передоплату за газ, його закупівлю у власно визначених, абсолютно не достатніх (навіть для забезпечення тепловою енергією населення!) обсягах, з правом дозакупівлі необхідної різниці за ціною, яка майже на 50% перевищує передбачену договором. При цьому встановлює неймовірно високі відсотки  штрафних санкцій та пропонує запровадження примусового, безакцептного списання коштів з рахунків ТКЕ. Як наслідок — під загрозою зрив опалювального сезону та стале теплозабезпечення понад 300 українських міст та містечок. 

У пропозиціях до РНБО Асоціація УТКЕ зазначає, що питання сталого теплопостачання є стратегічно важливою складовою національної енергетичної безпеки, і пропонує низку першочергових кроків для подолання кризи в теплоенергетиці, зокрема:

— прийняття у другому читанні законопроєкту №3508-д  щодо відшкодування різниці в тарифах на теплову енергію та реструктуризації заборгованості теплопостачальників за спожитий природний газ (сягає понад 50 млрд грн);

— внесення змін у ЗУ «Про теплопостачання», в частині заборони відключення об’єктів ТКЕ від енергопостачання в опалювальному періоді та можливості автоматичного коригування тарифів у разі змін цін на енергоносії;

— розроблення Порядку автоматичного коригування розміру тарифу на теплову енергію при зміні цін на енергоносії та їх розподіл, та затвердження його постановою КМУ;

— встановлення паритетної відповідальності, а саме співрозмірних величин штрафних та інших фінансових санкцій, які можуть застосовуватись постачальниками природного газу, в тому числі НАК «Нафтогаз України» та її дочірніми компаніями, операторами газорозподільних мереж, постачальниками електричної енергії до підприємств теплопостачання, з розміром санкцій, які підприємства ТКЕ можуть застосовувати до своїх споживачів боржників;

— закріплення на законодавчому рівні умов оплати ТКЕ за енергетичні ресурси лише на умовах 100% післяплати;

— внесення змін до Кодексу газорозподільчих систем, в частині повернення дії Механізму визначення вартості розподілу газу, який діяв станом на 01.01.2020р, а також термінова відміна порядку нарахування штрафних санкцій на подвоєну суму боргу;

— внесення змін до Правил постачання природного газу  у частині встановлення для ТКЕ попередньої оплати та нарахувань штрафних санкцій за порушення, за які ТКЕ взагалі не можуть відповідати, зокрема пов’язані з погодними умовами тощо;

неухильне виконання підписаного 9 лютого 2021 року Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води  усіма сторонами-підписантами;

— термінове створення при РНБО робочої групи для внесення змін до запропонованого ТКЕ дискримінаційного Договору постачання природного газу з боку ГК «Нафтогаз Трейдинг».

Нагадаємо, що раніше підприємства теплопостачання заявили, що ГК «Нафтогаз Трейдинг», користуючись монопольним становищем, запропоновано їм укласти нові газові угоди, які не є ринковими і мають дискримінаційний характер. Постачання газу за таких умов неминуче призведе до зростання тарифу на тепло в Україні залежно від міста на 15-40%.

Міжгалузева асоціація «УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.

Друкувати

АКТУАЛЬНО


Здається, лише нещодавно завершився опалювальний період, а вже майже до екватора добігає ремонтна кампанія з підготовки до наступного. Тож, у яких умовах полтавські теплоенергетики готуються до наступної зими, про це і багато іншого —у нашому матеріалі нижче. 
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: Розрахунки споживачів з підприємством покращилися, однак загальна заборгованість населення зросла

Після затяжної весни, нарешті прийшло довгоочікуване літо із його обов’язковими атрибутами — спекою, відпустками та відпочинком на лоні природи. Проте полтавські тепловики гарно пам’ятають: після швидкоплинного літа прийде похмура осінь, а з нею і новий опалювальний сезон, до якого обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» має бути повністю готовим ще наприкінці літа. А для якісної підготовки до зими та виконання повного обсягу запланованих заходів, конче необхідне і належне фінансування підготовчої кампанії. Тож на обласному комунальному підприємстві «Полтаватеплоенерго» підбивають фінансові підсумки платіжної дисципліни споживачів послуг. То як полтавці розраховувалися за спожиті послуги з теплопостачання та як це впливає на роботу підприємства в цілому?..
 


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 

 

Традиційне підбиття підсумків завершеного опалювального сезону відображене в «Мапі комерційного обліку». Яку інформацію побачить користувач сервісу та чим вона для нього буде корисною? Відповіді в статті нижче. 

Уже четвертий рік поспіль обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» після завершення опалювального сезону не тільки підбиває його підсумки, а й знайомить з ними споживачів через он-лайн сервіс «Мапа комерційного обліку». Уже зараз кожен, хто мешкає в багатоповерхівці, яка отримує послуги з опалення від «Полтаватеплоенерго», може побачити, скільки тепла надійшло до його будинку протягом опалювального сезону 2020-2021 рр...Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram .

КОРИСНО


Сьогодні завершився опалювальний період 2020-2021рр. І щоб наступний опалювальний сезон також пройшов без позаштатних ситуацій, працівникам «Полтаватеплоенерго» необхідно у міжопалювальний період підготувати теплове господарство до роботи взимку. А для того, щоб провести весь комплекс робіт, щороку доводиться зупиняти котельні, теплогенераторні, центральні теплові пункти і насосні на короткий період. Графіки зупинок — у статті нижче.
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ: Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Попри те, що опалювальний період 2020-2021рр. завершився лише сьогодні, «Полтаватеплоенерго» уже спланувало і погодило з органами місцевого самоврядування, графік підготовки теплового господарства до роботи впродовж наступної зими у Полтаві, а також Карлівці, Машівці, Решетилівці і Котельві, де підприємство надає послуги. І тут без зупинки котелень ніяк не обійтися... Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 

 

Розпочався міжопалювальний період, протягом якого котельні і центральні теплові пункти (ЦТП) «Полтаватеплоенерго» будуть зупинятися для проведення на них профілактичних і ремонтних робіт. Для споживачів підприємства це означає, що за графіком починаються тимчасові призупинення постачання гарячої води. Де дізнатися, коли у вашому будинку буде відсутнє гаряче водопостачання, читайте нижче.

12 квітня у Полтаві завершився опалювальний сезон 2020-2021 років. І цього ж дня «Полтаватеплоенерго» розпочало міжопалювальний період, який за ступенем важливості не поступається опалювальному.

Саме у міжсезоння полтавські теплоенергетики готуються до наступних холодів, аби обласний і чотири районних центри Полтавщини, мешканці яких отримують послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, залишалися з комфортом навіть у найлютіші морози. Міжопалювальний сезон — це насамперед час, коли необхідно перевірити на надійність усі виробничі потужності. Для «Полтаватеплоенерго» це напружений період, що вимагає від працівників і концентрації уваги, і прискіпливості, і наполегливості в ліквідації потенційних несправностей. А для споживачів цей час пов’язаний із традиційними короткочасними незручностями через відсутність централізованого постачання гарячої води...Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.