Котельні після реконструкції - випробування холодом

01 лютого 2012 р., 11:59

У Полтаві котельня із ККД у 94 % морозів не боїться

 

Котельні після реконструкції - випробування холодом

 

У котельні на вулиці Фрунзе, 92 процес подачі теплоносія до будинків автоматизований

«Полтавщині» запропонували подивитися на одну із оновлених котелень нашого міста зсередини. Вона сезонна, тож у теплу пору року не працює. Від неї залежить 13 багатоповерхівок і три інших об’єкти, серед яких дитячий садочок. Хоча колишнє обладнання котельні було відносно новим — вводилося в експлуатацію у 90-х роках — на початку реконструкції його зношеність сягала 75 %.

Нагадаємо, у 2011 році обласна рада дозволила ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» взяти кредит в «Ощадбанку» на суму 30 млн грн. на модернізацію. У минулому році теплоенергетики витратили на оновлення мереж 10 млн. грн., залишок планують освоїти цього річ. За словами першого заступника голови ОДА Віктора Животенка, модернізація відбувається за кількома напрямками із застосуванням енергозберігаючих технологій. Зокрема, встановлюються нові газові котли із високим рівнем ККД або обладнання, що працює на твердому паливі, — пілетах.

— У котельні на Фрунзе 92 ми встановили три автоматизовані котли німецької фірми Buderus та насосне обладнання Wilo. Строк окупності цих затрат — п’ять років. При чому таке оновлення котельних вигідно там, де вони обслуговують більше бюджетних чи госпрозрахункових об’єктів, — зазначив керівник ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» Володимир Чернявський.

Керівник підкреслив, що монтаж обладнання та всі ремонтні роботи у самому приміщенні котельні (крім підлоги) виконані силами працівників «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».

На оновленій котельні підприємство економитиме 100 тисяч гривень на зарплаті робітників за півроку, тому що в даному випадку весь процес автоматизований. Економія електроенергії при цьому — вдвічі, економія газу — на 15-30 % (в залежності від погодних умов). Коефіцієнт корисної дії при цьому становить 94 %, тоді як у старому обладнанні він був 81 % (в кінці, через зношеність, — не більше 50%).

 

 

 

 

Власне, опалювальний сезон 2011-2012 — перший для оновленої котельні на вулиці Фрунзе 92. Тепер за цю ділянку відповідальності у нинішні морози теплоенергетики не бояться — тут аварій не буде. Це раніше обладнання зупинялося через низький тиск у трубах — тепер теплоносій без проблем і зайвого контролю доходить до кожної квартири.

Нагадаємо, на балансі Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» перебуває 71 котельня встановленою потужністю 875,5 Гкал/год, що розташовані у м. Полтава, м. Карлівка, смт. Котельва, смт. Машівка та смт. Решетилівка.

 

Анна ДОВГОШЕЙ, «Полтавщина»

 

 

За матеріалами:        Інтернет – видання «ПОЛТАВЩИНА»

Адреса ресурсу:       http://www.poltava.pl.ua/

Адреса матеріалу:    http://www.poltava.pl.ua/news/14279/

 

Друкувати

АКТУАЛЬНО

 
Сплачуйте за тепло кешбеком від держави

Національний кешбекдержавна програма, яка повертає громадянам 10% від витрат на українські товари чи послуги. Отриманий кешбек можна використати для оплати комунальних послуг. Проект реалізується Міністерством економіки у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Національним банком і Кабінетом міністрів України.

Як це працює:

Оформіть спеціальну картку (віртуальну в банківському додатку або фізичну у відділенні).

Визначте картку(и) для розрахунків за покупки.

Купуйте українські товари, отримуйте кешбек на спецрахунок.

Використовуйте кешбек для оплати комунальних послуг.


Ключові переваги:


Економія до 3000 гривень на місяць.

Цільове використання на комунальні послуги.

Проста система нарахування та використання коштів.

Підтримка вітчизняних виробників.

Приєднуйтесь до "Національного кешбеку" – заощаджуйте на комунальних платежах, підтримуючи українське виробництво!



КОРИСНО

ОФІЦІЙНО