«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: До уваги мешканців житлових будинків із поквартирним розподілом теплової енергії

2018-01-19  

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ ІЗ ПОКВАРТИРНИМ РОЗПОДІЛОМ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ

Переважна більшість житлових будинків нашого міста була збудована та введена в експлуатацію протягом 1950-х – 2000-х років. Забезпечення обліку спожитої теплової енергії окремою квартирою в таких житлових будинках неможливе без комплексного переоснащення всієї внутрішньобудинкової системи опалення. 

Починаючи з 2000-х років, житлові будинки, що зводилися у місті, переважно були запроектовані з поквартирним розподілом теплоносія, що дало змогу вести облік спожитої теплової енергії окремими помешканнями. 

У м. Полтава 60 житлових будинків мають технічну можливість встановити індивідуальний тепловий лічильник на кожну квартиру. Але лише декілька житлових будинках за адресами: вул. Соборності, 77-А; Соборності, 60-Д; Головка, 17; Головка, 19; Коваля, 2; Бідного, 18; просп. Миру, 36,- забезпечені 100-відсотковим поквартирним обліком теплової енергії.

Однак занепокоєння підприємства викликають нарахування в житлових будинках, де є технічна можливість установити індивідуальні прилади обліку теплової енергії, але все ще залишаються квартири, не обладнані вузлами розподільного обліку (квартирними лічильниками) теплової енергії. 

Відповідно до Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, який набув чинності 02 серпня 2017 року,  обсяг теплової енергії на опалення квартир, не обладнаних тепловими лічильниками, визначається як різниця між показаннями загальнобудинкового теплового лічильника та квартирних засобів обліку пропорційно до опалювальної площі.

До початку опалювального сезону 2017 – 2018 років абонентською службою підприємства була проведена робота зі споживачами послуг квартир, не обладнаних індивідуальними тепловими лічильниками. Зокрема, неодноразово були направлені листи з інформацією про стан оснащеності квартирними тепловими лічильниками їхніх житлових будинків та про наслідки подальшої відмови від встановлення індивідуального лічильника теплової енергії.

Унаслідок зростання кількості квартирних лічильників тепла у таких будинках визначені обсяги теплової енергії на опалення решти квартир значно перевищують норми споживання теплової енергії.

Наприклад, найбільша вартість послуги у грудні 2017 року у деяких житлових будинках становить:
 

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: До уваги мешканців житлових будинків із поквартирним розподілом теплової енергії


При тому, що середня вартість послуги з централізованого опалення у житлових будинках із загальнобудинковим обліком у грудні 2017 року склала 23,58 грн/кв.м, для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних засобів обліку теплової енергії – 25,29 грн/кв.м.

Наступні розрахункові місяці (січень, лютий) будуть значно холодніші за грудень 2017 року, що в свою чергу призведе до подальшого збільшення вартості опалення порівняно з попередніми періодами. 

У зв’язку з цим абонентська служба ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» рекомендує мешканцям житлових будинків міста, де є технічна можливість (поквартирний розподіл теплоносія), встановити індивідуальні прилади обліку теплової енергії, що дасть змогу здійснювати оплату фактично спожитої теплової енергії.

У разі 100-відсоткового рівня оснащеності таких будинків індивідуальними засобами обліку теплової енергії втрати теплової енергії будуть визначатися як різниця між кількістю теплової енергії на опалення будинку та загальною кількістю теплової енергії на опалення всіх приміщень згідно з показаннями індивідуальних засобів обліку. У подальшому ця різниця буде розподілятися між усіма мешканцями будинку пропорційно до опалювальних площ квартир.

Згідно з Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України за №630 від 21.07.2005, роботи з установлення квартирних засобів обліку теплової енергії проводяться за рахунок коштів споживача. Вартість проведення робіт зі встановлення індивідуального теплового лічильника орієнтовно становить 6 тис.грн. Отримання технічних умов та розроблення проектної документації такі роботи не потребують.

Звертаємо увагу, що ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» не проводить робіт зі встановлення квартирних приладів обліку теплової енергії. 


Після проведення робіт зі встановлення квартирного теплового лічильника споживачу необхідно звернутись в службу приладів обліку та контролю за якістю теплопостачання на адресу: вул. Генерала Духова, 5 (кабінети № 3, 4) з паспортом теплового лічильника та відповідною заявою щодо прийняття його на абонентський облік. 

Абонентська служба 
ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».

Друкувати

АКТУАЛЬНО


24 жовтня 2018 року набула чинності постанова №829 Кабінету Міністрів України, якою затверджено Порядок визначення технічної можливості встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та економічної доцільності встановлення приладів-розподілювачів теплової енергії. 

Ідея можливості індивідуального обліку тепла незалежно від способу розподілу теплової енергії в будинку знайшла широкий відгук серед мешканців багатоповерхівок з централізованим опаленням, особливо серед тих, в яких тепло розподіляється вертикально. Однак чимало засобів масової інформації в погоні за рейтингами і тиражами (можливо, навіть не навмисно) спотворюють інформацію, стверджуючи, що віднині і в будинках з вертикальним розподілом тепла споживачі можуть встановлювати індивідуальні (квартирні) лічильники теплової енергії. Це викликало сплеск звернень громадян до «Полтаватеплоенерго» з проханням якщо не забезпечити монтаж таких лічильників, то хоча б пояснити саму процедуру їх встановлення. Тож різницю між вузлами розподільного обліку теплової енергії та приладами-розподілювачами і умови їх встановлення розкрив заступник генерального директора із збуту ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Роман КАШИН... 
 

КОРИСНО


Вже зараз за допомогою он-лайн сервісу офіційного сайту підприємства «Мапи комерційного обліку» можна дізнатися загальну заборгованість мешканців житлових будинків Полтави та чотирьох райцентрів області за послуги «Полтаватеплоенерго». Інформація, представлена на мапі, відповідає початку опалювального сезону 2018-2019 рр. Також за відповідними адресами сервіс наводить перелік квартир, які на даний момент мають найбільшу по будинку заборгованість за послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води.

Напередодні початку опалювального сезону 2018-2019 рр. «Полтаватеплоенерго» провело аналіз та підсумувало стан розрахунків мешканців житлових будинків Полтави та чотирьох райцентрів області за вже спожиті послуги підприємства...


Архiв новин

«    Ноябрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30