«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: Зменшення тарифу на тепло вдвічі — фантазії чи реальність?..

2021-10-04  


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»:
Зменшення тарифу на тепло вдвічі — фантазії чи реальність?..

Вже тривалий час обговорення необхідності перегляду тарифів на тепло автоматично означає їх підвищення. А чи може бути інакше? Чи можна вибудувати галузь теплопостачання таким чином, щоб надання послуг з централізованого опалення відбувалося без збитків і, водночас, значно дешевше для споживачів?..

Невдовзі в Україні розпочнеться опалювальний сезон. І якщо, про технічну готовність до нього відзвітували майже всі підприємства ТеплоКомунЕнерго (ТКЕ) України, то фінансовий бік цього питання — близький до критичного по всій країні. 

Нагадаємо, упродовж тривалого періоду підприємства ТКЕ, тарифи яким встановлювала НКРЕКП України, працювали за тарифами, що покривали собівартість виробництва, транспортування та постачання теплової енергії менше ніж на половину. Фактично, упродовж трьох років НКРЕКП штучно утримувала діючі тарифи на тепло незмінними.

Як наслідок, на середину цього літа, коли НКРЕКП «делегувала» повноваження на встановлення тарифів органам місцевого самоврядування, такі підприємства мали збитки, які в масштабах України перевищували 40 мільярдів гривень.

Тож для більшості підприємств ТКЕ, за сучасних економічних умов, — передусім вартості природного газу і електричної енергії та їх розподілу, — аби не збанкрутувати необхідно підвищувати тарифи на свої послуги на 50-70%. І це лише для того, аби між величиною тарифу і собівартістю поставити знак рівності.

Та чи можна уникнути необхідності додатково обтяжувати бюджет українців?

Як стало нещодавно відомо із розгорнутого інтерв’ю Отто Ватерландера, який донедавна обіймав посаду головного виконавчого директора НАК «Нафтогаз України»: «Видобуток газу коштує нам близько 1 гривні за кубічний метр. Ми продаємо газ по 7 гривень за кубометр українським домогосподарствам і підприємствам ТКЕ».

Звичайно, офіційно «Нафтогаз» намагається спростувати слова свого екс-очільника, бо добре усвідомлює жахливість створених ними кабальних умов для громадян України. Адже, навіть у межах соціальних програм, вони продають блакитне паливо останнім по 8 грн за кубічний метр, а бюджетній сфері — лікарням, школам, дитячим садочкам, пологовим будинкам та іншим об’єктам критичної інфраструктури — по 25 грн. Але факт залишається фактом.

Зважаючи на те, що понад 80% в чинному тарифі на теплову енергію у «Полтаватеплоенерго» та решти підприємств ТКЕ України займає саме блакитне паливо — не важко помітити: у разі якщо «Нафтогаз» відмовиться від 700% чистого прибутку на кожному кубічному метрі газу, а обмежить свої апетити, скажімо, до 100%, тобто підприємства ТКЕ отримають газ українського видобутку по ціні у 2 гривні за кубічний метр, то вже цього року «Полтаватеплоенерго» і решта теплопостачальних підприємств України зможуть ініціювати зниження тарифів на тепло щонайменше удвічі!

Отож виявляється, що зменшення тарифів на теплову енергію — не такі вже й фантазії, а мрія кожного українця, яка може зрештою стати реальністю…

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.

Друкувати

АКТУАЛЬНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:
Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Аби наступний опалювальний сезон пройшов без позаштатних ситуацій, влітку необхідно якісно підготувати теплове господарство до роботи. Запорукою безвідмовного функціонування обладнання котелень і теплових мереж,  стабільного надання послуг теплопостачання споживачам у м. Полтаві, Карлівці, Машівці, Решетилівці, Котельві, а також у Кременчуці — є своєчасне виконання фахівцями «Полтаватеплоенерго» всього комплексу профілактичних заходів. Тому щороку на деякий час необхідно зупиняти котельні, теплогенераторні і центральні теплові пункти (ЦТП). Нижче пропонуємо погоджений з органами місцевого самоврядування графік підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2024-2025 років.

Близько половини котелень і теплогенераторних Полтави будуть зупинятися відповідно до графіку, щоб теплоенергетики змогли провести всі необхідні діагностичні та ремонтні роботи.

Термін зупинки кожної котельні залежить від її потужності та протяжності теплових мереж, задіяних у роботі. У середньому він коливається від 7 до 11 діб. 
 
Проте є винятки. Наприклад, котельня по вулиці І. Дорошенка буде зупинена для проведення планового ремонту на 23 дні: з 27 травня по 18 червня (включно). Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують, що термін зупинки потужностей зведений до мінімуму, аби незручності для споживачів тривали якнайменше!

У графіку підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону крім дат зупинки і відновлення роботи кожної котельні, теплогенераторної чи ЦТП, міститься ще й дата проведення гідравлічних випробувань. Завдяки випробуванням  фахівці підприємства можуть спрогнозувати і виявити місця можливих поривів на мережах, оперативно їх відремонтувати і запобігти виникненню аварій уже в період надання послуг.
 
Зверніть увагу, що в результаті гідравлічних випробувань можуть виникнути позаштатні ситуації, що подовжать термін зупинки котельні, а значить і період відсутності гарячої води влітку.
 
Отже, «Полтаватеплоенерго» інформує споживачів про дати проведення гідравлічних випробувань, аби можливі пориви на мережах не були для них несподіванкою.



ГРАФІК ПІДГОТОВКИ
котелень, теплогенераторних, ЦТП та теплових мереж
до опалювального періоду 2024-2025 рр. у м. Полтава,
погоджений з виконавчим комітетом
Полтавської міської ради 

 

 

АКТУАЛЬНО 

 

АКТУАЛЬНО

 

АКТУАЛЬНО

 

 

З графіками проведення робіт у районних центрах області, де «Полтаватеплоенерго» надає свої послуги, можна ознайомитися тут:

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


КОРИСНО

ОФІЦІЙНО