«Полтаватеплоенерго»: Що необхідно знати при користуванні субсидією?

2018-07-17  


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРИ КОРИСТУВАННІ СУБСИДІЄЮ?

За підсумками минулого опалювального сезону майже кожен другий споживач «Полтаватеплоенерго» при оплаті послуг з централізованого опалення і постачання гарячої води користувався допомогою держави у вигляді субсидії. Влітку цього року число отримувачів зменшилося, проте для багатьох відвідувачів абонентської служби підприємства питання субсидій постійно залишаються актуальними. Тому ця інформація передусім для них.

Обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» надає послуги понад 91 тисячі домогосподарств міст Полтави, Карлівки і Решетилівки та селищ Машівки і Котельви. Причому послугою з централізованого опалення користуються майже 200 тисяч осіб, серед них понад 150 тисяч — користуються і послугою з централізованого постачання гарячої води.

Минулого опалювального сезону майже 47% домогосподарств (42,6 тисячі) при сплаті за послуги підприємства користувалися допомогою держави у вигляді субсидії. У нинішній, міжопалювальний період, кількість родин — отримувачів субсидії зменшилася до майже 8 тисяч (8,7%), але питання щодо її отримання чи користування практично не сходить з вуст відвідувачів абонентської служби «Полтаватеплоенерго» та користувачів його веб-ресурсу в мережі інтернет (te.pl.ua). Тож спробуємо узагальнити це коло питань і відповісти на найбільш поширені.

Які соціальні норми користування послугами підприємства?

Соціальна норма визначає обсяг послуг, на який поширюється допомога у вигляді пільги чи субсидії, та встановлюється постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» (див. інфографіку).

З урахуванням коригуючого коефіцієнту розрахунку розміру витрат теплової енергії на потреби опалення в залежності від поверховості будинку для Полтавської області соціальні норми споживання теплової енергії складають:

для 1-4-поверхових будівель — 0,0431 Гкал/кв.м х 0,626 = 0,0269806 Гкал/кв.м;
для будівель на 5 і більше поверхів — 0,0431 Гкал/кв.м х 0,422 = 0,0181882 Гкал/кв.м.

«Полтаватеплоенерго»: Що необхідно знати при користуванні субсидією?

 

Беручи до уваги чинні тарифи «Полтаватеплоенерго» на теплову енергію для потреб населення, у грошовому виразі соціальні норми споживання теплової енергії складають:

у 1-4-поверхових будівлях — 0,0269806 Гкал/кв.м х 1332,82 грн/Гкал = 35,96 грн/кв.м;
у будівлях на 5 і більше поверхів — 0,0181882 Гкал/кв.м х 1332,82 грн/Гкал = 24,24 грн/кв.м.

Які терміни призначення субсидії?

Субсидія для відшкодування витрат на оплату послуг «Полтаватеплоенерго» призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального (неопалювального) сезону. Вона розраховується на:

— неопалювальний період — з 1 травня по 30 вересня;
— опалювальний період — з 1 жовтня по 30 квітня.

Як визначаються невикористані суми субсидії?

Щороку на виконання вимог Кабінету Міністрів України станом на 1 травня та на 1 жовтня «Полтаватеплоенерго» розраховує невикористані суми субсидії на оплату послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води за особовими рахунками споживачів — отримувачів субсидії. 

Сума невикористаної субсидії визначається як різниця між загальною сумою нарахованої субсидії за опалювальний (неопалювальний) сезон та загальною вартістю спожитих послуг за опалювальний (неопалювальний) сезон (окремо по кожній послузі). Отримана після розрахунку сума підлягає поверненню до бюджету.

Шановні споживачі! Відповіді на питання щодо призначення/перепризначення субсидії та її розміри у кожному окремому випадку ви можете отримати у відповідних управліннях соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Контактні номери телефонів управлінь соціального захисту населення, які розташовані на території надання послуг «Полтаватеплоенерго»:

у Шевченківському (Октябрському) районі Полтави – (0532) 63-55-38;
у Київському районі Полтави — (05322) 2-14-45;
у Подільському (Ленінському) районі Полтави — (0532) 51-30-59;
у Полтавському районі(0532) 60-91-46;
у Карлівському районі(05346) 2-30-05;
у Машівському районі(05364) 9-13-85;
у Котелевському районі(05350) 2-13-07;
у Решетилівському районі(05363) 2-11-58.

Прес-служба «Полтаватеплоенерго»

Друкувати

АКТУАЛЬНО

 

До 2019 року нарахування за всі види послуг «Полтаватеплоенерго» були відображені на одному бланку рахунку, а в графі «До сплати» містилася сума за всі послуги. Однак, починаючи з цього року, споживачі отримуватимуть рахунки від підприємства на двох бланках — окремо за послугу з централізованого опалення і окремо за постачання гарячої води...

 

Звертаємо увагу, що при проведенні оплат у банківських установах необхідно зазначати суму платежу окремо по кожній послузі.
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

КОРИСНО

 

24 жовтня у Полтаві стартував опалювальний сезон 2018-2019 років. З появою тепла в оселях полтавців знову стало нагальним питання, як користуватися тепловою енергією, щоб і почуватися удома комфортно, і не переплачувати за опалення. Роз’яснення з цього приводу надав начальник служби контролю за збутом теплової енергії «Полтаватеплоенерго» Віктор ІВАНЧЕНКО...


ОФІЦІЙНО