Заборгованість підприємств ТКЕ

26 Січня 2012 p. 19:25

Заборгованість підприємств теплокомуненерго за спожитий природний газ у 2011 році складає 6,2 млрд грн.

Заборгованість підприємств теплокомуненерго за спожитий природний газ у 2011 році складає 6,2 млрд грн.

Про це «У.К.» повідомили у прес-службі Мінрегіону.

Основними чинниками, які зумовили низький рівень оплати підприємств теплоенергетики за спожитий природний газ, є несвоєчасний перегляд тарифів на послуги теплопостачання та затвердження їх на рівні нижчому, ніж економічно обґрунтовані витрати, неплатежі споживачів за отримані послуги. Через несвоєчасне встановлення економічно обґрунтованих тарифів на теплову енергію, за попередніми розрахунками заборгованість з різниці в тарифах за 2011 рік становитиме 5,8 млрд гривень.

У 2011 році було передбачено субвенцію з державного місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію обсягом 3,6 млрд грн, з яких було профінансовано 2,9 млрд грн.

Заборгованість споживачів перед підприємствами теплокомуненерго на грудень минулого року збільшилася майже на мільярд (0,9 млрд) гривень і досягла позначки у 6,7 млрд грн. 76 % цієї суми, або ж 5,1 млрд грн тепловикам заборгувало населення.

Заборгованість комерційних споживачів за цей же період становить 594,3 млн гривень.

Заборгованість установ та організацій, що фінансуються з місцевих бюджетів, на 1 грудня минулого року становила 537,4 млн гривень. Заборгованість місцевим бюджетам для надання населенню пільг та житлових субсидії на оплату послуг теплопостачання складає 182 млн грн, заборгованість установ і організацій, що фінансуються з державного бюджету, - 201,1 млн грн. Найбільшими боржниками бюджетної сфери є установи та організації МВС – 21,8 млн грн, Міноборони – 38,2 млн грн, МОЗ – 18,3 млн грн та Міносвіти – 56,2 млн грн.

За розрахунками НАК «Нафтогаз України», станом на 19 січня середній рівень розрахунків за спожитий у 2011 році природний газ складає 63,0 %. За умови поточних платежів в оплату поточного споживання природного газу, цей показник мав би становити 78,8 %. Краще за інших розраховуються за спожитий газ підприємства теплокомуненерго Миколаївської, Київської, Полтавської, Чернігівської та Чернівецької областей, де показник оплати перевищує 74%.

 

Ольга Гальчинська

 

 

За матеріалами:        Інформаційне агентство УК «УКРАЇНА КОМУНАЛЬНА»

Адреса ресурсу:       http://jkg-portal.com.ua/ua/

Адреса матеріалу:    http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pdprijemstva-tke-vinn-za-gaz-blshe-6-mljardv-griven

Друкувати

АКТУАЛЬНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:
Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Аби наступний опалювальний сезон пройшов без позаштатних ситуацій, влітку необхідно якісно підготувати теплове господарство до роботи. Запорукою безвідмовного функціонування обладнання котелень і теплових мереж,  стабільного надання послуг теплопостачання споживачам у м. Полтаві, Карлівці, Машівці, Решетилівці, Котельві, а також у Кременчуці — є своєчасне виконання фахівцями «Полтаватеплоенерго» всього комплексу профілактичних заходів. Тому щороку на деякий час необхідно зупиняти котельні, теплогенераторні і центральні теплові пункти (ЦТП). Нижче пропонуємо погоджений з органами місцевого самоврядування графік підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2024-2025 років.

Близько половини котелень і теплогенераторних Полтави будуть зупинятися відповідно до графіку, щоб теплоенергетики змогли провести всі необхідні діагностичні та ремонтні роботи.

Термін зупинки кожної котельні залежить від її потужності та протяжності теплових мереж, задіяних у роботі. У середньому він коливається від 7 до 11 діб. 
 
Проте є винятки. Наприклад, котельня по вулиці І. Дорошенка буде зупинена для проведення планового ремонту на 23 дні: з 27 травня по 18 червня (включно). Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують, що термін зупинки потужностей зведений до мінімуму, аби незручності для споживачів тривали якнайменше!

У графіку підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону крім дат зупинки і відновлення роботи кожної котельні, теплогенераторної чи ЦТП, міститься ще й дата проведення гідравлічних випробувань. Завдяки випробуванням  фахівці підприємства можуть спрогнозувати і виявити місця можливих поривів на мережах, оперативно їх відремонтувати і запобігти виникненню аварій уже в період надання послуг.
 
Зверніть увагу, що в результаті гідравлічних випробувань можуть виникнути позаштатні ситуації, що подовжать термін зупинки котельні, а значить і період відсутності гарячої води влітку.
 
Отже, «Полтаватеплоенерго» інформує споживачів про дати проведення гідравлічних випробувань, аби можливі пориви на мережах не були для них несподіванкою.



ГРАФІК ПІДГОТОВКИ
котелень, теплогенераторних, ЦТП та теплових мереж
до опалювального періоду 2024-2025 рр. у м. Полтава,
погоджений з виконавчим комітетом
Полтавської міської ради 

 

 

АКТУАЛЬНО 

 

АКТУАЛЬНО

 

АКТУАЛЬНО

 

 

З графіками проведення робіт у районних центрах області, де «Полтаватеплоенерго» надає свої послуги, можна ознайомитися тут:

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


КОРИСНО

ОФІЦІЙНО