«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: До уваги мешканців житлових будинків із поквартирним розподілом теплової енергії

2018-01-19  

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ ІЗ ПОКВАРТИРНИМ РОЗПОДІЛОМ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ

Переважна більшість житлових будинків нашого міста була збудована та введена в експлуатацію протягом 1950-х – 2000-х років. Забезпечення обліку спожитої теплової енергії окремою квартирою в таких житлових будинках неможливе без комплексного переоснащення всієї внутрішньобудинкової системи опалення. 

Починаючи з 2000-х років, житлові будинки, що зводилися у місті, переважно були запроектовані з поквартирним розподілом теплоносія, що дало змогу вести облік спожитої теплової енергії окремими помешканнями. 

У м. Полтава 60 житлових будинків мають технічну можливість встановити індивідуальний тепловий лічильник на кожну квартиру. Але лише декілька житлових будинках за адресами: вул. Соборності, 77-А; Соборності, 60-Д; Головка, 17; Головка, 19; Коваля, 2; Бідного, 18; просп. Миру, 36,- забезпечені 100-відсотковим поквартирним обліком теплової енергії.

Однак занепокоєння підприємства викликають нарахування в житлових будинках, де є технічна можливість установити індивідуальні прилади обліку теплової енергії, але все ще залишаються квартири, не обладнані вузлами розподільного обліку (квартирними лічильниками) теплової енергії. 

Відповідно до Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, який набув чинності 02 серпня 2017 року,  обсяг теплової енергії на опалення квартир, не обладнаних тепловими лічильниками, визначається як різниця між показаннями загальнобудинкового теплового лічильника та квартирних засобів обліку пропорційно до опалювальної площі.

До початку опалювального сезону 2017 – 2018 років абонентською службою підприємства була проведена робота зі споживачами послуг квартир, не обладнаних індивідуальними тепловими лічильниками. Зокрема, неодноразово були направлені листи з інформацією про стан оснащеності квартирними тепловими лічильниками їхніх житлових будинків та про наслідки подальшої відмови від встановлення індивідуального лічильника теплової енергії.

Унаслідок зростання кількості квартирних лічильників тепла у таких будинках визначені обсяги теплової енергії на опалення решти квартир значно перевищують норми споживання теплової енергії.

Наприклад, найбільша вартість послуги у грудні 2017 року у деяких житлових будинках становить:
 

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: До уваги мешканців житлових будинків із поквартирним розподілом теплової енергії


При тому, що середня вартість послуги з централізованого опалення у житлових будинках із загальнобудинковим обліком у грудні 2017 року склала 23,58 грн/кв.м, для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних засобів обліку теплової енергії – 25,29 грн/кв.м.

Наступні розрахункові місяці (січень, лютий) будуть значно холодніші за грудень 2017 року, що в свою чергу призведе до подальшого збільшення вартості опалення порівняно з попередніми періодами. 

У зв’язку з цим абонентська служба ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» рекомендує мешканцям житлових будинків міста, де є технічна можливість (поквартирний розподіл теплоносія), встановити індивідуальні прилади обліку теплової енергії, що дасть змогу здійснювати оплату фактично спожитої теплової енергії.

У разі 100-відсоткового рівня оснащеності таких будинків індивідуальними засобами обліку теплової енергії втрати теплової енергії будуть визначатися як різниця між кількістю теплової енергії на опалення будинку та загальною кількістю теплової енергії на опалення всіх приміщень згідно з показаннями індивідуальних засобів обліку. У подальшому ця різниця буде розподілятися між усіма мешканцями будинку пропорційно до опалювальних площ квартир.

Згідно з Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України за №630 від 21.07.2005, роботи з установлення квартирних засобів обліку теплової енергії проводяться за рахунок коштів споживача. Вартість проведення робіт зі встановлення індивідуального теплового лічильника орієнтовно становить 6 тис.грн. Отримання технічних умов та розроблення проектної документації такі роботи не потребують.

Звертаємо увагу, що ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» не проводить робіт зі встановлення квартирних приладів обліку теплової енергії. 


Після проведення робіт зі встановлення квартирного теплового лічильника споживачу необхідно звернутись в службу приладів обліку та контролю за якістю теплопостачання на адресу: вул. Генерала Духова, 5 (кабінети № 3, 4) з паспортом теплового лічильника та відповідною заявою щодо прийняття його на абонентський облік. 

Абонентська служба 
ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».

Друкувати

АКТУАЛЬНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:
Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Аби наступний опалювальний сезон пройшов без позаштатних ситуацій, влітку необхідно якісно підготувати теплове господарство до роботи. Запорукою безвідмовного функціонування обладнання котелень і теплових мереж,  стабільного надання послуг теплопостачання споживачам у м. Полтаві, Карлівці, Машівці, Решетилівці, Котельві, а також у Кременчуці — є своєчасне виконання фахівцями «Полтаватеплоенерго» всього комплексу профілактичних заходів. Тому щороку на деякий час необхідно зупиняти котельні, теплогенераторні і центральні теплові пункти (ЦТП). Нижче пропонуємо погоджений з органами місцевого самоврядування графік підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2024-2025 років.

Близько половини котелень і теплогенераторних Полтави будуть зупинятися відповідно до графіку, щоб теплоенергетики змогли провести всі необхідні діагностичні та ремонтні роботи.

Термін зупинки кожної котельні залежить від її потужності та протяжності теплових мереж, задіяних у роботі. У середньому він коливається від 7 до 11 діб. 
 
Проте є винятки. Наприклад, котельня по вулиці І. Дорошенка буде зупинена для проведення планового ремонту на 23 дні: з 27 травня по 18 червня (включно). Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують, що термін зупинки потужностей зведений до мінімуму, аби незручності для споживачів тривали якнайменше!

У графіку підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону крім дат зупинки і відновлення роботи кожної котельні, теплогенераторної чи ЦТП, міститься ще й дата проведення гідравлічних випробувань. Завдяки випробуванням  фахівці підприємства можуть спрогнозувати і виявити місця можливих поривів на мережах, оперативно їх відремонтувати і запобігти виникненню аварій уже в період надання послуг.
 
Зверніть увагу, що в результаті гідравлічних випробувань можуть виникнути позаштатні ситуації, що подовжать термін зупинки котельні, а значить і період відсутності гарячої води влітку.
 
Отже, «Полтаватеплоенерго» інформує споживачів про дати проведення гідравлічних випробувань, аби можливі пориви на мережах не були для них несподіванкою.



ГРАФІК ПІДГОТОВКИ
котелень, теплогенераторних, ЦТП та теплових мереж
до опалювального періоду 2024-2025 рр. у м. Полтава,
погоджений з виконавчим комітетом
Полтавської міської ради 

 

 

АКТУАЛЬНО 

 

АКТУАЛЬНО

 

АКТУАЛЬНО

 

 

З графіками проведення робіт у районних центрах області, де «Полтаватеплоенерго» надає свої послуги, можна ознайомитися тут:

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


КОРИСНО

ОФІЦІЙНО