Дахові котельні в Полтаві: питань значно більше, ніж відповідей

21 лютого 2012 р., 14:55

Дахові котельні в Полтаві: питань значно більше, ніж відповідей

Дахова котельня по вул. Марії Башкірцевої, 37 | Фото: ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

Більша частина котелень колишнього МКП «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» змонтована таким чином, що вже через 5-7 років із ними можуть виникнути серйозні проблеми

Нагадаємо, у минулому році виробничі потужності міського комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» були передані на баланс обласного «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО». Це 24 котельні, з яких 9 дахових, 9 дворових та прибудинкових, а також 6 теплогенетаторних. Підприємство надавало послуги 1 964 абонентам, що мешкають у 30 будинках. До речі, МКП «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» у свій час було створено за наполегливої ініціативи мера Полтави Андрія Матковського.

— Ми вже експлуатуємо обладнання колишнього МКП, і воно є дуже неоднорідним. Є таке, що майже близьке за своїми технічними характеристиками та станом до взірцевого, але є і таке, чий стан просто катастрофічний, — зазначив керівник ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» Володимир Чернявський у розмові з нами.

Він навів приклад, коли «поруч із бараком є напіврозвалена топочна, інженерний задум творців якої взагалі важко зрозуміти». На його думку, доцільніше у такому випадку було б розглянути можливість виділення із міського бюджету коштів на встановлення індивідуального опалення.

 

Топочна по вул. Комсомольська, 7| Фото: ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

Керівник також зауважив, що і з даховими котельнями також далеко не все гаразд:

— Майже всі забудовники, як правило, підбір обладнання і монтаж котелень робили за принципом максимального здешевлення їхньої вартості. Варто зазначити, що далеко не всі з цих котельних були диспетчеризовані і обладнані аварійною сигналізацією. І проблема навіть не в тому, як їх експлуатували, — вони в такому стані вводилися в експлуатацію. Є котельні, на яких ноу-хау забарвлене «місцевим колоритом». Там взагалі дуже багато проблем, — сказав Володимир Чернявський.

Крім того, за словами керівника, є й проблеми, відстрочені у часі:

— Я всім задаю питання, яке є дуже серйозним, але поки що не отримав відповіді, — що буде через 5-7 років, коли дахові котельні, які першими вводилися в експлуатацію, почнуть виходити з ладу? Будь-яке обладнання має певні граничні терміни експлуатації, після чого воно потребує заміни. Я запитую: як ми будемо замінювати це обладнання, яке стоїть на даху, і при проектуванні і встановленні якого не враховувалася ця необхідність? При будівництві був кран, який просто взяв і поставив на дах котельню. Зараз ми поруч із дев’ятиповерховою будівлею кран не поставимо, це зрозуміло, а інших прийнятних способів заміни обладнання ми поки що не бачимо... А до цього ще є проблеми із забезпеченням резервного електричного живлення, неналежна теплоізоляція будівельних конструкцій котелень, відсутність гідроізоляції підлог дахових котелень, відсутність проектної документації та багато іншого.

 

Дахова котельня по вул. Ляхова, 1 | Фото: ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»

Обласне підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» свого часу склало графік прийомки дахових котелень, а також домовилося з міською владою Полтави, на чийому балансі вони перебували, про певну фінансову допомогу для дообладнання цих об’єктів аварійною сигналізацією, доукомплектування і виконання ряду інших технічних заходів. Кошти надійшли — але, зазначає керівник, на жаль, сума явно менше, ніж необхідно для приведення цих об’єктів до належного технічного стану.

Взагалі Володимир Чернявський зазначив, що взаємодія підприємства із міською владою, на його думку, базується на застарілих уявленнях про роль і місце обласного комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» в питаннях теплозабезпечення саме міста Полтави. А значить, є недостатньою.

 

Анна ДОВГОШЕЙ, «Полтавщина»

 

За матеріалами:        Інтернет – видання «ПОЛТАВЩИНА»

Адреса ресурсу:       http://www.poltava.pl.ua/

Адреса матеріалу:    http://www.poltava.pl.ua/news/14678/

Друкувати

АКТУАЛЬНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:
Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Аби наступний опалювальний сезон пройшов без позаштатних ситуацій, влітку необхідно якісно підготувати теплове господарство до роботи. Запорукою безвідмовного функціонування обладнання котелень і теплових мереж,  стабільного надання послуг теплопостачання споживачам у м. Полтаві, Карлівці, Машівці, Решетилівці, Котельві, а також у Кременчуці — є своєчасне виконання фахівцями «Полтаватеплоенерго» всього комплексу профілактичних заходів. Тому щороку на деякий час необхідно зупиняти котельні, теплогенераторні і центральні теплові пункти (ЦТП). Нижче пропонуємо погоджений з органами місцевого самоврядування графік підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2024-2025 років.

Близько половини котелень і теплогенераторних Полтави будуть зупинятися відповідно до графіку, щоб теплоенергетики змогли провести всі необхідні діагностичні та ремонтні роботи.

Термін зупинки кожної котельні залежить від її потужності та протяжності теплових мереж, задіяних у роботі. У середньому він коливається від 7 до 11 діб. 
 
Проте є винятки. Наприклад, котельня по вулиці І. Дорошенка буде зупинена для проведення планового ремонту на 23 дні: з 27 травня по 18 червня (включно). Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують, що термін зупинки потужностей зведений до мінімуму, аби незручності для споживачів тривали якнайменше!

У графіку підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону крім дат зупинки і відновлення роботи кожної котельні, теплогенераторної чи ЦТП, міститься ще й дата проведення гідравлічних випробувань. Завдяки випробуванням  фахівці підприємства можуть спрогнозувати і виявити місця можливих поривів на мережах, оперативно їх відремонтувати і запобігти виникненню аварій уже в період надання послуг.
 
Зверніть увагу, що в результаті гідравлічних випробувань можуть виникнути позаштатні ситуації, що подовжать термін зупинки котельні, а значить і період відсутності гарячої води влітку.
 
Отже, «Полтаватеплоенерго» інформує споживачів про дати проведення гідравлічних випробувань, аби можливі пориви на мережах не були для них несподіванкою.



ГРАФІК ПІДГОТОВКИ
котелень, теплогенераторних, ЦТП та теплових мереж
до опалювального періоду 2024-2025 рр. у м. Полтава,
погоджений з виконавчим комітетом
Полтавської міської ради 

 

 

АКТУАЛЬНО 

 

АКТУАЛЬНО

 

АКТУАЛЬНО

 

 

З графіками проведення робіт у районних центрах області, де «Полтаватеплоенерго» надає свої послуги, можна ознайомитися тут:

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


КОРИСНО

ОФІЦІЙНО