За допомогою «Мапи комерційного обліку» можна дізнатися, скільки тепла знадобилося житловим будинкам в опалювальному сезоні

2018-06-26  


ЗА ДОПОМОГОЮ «МАПИ КОМЕРЦІЙНОГО ОБЛІКУ» МОЖНА ДІЗНАТИСЯ, СКІЛЬКИ ТЕПЛА ЗНАДОБИЛОСЯ ЖИТЛОВИМ БУДИНКАМ В ОПАЛЮВАЛЬНОМУ СЕЗОНІ

З червня за допомогою сервісу «Мапа комерційного обліку» можна дізнатися про обсяги теплової енергії, спожитої житловими приміщеннями будинків в опалювальному періоді 2017-2018 років. Аналіз та порівняння цієї інформації з теплоспоживанням у інших схожих багатоповерхівках відкриває перед полтавцями та мешканцями чотирьох райцентрів області, де «Полтаватеплоенерго» надає послуги, низку можливостей. Зокрема, дозволяє визначитися із заходами, необхідними для підготовки будинків до наступного опалювального сезону, та із шляхами зменшення обсягів споживання тепла, а отже, і вартості опалення їхніх помешкань.

Опалювальний сезон 2017-2018 рр. у Полтаві тривав 172 доби — з 20 жовтня по 9 квітня, і в цей період понад 90% полтавців розраховувалися за опалення за даними будинкових лічильників теплової енергії. Ці прилади визначають фактичну кількість тепла, що знадобилося для опалення кожного окремого будинку. 

За підсумками опалювального періоду фахівці «Полтаватеплоенерго» оновили інформацію на онлайн-сервісі «Мапа комерційного обліку». Нагадаємо, на початку кожного місяця протягом всього опалювального сезону онлайн-сервіс відображав інформацію про обсяги теплової енергії, що знадобилися для опалення конкретного будинку протягом розрахункового місяця і яка її частка припадає на квадратний метр опалювальної площі житлових приміщень. Тепер же можна отримати узагальнені дані за весь опалювальний сезон.

За допомогою «Мапи комерційного обліку» можна дізнатися, скільки тепла знадобилося житловим будинкам в опалювальному сезоні

 

Зокрема, після заповнення полів адреси житлового будинку — назви вулиці та номера житлового будинку, — сервіс надасть відповідну інформацію. Наприклад, якщо ввести «Полтава», «Дослідна», обрати «5» та натиснути «Показати», то у середньому блоці інформаційного повідомлення можна побачити, що за підсумками опалювального сезону 2017-2018 рр. житловий будинок спожив 334,03 Гкал теплової енергії, з яких на кожен квадратний метр опалювальної площі (питоме теплоспоживання) припадає 0,11419 гігакалорій (0,11419 Гкал/кв.м).

У такий спосіб можна визначити, скільки тепла протягом опалювального сезону спожили мешканці кожної квартири у нашому місті, чий житловий будинок обладнаний приладом обліку теплової енергії. Для цього достатньо виконати одну арифметичну операцію, помноживши площу своєї оселі на її питоме теплоспоживання. 

Фахівці «Полтаватеплоенерго» зазначають: навіть у схожих за конструкцією та поверховістю житлових будинках теплоспоживання, як правило, відрізняється. Адже це залежить від безлічі різноманітних чинників: це і конструктивні особливості житлового будинку — стан зовнішніх огороджувальних конструкцій, наявність утеплення, конфігурація та поверховість будівлі (чим більше відношення площі огороджувальних конструкцій до опалювальної площі будинку, тим більше тепла необхідно для підтримання нормативної температури в приміщеннях) — і кількість діб в обліковому періоді, і температура зовнішнього повітря та температура повітря в приміщеннях у розрахунковому періоді, і звичайний людський фактор. До того ж варто пам’ятати, що нормативною для житлових приміщень є температура 18°С, а кожен додатковий градус збільшує вартість послуги опалення на 5-7%.

Мапа охоплює всю географію міст і селищ, де підприємство надає свої послуги. Зокрема, міста Полтава, Карлівка і Решетилівка та селища Машівка і Котельва.

Крім того, на «Мапі комерційного обліку», як і раніше, можна дізнатися про терміни відсутності гарячої води у зв’язку з плановими ремонтами котелень «Полтаватеплоенерго» в рамках підготовки до наступного опалювального періоду.

Тож, якщо ви ще не користуєтесь сервісом «Мапа комерційного обліку», рекомендуємо: заходьте, цікавтесь, подорожуйте своїм містом віртуально та дізнавайтесь, скільки тепла отримав не тільки ваш будинок, а й інші багатоповерхівки вашого міста, — порівнюйте, аналізуйте і знаходьте шляхи економії тепла.

Прес-служба ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

Друкувати

АКТУАЛЬНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:
Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Аби наступний опалювальний сезон пройшов без позаштатних ситуацій, влітку необхідно якісно підготувати теплове господарство до роботи. Запорукою безвідмовного функціонування обладнання котелень і теплових мереж,  стабільного надання послуг теплопостачання споживачам у м. Полтаві, Карлівці, Машівці, Решетилівці, Котельві, а також у Кременчуці — є своєчасне виконання фахівцями «Полтаватеплоенерго» всього комплексу профілактичних заходів. Тому щороку на деякий час необхідно зупиняти котельні, теплогенераторні і центральні теплові пункти (ЦТП). Нижче пропонуємо погоджений з органами місцевого самоврядування графік підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2024-2025 років.

Близько половини котелень і теплогенераторних Полтави будуть зупинятися відповідно до графіку, щоб теплоенергетики змогли провести всі необхідні діагностичні та ремонтні роботи.

Термін зупинки кожної котельні залежить від її потужності та протяжності теплових мереж, задіяних у роботі. У середньому він коливається від 7 до 11 діб. 
 
Проте є винятки. Наприклад, котельня по вулиці І. Дорошенка буде зупинена для проведення планового ремонту на 23 дні: з 27 травня по 18 червня (включно). Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують, що термін зупинки потужностей зведений до мінімуму, аби незручності для споживачів тривали якнайменше!

У графіку підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону крім дат зупинки і відновлення роботи кожної котельні, теплогенераторної чи ЦТП, міститься ще й дата проведення гідравлічних випробувань. Завдяки випробуванням  фахівці підприємства можуть спрогнозувати і виявити місця можливих поривів на мережах, оперативно їх відремонтувати і запобігти виникненню аварій уже в період надання послуг.
 
Зверніть увагу, що в результаті гідравлічних випробувань можуть виникнути позаштатні ситуації, що подовжать термін зупинки котельні, а значить і період відсутності гарячої води влітку.
 
Отже, «Полтаватеплоенерго» інформує споживачів про дати проведення гідравлічних випробувань, аби можливі пориви на мережах не були для них несподіванкою.



ГРАФІК ПІДГОТОВКИ
котелень, теплогенераторних, ЦТП та теплових мереж
до опалювального періоду 2024-2025 рр. у м. Полтава,
погоджений з виконавчим комітетом
Полтавської міської ради 

 

 

АКТУАЛЬНО 

 

АКТУАЛЬНО

 

АКТУАЛЬНО

 

 

З графіками проведення робіт у районних центрах області, де «Полтаватеплоенерго» надає свої послуги, можна ознайомитися тут:

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


КОРИСНО

ОФІЦІЙНО