«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: Безперебійність теплопостачання низки лікарняних закладів обласного центру опинилось під загрозою.

2021-12-03  


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»:
Безперебійність теплопостачання низки лікарняних закладів обласного центру опинилось під загрозою.

Якісне і безперебійне теплопостачання — така мета діяльності полтавських теплоенергетиків. А особливо, якщо мова йде про опалення лікарняних установ та освітніх закладів. Проте, саме ці принципи при забезпеченні теплом і гарячою водою об’єктів критичної інфраструктури міста і опинились під загрозою.
Котельня по вул. Дмитрієва, 7-В, що розташована у центрі Полтави і забезпечує теплом 19 лікарняних закладів, серед яких – увесь комплекс обласної лікарні, дитячої обласної лікарні, онко- та кардіодиспансери, станцію переливання крові та станцію швидкої медичної допомоги. Крім того вона, надає тепло та забезпечує гарячою водою 30 житлових будинків та 3 освітні заклади. 


Котельню збудували та ввели у експлуатацію ще у 1973 році. Проектувалася вона як «парова», але згодом, у 1989 році, її перевели у водогрійний режим. Така трансформація була викликана режимом теплоспоживання підключених до неї об’єктів, але суттєво знизила термін експлуатації котлів та збільшила кількість аварій на вже тоді не новому обладнанні. 

На сьогодні, вік цих котлів наближається до півсторіччя, і застаріла технологія та зношене обладнання ледве справляються зі своєю функцією, — зазначає технічний директор ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко:
«В сьогоднішніх умовах експлуатація «парових» котлів у водогрійному режимі — не є правильним технічним рішенням, і тим більше не відповідають вимогам енергоощадності. Та все ж, найбільше занепокоєння викликає саме надійність їх роботи. Розуміючи це, ми шукаємо можливість провести повну реконструкцію цієї котельні.»

Через численні зварювальні роботи навіть змінилася структура металу. Три тижні тому на котельні виникла аварійна ситуація, пов’язана зі значним витоком теплоносія. Ремонтні роботи по її усуненню тривають і досі, — говорить заступник начальника 4 теплового району Максим Шинкарук та застерігає немає жодної гарантії, що ця котельня в змозі забезпечити безперебійне теплопостачання і у наступному опалювальному періоді. 
«На котельні знаходяться котли ДКВРи – це парові котли, переведені в водогрійний режим ще за радянських часів. Після включення котлів в роботу, із початком цьогорічного опалювального періоду, не пройшло і двох місяців, а котел №3 після вже вийшов із ладу.»

Працівники Полтавської обласної клінічної лікарні ім. Скліфосовського стурбовані, адже стабільність температурного режиму в медзакладах не має стояти під питанням, а надто зараз, в період Ковід-пандемії. За словами заступника головного лікаря з технічних питань ПОКЛ ім. Скліфосовського Валерія Лещенка:
«Це – лікарня, де постійно триває лікувальний процес. Опалення, подача гарячої води здійснюється в операційні зали, палати. Крім того саме з цієї котельні здійснюється подача пару для дезкамери, для проведення дезінфекцій та ін.» 

Технічний директор ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко переконаний, що до наступного року дану котельню треба терміново реконструювати та встановити сучасні котли із ККД вище 94%. Але для цього, за попередніми оцінками, необхідно близько 41 млн грн. Натомість «Полтаватеплоенерго», у кращому випадку, зможе знайти лише половину цієї суми, — зазначає Володимир Пасічко і додає: «Тому ми звернулися до нашого власника, обласної ради, до Полтавської ОДА з проханням допомогти із фінансуванням ремонтних робіт. Адже левова частка споживачів зазначеної котельні — це лікарняні заклади, фінансування яких здійснюється саме із обласного бюджету.» 

Полтавські теплоенергетики планують подати проектно-кошторисну документацію на державну експертизу та сподіваються, що, завдяки підтримці обласної влади, питання повної реконструкції котельні по вул. Дмитрієва, 7, вдасться вирішити вже влітку наступного року.

За матеріалами 
прессслужби «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

Друкувати

АКТУАЛЬНО

 2022-11-28  
 

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ: до уваги споживачів міста Кременчук (крім населення)

Рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області № 1508 від 20 жовтня 2022 року Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства «Полтаватеплоенерго» визначено виконавцем послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води по лівобережній частині міста Кременчука від джерел Кременчуцької ТЕЦ з покладенням відповідальних обов’язків згідно з законодавством.

Відповідно з 01 листопада 2022 року нарахування за послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води споживачам будуть проводитися за тарифами, встановленими для ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» рішенням Полтавської обласної ради № 477 від 30 вересня 2022 року. Тарифи розраховані і встановлені в залежності від способу виробництва та постачання послуги. Для споживачів теплової енергії та послуги з постачання гарячої води у м. Кременчук будуть застосовані тарифи без урахування витрат на утримання та ремонту центральних теплових пунктів та без урахування витрат на утримання та ремонту індивідуальних теплових пунктів, а саме:

І. ДЛЯ ПОТРЕБ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ:

ОПАЛЕННЯ:

-  умовно-змінна частина двоставкового тарифу  – 2 197,08 грн/Гкал (без ПДВ);
- умовно-постійна частина двоставкового тарифу на теплову енергію (місячна абонентська плата на одиницю теплового навантаження)  – 136 068,84 грн/Гкал/год (без ПДВ).


 ГАРЯЧА ВОДА:
 
 
тариф на послугу з постачання гарячої води  - 183,04 грн за 1 куб.м.(з ПДВ)

 
 
ІІ. ДЛЯ ПОТРЕБ ІНШИХ СПОЖИВАЧІВ (КРІМ НАСЕЛЕННЯ):

ОПАЛЕННЯ:

-  умовно-змінна частина двоставкового тарифу  – 4 731,54 грн/Гкал (без ПДВ);
- умовно-постійна частина двоставкового тарифу на теплову енергію (місячна абонентська плата на одиницю теплового навантаження)  – 146 257,50 грн/Гкал/год (без ПДВ).

 
ГАРЯЧА ВОДА:

 
тариф на послугу з постачання гарячої води  -  320,56 грн за 1 куб.м  (з ПДВ)

 
 
 
ІІІ. ДЛЯ ПОТРЕБ РЕЛІГІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ:

ОПАЛЕННЯ:
- умовно-змінна частина двоставкового тарифу  – 2 163,45 грн/Гкал (без ПДВ);
- умовно-постійна частина двоставкового тарифу на теплову енергію (місячна абонентська плата на одиницю теплового навантаження)  – 132 657,35 грн/Гкал/год (без ПДВ).
 
 
 
Крім того, відповідно до статті 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» щомісяця буде проводитися нарахування плати за абонентське обслуговування за кожною послугою окремо (постачання теплової енергії та/або постачання гарячої води).

Пресслужба «Полтаватеплоенерго»
 
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.
 МІНРЕГІОН ІНФОРМУЄ: ЯК МЕНШЕ ВИТРАЧАТИ ТЕПЛО
ТА ЩО ВАМ РОБИТИ, ЯКЩО ЗНИКЛО ОПАЛЕННЯ?

АКТУАЛЬНО


АКТУАЛЬНО


КОРИСНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: Тарифи для споживачів підприємства "Полтаватеплоенерго" залишаються на рівні тарифів, встановлених у  2021 році 

30 вересня 2022 року на пленарному засіданні шістнадцятої позачергової сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання прийняте рішення № 477 «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, що надаються Полтавським обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства «Полтаватеплоенерго». Тарифи вводяться в дію з 1 жовтня 2022 року.
В результаті прийняття рішення тарифи для споживачів підприємства «Полтаватеплоенерго» не підвищуються, а залишаються на рівні тарифів, встановлених у  2021 році.
Ознайомитись з текстом рішення та розміром тарифів споживачі мають змогу за наступним посиланням.

Пресслужба «Полтаватеплоенерго»

Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.
 

ОФІЦІЙНО