Володимир ПАСІЧКО: «Цей опалювальний період розпочнеться вчасно й пройде стабільно»

2017-09-14
 

ВОЛОДИМИР ПАСІЧКО: «ЦЕЙ ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД РОЗПОЧНЕТЬСЯ ВЧАСНО Й ПРОЙДЕ СТАБІЛЬНО»

Спекотне літо позаду. А це означає, що незабаром разом із осінньою прохолодою розпочнеться новий опалювальний сезон. Щороку міжопалювальний період - це час підготовки теплового господарства нашого міста до зими, котрим переймаються працівники ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».

Так, у котельні на вулиці Квітучій,6-К, що забезпечує опаленням та гарячою водою район поблизу інституту зв’язку, нещодавно завершився монтаж нових сучасних мережних насосів, які разюче відрізняються від старих своєю енергоефективністю та здатністю в автоматичному режимі реагувати на зміну навантаження.

Про те, які ще заходи здійснює найбільше в області підприємство-теплопостачальник у рамках підготовки до нового опалювального періоду 2017-2018 рр. та про загальний стан готовності теплового господарства міста до зими, нам розповів головний інженер обласного комунального підприємства теплового господарства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» Володимир ПАСІЧКО.

— Володимире Степановичу, розкажіть, як готувалося ваше підприємство до цьогорічного опалювального періоду? Які заплановані заходи вже виконані, а які планується виконати до офіційної подачі тепла в оселі містян?

— Ще до початку опалювального сезону фахівці підприємства розробили й погодили з органами місцевого самоврядування графік підготовки теплового господарства міста до зими. На сьогодні він фактично виконаний. Нещодавно завершили обстеження щодо готовності до роботи в осінньо-зимовий період останніх двох котелень підприємства разом з їхньою інфраструктурою, і тому з усією відповідальністю можна стверджувати: усі котельні підприємства готові до опалювального сезону. Відповідно до графіка, оприлюдненого на сайті підприємства (te.pl.ua), у період з 25 по 29 вересня цього року підприємство здійснить пробні пуски котелень з метою остаточної перевірки як теплового господарства міста до зими, так і стану готовності внутрішньобудинкових мереж системи опалення до прийому теплоносія. Узагалі протягом підготовчого періоду ми виконали значний обсяг робіт. Насамперед понад 460 житлових багатоповерхівок нашого міста обладнали будинковими вузлами обліку теплової енергії. А ще реконструювали та замінили понад три кілометри теплових мереж, замінили все необхідне насосне обладнання та автоматику безпеки й управління, провели гідравлічні випробування мереж теплопостачання, ремонт основного та допоміжного обладнання теплового господарства нашого міста тощо. І на сьогодні ми вже отримали акт готовності теплового господарства до роботи в осінньо-зимовий період.

Володимир ПАСІЧКО: «Цей опалювальний період розпочнеться вчасно й пройде стабільно»


Володимир ПАСІЧКО: «Цей опалювальний період розпочнеться вчасно й пройде стабільно»

 

— З якими труднощами при підготовці до зими стикнулося ваше підприємство цього року? Чи не завадять вони вчасно почати та без ускладнень пройти цьогорічний опалювальний сезон?

— Однією з головних проблем, з якою наше підприємство стикнулося чи не вперше за багато останніх років, стало те, що від самого свого початку цьогорічний підготовчий період проходив в умовах існування значного боргу державного бюджету щодо компенсації пільг і субсидій за вже надані підприємством послуги населенню. Станом на початок вересня ця заборгованість вже перевищила 144 млн грн. Через це в нашого підприємства утворилася штучна заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» за спожитий природний газ на суму майже 138 млн грн. Цей чинник та встановлення, через наявність заборгованості за блакитне паливо, НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) зниженого відсотка надходжень коштів (на рівні менше 11%) з розподільчого рахунку на користь підприємства, утворили значний дефіцит обігових коштів. У підсумку на свої рахунки «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» недоотримало понад 40 млн грн, які були необхідні для повноцінної роботи підприємства в період підготовки до зими. У зв’язку з таким скрутним фінансовим становищем, із 33 млн грн, які ми планували в міжопалювальний період спрямувати на підготовку теплового господарства до зими, на сьогодні використано лише 12 млн грн. Тож уперше за багато останніх років доводиться констатувати, що з незалежних від підприємства причин протягом міжопалювального періоду ми не змогли в повному обсязі виконати всі заплановані роботи. І тепер змушені будемо частину робіт здійснювати безпосередньо в опалювальний період, що, безумовно, ускладнить їх виконання і принесе певні незручності нашим споживачам. Незважаючи на це, трудовий колектив обласного комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» виконав увесь обов’язковий обсяг капітальних та поточних ремонтів об’єктів теплового господарства нашого міста. Це дає нам упевненість у тому, що цьогорічний опалювальний період розпочнеться вчасно й пройде стабільно.

— А які саме роботи будуть проводитися після офіційного старту опалювального сезону та коли цього року варто очікувати його початку?

— Через вимушений брак коштів ми не змогли, як планували, до початку опалювального сезону завершити облаштування житлового фонду міста будинковими тепловими лічильниками та заміну теплових мереж. За нашими очікуваннями, з початком нового опалювального періоду споживачі почнуть активніше розраховуватися за послуги підприємства, до того ж сподіваємося, що буде розв’язана й проблема державного фінансування, - у такий спосіб у підприємства з’являться обігові кошти, які можна буде спрямувати на виконання робіт, запланованих ще на міжопалювальний період. Користуючись нагодою, зі словами вдячності на адресу наших споживачів відзначу, що багато полтавців відгукнулося на наше прохання проводити авансові платежі за послугу з теплопостачання. Ці кошти, попри складний фінансовий стан, дали змогу підприємству не зупиняти проведення обов’язкових робіт із підготовки до осінньо-зимових холодів.
Як ви знаєте, згідно з чинною нормативною базою, рішення про початок опалювального періоду приймають органи місцевого самоврядування. Правила експлуатації теплового господарства зазначають: якщо середньодобова температура зовнішнього повітря протягом трьох діб поспіль не перевищуватиме +8°С, це є підставою для прийняття рішення останніми про початок опалювального сезону.

— Чи готові до холодів об’єкти соціальної сфери і житлового фонду міста? Який загальний стан готовності теплового господарства до цьогорічного опалювального періоду?

— На сьогодні, за наявною у нас інформацією, соціально важливі об’єкти, а саме шкільні, дошкільні освітні заклади, заклади охорони здоров’я, фактично повністю готові до роботи в опалювальний сезон. Роботи залишилося зовсім небагато, та й часу ще досить. Тож можна стверджувати, що ці об’єкти вже добре підготувалися до зимового періоду.
Дещо гірша ситуація з підготовкою до зими житлових будинків нашого міста. Щодо багатоповерхівок, які перебувають на балансі КП «ЖЕО №2», то лише у 40% із них проведене комісійне обстеження стану готовності внутрішньобудинкових мереж теплопостачання до початку опалювального періоду із залученням фахівців нашого підприємства. Стосовно ж відомчого житла, ОСББ та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК), то там узагалі невтішна картина: зі 177 житлових будинків лише три були пред’явлені для огляду фахівцями нашого підприємства, а це викликає велике занепокоєння щодо стану готовності до холодів решти житлових багатоповерхівок. Як правило, у таких житлових будинках підвищений ризик виникнення аварійних ситуацій на внутрішньобудинкових системах опалення у зимовий період.

— Традиційно у нашому місті зі зниженням температури зовнішнього повітря, ще до офіційного старту опалювального періоду, тепло з’являється у лікарнях, школах та дитячих садках. Чи є підстави вважати, що і цього року всі соціально важливі об’єкти нашого міста в разі необхідності отримають тепло достроково?

— Так, увесь час своєї роботи підприємство з розумінням ставилося до прохань адміністрацій соціально значущих закладів нашого міста щодо передчасного початку опалювального сезону. Якщо й цього року виникне така необхідність, ми готові подати тепло достроково за першим же зверненням адміністрації відповідного закладу освіти чи медицини, принаймні, тим із них, де є така технічна можливість.

— Із початком осені часто можна почути диспути полтавців стосовно того, хто саме має готувати житлові будинки міста до зими. То до чиєї ж компетенції належить підготовка внутрішньобудинкових мереж теплопостачання у житлових багатоповерхівках міста? Яка роль у цій підготовці відводиться вашому підприємству?

— Фахівці підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» беруть участь у роботі комісії, яка перевіряє готовність внутрішньобудинкових систем теплопостачання до роботи в опалювальний період, а в разі виявлення вказують на недоліки й надають пропозиції щодо їх усунення. При цьому підприємство постійно звертає увагу балансоутримувачів житлових будинків на необхідність проведення обов’язкових заходів: насамперед це теплоізоляція трубопроводів систем опалення та постачання гарячої води, ревізія запірної арматури, утеплення місць загального користування. Усі ці заходи забезпечать нормальний перебіг опалювального сезону без можливих ускладнень. Ще раз наголошу: Правилами підготовки теплових господарств до опалювального періоду передбачено, що роботи з підготовки внутрішньобудинкових систем опалення має виконувати балансоутримувач житлового будинку – ЖЕО №2, ОСББ чи ЖБК.

— А чи є в нашому місті позитивні приклади житлових будинків, мешканці яких з ініціативою поставилися до підготовки свого будинку до зими?

— Звісно, у нашому місті є достатньо житлових будинків, які приділяють багато уваги підготовці до зими. Особливо, за підсумками міжопалювального періоду, хочу відзначити ОСББ за адресою вул. Пушкіна, 116. Це житловий будинок, мешканці якого у цьому році з власної ініціативи скористалися державною програмою «Теплі кредити» і використали кошти на встановлення у своєму будинку повністю автоматизованого індивідуального теплового пункту із погодним регулюванням. Це дасть змогу без впливу так званого людського фактора регулювати відпуск теплової енергії житловому будинку залежно від температури зовнішнього повітря і вплине на раціональність користування теплою енергією його мешканцями та суми у їхніх платіжках за опалення - без сумніву, вони будуть суттєво меншими.

— До початку цьогорічного опалювального періоду залишився місяць. Підкажіть, про які заходи у своїх домівках не повинні забувати полтавці, аби з початком холодів тепло «не тікало» з їхніх осель?

— Оскільки 77% житлових будинків нашого міста вже обладнані тепловими лічильниками, а до кінця року цей показник сягне 90%, більшість полтавців буде сплачувати за опалення відповідно до фактичних обсягів споживання теплової енергії. А отже, проблема утеплення житлових будинків стає для більшості містян першочерговою. Не втомлюємося повторювати, що встановлення самого лічильника не приведе до автоматичної економії і зменшення обсягів споживання теплової енергії. Для того щоб менше споживати теплової енергії й заощаджувати на опаленні, потрібно утеплити приміщення. Кожен повинен подбати про власне помешкання: утеплити зовнішні конструкції, замінити вікна на енергоощадні або принаймні елементарно заклеїти шпарини у встановлених, де є така потреба. Балансоутримувач має подбати про місця загального користування, підвальні та горішні приміщення, адже кожні двері в під’їзді, що не зачиняються, кожна розбита шибка призводять до того, що рахунок за спожиту теплову енергію буде більшим. Також існує проблема з утепленням або, у разі необхідності, відновленням теплової ізоляції на внутрішньобудинкових трубопроводах системи опалення, розташованих у підвалах та на горищах житлових багатоповерхівок. Усе це й дозволить зменшити непродуктивні втрати теплової енергії та підвищити ефективність її використання у побуті. Тож, шановні наші споживачі та балансоутримувачі житлових будинків, будь ласка, завчасно подбайте про ці заходи, щоб узимку і не мерзнути, і заощаджувати.

Вікторія БІЛОКІНЬ, Газета «ПОЛТАВСЬКИЙ ВІСНИК»

Друкувати

АКТУАЛЬНО


Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), № 405 від 14.06.2018, яка набула чинності 11.10.2018, встановлено тарифи на послуги з централізованого опалення та з централізованого постачання гарячої води для потреб населення на такому рівні:

 


КОРИСНО

За підсумками минулого опалювального сезону майже кожен другий споживач «Полтаватеплоенерго» при оплаті послуг з централізованого опалення і постачання гарячої води користувався допомогою держави у вигляді субсидії. Влітку цього року число отримувачів зменшилося, проте для багатьох відвідувачів абонентської служби підприємства питання субсидій постійно залишаються актуальними. Тому ця інформація передусім для них...
 

Архiв новин

«    Октябрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31