Як зробити квартиру теплішою?

2014-10-17

 

Як зробити квартиру теплішою?

Про те, що встановлення металопластикових вікон і надійних дверей збереже тепло, знають уже, мабуть, усі. Але поради, які зможуть додати у квартирі кілька градусів, на цьому не завершуються.
 

Як зробити квартиру теплішою?

 

Міфи та реальність

Останнім часом в інтернеті та за його межами дедалі більшої популярності набирають поради щодо заощадження тепла. Як зорієнтуватись у них і зрозуміти, які допоможуть зробити власну оселю теплішою, а які лише стануть марно витраченими часом і коштами? За коментарями ми звернулися до керівника служби контролю за якістю теплопостачання та експлуатацією теплових лічильників ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» Романа Кашина.

Укритий фольгою теплозахисний екран, розміщений між стіною і батареєю, здатен підвищити тепловіддачу радіатора на 20%. При цьому витрати на опалення у приміщенні зменшуються на 4%.

— Справді, встановлення вкритого фольгою теплозахисного екрана між зовнішньою стіною та радіатором опалення покращить якість роботи приладу опалення, але збільшення величини його коефіцієнту корисної дії сягатиме до 2%. Це відбувається за рахунок перерозподілу теплової енергії — та її частина, яка раніше йшла на обігрів стіни, буде використовуватися для обігріву приміщення. Звичайно, у цьому випадку мова не йде про зменшення споживання кількості теплової енергії, це якраз приклад її більш ефективного споживання.

Батарея з гладкою поверхнею підвищує тепловіддачу приблизно на 10%. Темно-коричневий колір найкраще віддає тепло. З батареєю такого кольору ви отримаєте тепла на 8-10% більше.

— Якби це було справді так, то,мабуть, усі прилади опалення відразу б від виробника постачалися саме такого кольору. А от очищення радіатора від старих шарів фарби, особливо якщо він експлуатувався протягом тривалого часу, справді дасть результат і дозволить підвищити ефективність роботи радіатора опалення навіть на 10%. Звичайно, оптимальним було б провести очистку батареї і зсередини — виконати так звану «промивку» системи опалення.

Прикривайте решітку вентиляції у своїй квартирі.

— У жодному разі цього робити не можна, тому що вентиляція передбачена ще на стадії будівництва і має функціонувати безперебійно. Утеплюватися ж краще за рахунок ущільнення та утеплення вікон і вхідних дверей, зменшуючи при цьому притік холодного повітря до приміщення.

Підбиваючи підсумок бесіди, Роман Кашин наголосив, що існує цілий ряд простих заходів, які дозволять мешканцям квартир максимально ефективно користуватися теплом радіаторів протягом усього опалювального періоду.

— Насамперед, — наголошує фахівець, — це відсторонення від приладів опалення всіх сторонніх речей — меблів, довгих штор/портьєр/занавісок, оздоблювальних та декоративних матеріалів, — це до 5% покращить ефективність їх роботи. По-друге, не треба забувати, що навіть просте утеплення вікон та дверей як у квартирах, так і в місцях загального користування житлового будинку допоможе зберегти до 10% тепла в усіх приміщеннях.

Також необхідно звернути увагу полтавців на те, що з питань щодо роботи окремих радіаторів у житлових приміщеннях багатоквартирних будинків необхідно звертатися до балансоутримувача цього будинку.

У разі ж, коли з початком опалювального періоду температура повітря в кімнатах усе ж таки не відповідає нормативній (на сьогодні вона становить 18°С), у цьому разі необхідно звертатися до фахівців підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» за телефоном 510-481. До речі, цей телефон та порядок проведення перевірки фактичної температури у житлових приміщеннях зазначені в Договорі на отримання послуг кожного зі споживачів послуг обласного комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».

Сергій ЛЕЩЕНКО

За матеріалами:
Обласна щотижнева ГАЗЕТА «ПОЛТАВСЬКИЙ ВІСНИК»
Адреса ресурсу:
http://www.visnyk.poltava.ua/
Адреса матеріалу:
http://www.visnyk.poltava.ua/articles/1413463455/

 

Друкувати

АКТУАЛЬНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:
Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Аби наступний опалювальний сезон пройшов без позаштатних ситуацій, влітку необхідно якісно підготувати теплове господарство до роботи. Запорукою безвідмовного функціонування обладнання котелень і теплових мереж,  стабільного надання послуг теплопостачання споживачам у м. Полтаві, Карлівці, Машівці, Решетилівці, Котельві, а також у Кременчуці — є своєчасне виконання фахівцями «Полтаватеплоенерго» всього комплексу профілактичних заходів. Тому щороку на деякий час необхідно зупиняти котельні, теплогенераторні і центральні теплові пункти (ЦТП). Нижче пропонуємо погоджений з органами місцевого самоврядування графік підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2024-2025 років.

Близько половини котелень і теплогенераторних Полтави будуть зупинятися відповідно до графіку, щоб теплоенергетики змогли провести всі необхідні діагностичні та ремонтні роботи.

Термін зупинки кожної котельні залежить від її потужності та протяжності теплових мереж, задіяних у роботі. У середньому він коливається від 7 до 11 діб. 
 
Проте є винятки. Наприклад, котельня по вулиці І. Дорошенка буде зупинена для проведення планового ремонту на 23 дні: з 27 травня по 18 червня (включно). Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують, що термін зупинки потужностей зведений до мінімуму, аби незручності для споживачів тривали якнайменше!

У графіку підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону крім дат зупинки і відновлення роботи кожної котельні, теплогенераторної чи ЦТП, міститься ще й дата проведення гідравлічних випробувань. Завдяки випробуванням  фахівці підприємства можуть спрогнозувати і виявити місця можливих поривів на мережах, оперативно їх відремонтувати і запобігти виникненню аварій уже в період надання послуг.
 
Зверніть увагу, що в результаті гідравлічних випробувань можуть виникнути позаштатні ситуації, що подовжать термін зупинки котельні, а значить і період відсутності гарячої води влітку.
 
Отже, «Полтаватеплоенерго» інформує споживачів про дати проведення гідравлічних випробувань, аби можливі пориви на мережах не були для них несподіванкою.



ГРАФІК ПІДГОТОВКИ
котелень, теплогенераторних, ЦТП та теплових мереж
до опалювального періоду 2024-2025 рр. у м. Полтава,
погоджений з виконавчим комітетом
Полтавської міської ради 

 

 

АКТУАЛЬНО 

 

АКТУАЛЬНО

 

АКТУАЛЬНО

 

 

З графіками проведення робіт у районних центрах області, де «Полтаватеплоенерго» надає свої послуги, можна ознайомитися тут:

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


КОРИСНО

ОФІЦІЙНО