Соціальний захист населення під час оплати житлово-комунальних послуг

2013-10-22

 

У зв’язку з початком опалювального періоду особливо гостро постає питання надання населенню субсидій, яке розглядається комплексно, не тільки як вид соціальної допомоги, а як недопущення зниження рівня соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг. Програмою житлових субсидій в області охоплено майже 9 відсотків сімей.

Основним завданням, що ставить Президент України В.Янукович перед органами влади — добробут кожної родини, турбота про кожну людину. Державні механізми щодо забезпечення соціального захисту спрямовані на кожну конкретну людину.

Протягом 2010-2013 років Урядом прийнято ряд законодавчих змін, якими значно спрощено порядок надання населенню житлових субсидій для населення, зокрема:

  • знижено обов’язковий відсоток платежу за житлово-комунальні послуги з 20 та 15 відсотків до 15 та 10 відсотків для різних категорій населення;
  • право на призначення субсидій набули сім’ї, які мали нереструктуризовану заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги;
  • спрощено перелік документів, необхідних для призначення субсидії (пенсіонери подають до управлінь лише заяву та декларацію, у разі наявності земельного паю та здачі його в оренду – довідку про розмір орендної плати за попередній рік; працюючі особи – довідку про доходи);
  • при визначенні права на призначення субсидії не враховуються транспортні засоби вітчизняного виробництва з терміном експлуатації більш як 10 років та 15 років для інших транспортних засобів з дати випуску;
  • врегульовано питання щодо призначення субсидій сім’ям, в яких члени родини відсутні тривалий час (працюють або навчаються в іншому регіоні, перебувають на лікуванні чи в місцях позбавлення волі). Кількість осіб, виходячи з якої призначається субсидія за наявності засобів обліку комунальних послуг, визначається з урахуванням підтверджуючих документів про тимчасову відсутність зареєстрованих осіб, в окремих випадках - на підставі обстеження матеріально-побутових умов проживання.
  • врегульовано питання відкриття особових рахунків для оплати житлово-комунальних послуг зареєстрованим у житловому приміщенні (будинку) особам, які не є власниками такого приміщення та щодо яких виконавчими органами міських і районних рад або комісіями, які ними утворюються, прийнято рішення про призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (відповідно до Порядку тимчасового відкриття особових рахунків для оплати житлово-комунальних послуг зареєстрованим у житловому приміщенні (будинку) особам, які не є власниками такого приміщення (будинку), затвердженого спільним наказом Мінрегіону, Мінсоцполітики та Міненерго вугілля від 13.03.2012 №108/132/154). Організації-надавачі послуг тимчасово, на строк від шести до дванадцяти місяців, відкривають особові рахунки для оплати житлово-комунальних послуг на осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, на підставі їх заяв та письмової згоди власника (співвласника) житлового приміщення, з яким укладено договір про надання таких послуг.
  • для призначення субсидії громадяни можуть надавати довідки про доходи, видані за місцем роботи, або індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-5), видані органом Пенсійного фонду України.

Органами праці та соціального захисту населення всіх рівнів вживаються необхідні заходи, направлені на виявлення сімей, які матимуть право на призначення субсидії з початком опалювального періоду.

Згідно розпорядження голови облдержадміністрації від 08.10.2013 №444 в області тривалість опалювального періоду 2013/2014 років для мешканців житлових будинків з індивідуальним опаленням становить 7 місяців: з 1 жовтня 2013 року по 30 квітня 2014 року.

В опалювальний період 2012-2013 років субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримувало 52,3 тис сімей області.

Органами праці та соціального захисту населення проведено аналіз та встановлено, що орієнтовна кількість сімей, які звернуться за призначенням субсидій протягом жовтня-листопада 2013 року становить 33 тис. Практично, в опалювальний період 2013-2014 року кількість отримувачів субсидії на оплату житлово-комунальних послуг буде на рівні минулого року, тобто близько 52 тис.

Середній розмір субсидії на житлово-комунальні послуги станом на 01.10.2013 року становить 105,7 грн на місяць.

На 2013 рік на надання субсидій затверджено кошторис 89,3 млн грн, з них: на житлово-комунальні послуги – 85,6 млн грн. Зазначених коштів достатньо для фінансування субсидій у поточному році у повному обсязі.

З початку опалювального періоду станом на 21.10.2013 органами праці та соціального захисту населення області субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, зокрема для будинків з індивідуальним опаленням, призначено майже 20 тис сімей.

З метою забезпечення своєчасного призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з початком опалювального періоду 2013/2014 років четвертий рік в області протягом серпня – вересня поточного року управліннями праці та соціального захисту населення формуються макети особових справ одержувачів субсидій з числа сімей, які одержували субсидію в попередні опалювальні періоди та складаються лише з непрацездатних осіб. На початок опалювального періоду 2013-2014 було сформовано 20 тис макетів особових справ.

Зазначена робота проводилася шляхом формування запитів та одержання від сільських та селищних рад, сільськогосподарських підприємств довідок про склад сім’ї, розмір земельної ділянки та про розмір виплаченої орендної плати від здачі земельних паїв в оренду сільськогосподарським підприємствам.

В області налагоджена тісна співпраця між органами праці та соціального захисту населення та організаціями, що надають житлово-комунальні послуги.
 
 
За матеріалами: Сайт ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Адреса ресурсу: http://www.adm-pl.gov.ua/
Адреса матеріалу: http://www.adm-pl.gov.ua/news/socialniy-zahist-naselennya-pid-chas-oplati-zhitlovo-komunalnih-poslug



 

Друкувати

АКТУАЛЬНО

 
Сплачуйте за тепло кешбеком від держави

Національний кешбекдержавна програма, яка повертає громадянам 10% від витрат на українські товари чи послуги. Отриманий кешбек можна використати для оплати комунальних послуг. Проект реалізується Міністерством економіки у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Національним банком і Кабінетом міністрів України.

Як це працює:

Оформіть спеціальну картку (віртуальну в банківському додатку або фізичну у відділенні).

Визначте картку(и) для розрахунків за покупки.

Купуйте українські товари, отримуйте кешбек на спецрахунок.

Використовуйте кешбек для оплати комунальних послуг.


Ключові переваги:


Економія до 3000 гривень на місяць.

Цільове використання на комунальні послуги.

Проста система нарахування та використання коштів.

Підтримка вітчизняних виробників.

Приєднуйтесь до "Національного кешбеку" – заощаджуйте на комунальних платежах, підтримуючи українське виробництво!



КОРИСНО

ОФІЦІЙНО