Заступник гендиректора «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» Роман Кашин: «З початку року споживачі заборгували підприємству 170 млн грн»

2018-08-14  


ЗАСТУПНИК ГЕНДИРЕКТОРА «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» РОМАН КАШИН: 
«З ПОЧАТКУ РОКУ СПОЖИВАЧІ ЗАБОРГУВАЛИ ПІДПРИЄМСТВУ 170 МЛН ГРН»

Отримати субсидію на наступний опалювальний сезон полтавці зможуть лише за відсутності заборгованості або укладення договору про поступове погашення боргу. Заступник гендиректора із збуту «Полтаватеплоенерго» Роман КАШИН розповів про стан розрахунків населення з підприємством та відшкодування державою наданих пільг і субсидій.

Заступник гендиректора «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» Роман Кашин: «З початку року споживачі заборгували підприємству 170 млн грн»

 

Основне фінансове джерело, за рахунок якого «Полтаватеплоенерго» надає послуги, — кошти, що підприємству сплачують споживачі. Саме від стану розрахунків залежить якість послуг з централізованих опалення та постачання гарячої води і темпи підготовки до наступного опалювального періоду. 

— Минулого опалювального сезону більшість споживачів уже розраховувалася за показниками будинкових теплових лічильників. Це дало їм змогу сплачувати за фактично спожиту теплову енергію. На початок серпня рівень розрахунків населення за поточний рік становить 97,6%. Заборгованість решти населення за послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води — 170 млн грн, — пояснює заступник гендиректора із збуту «Полтаватеплоенерго» Роман Кашин.

Особам, які мають заборгованість, необхідно її погасити або звернутися до абонентської служби «Полтаватеплоенерго» та укласти договір про поступове її погашення. Його наявність дасть можливість і надалі отримувати допомогу від держави у вигляді субсидії.
 

Заступник гендиректора «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» Роман Кашин: «З початку року споживачі заборгували підприємству 170 млн грн»

 

Згідно з постановою Кабміну №329 від 1 травня 2018 року, порядок призначення субсидій на відшкодування оплати комунальних послуг дещо змінився. Зокрема, їх перерахунок тепер проводиться не раз, а двічі на рік — у травні та жовтні. 

Якщо з оплати обов’язкової частки платежу за надані послуги субсидіанти мають заборгованість у сумі понад 340 грн, то субсидія не перепризначається. Але вона зберігатиметься, якщо споживач погасить борг протягом двох місяців. Поновити її можна й пізніше, але за умови врегулювання заборгованості. Проте в цьому випадку перепризначення субсидії відбудеться з місяця врегулювання.

— Протягом минулого опалювального періоду субсидію отримували 42 тисячі домогосподарств. Це майже кожен другий полтавець. У міжопалювальний період їхнє число зменшилося, оскільки в цей час підприємство надає лише послуги з централізованого постачання гарячої води. Тож нині приблизно 9,2 тисячі сімей, або 10% від загальної кількості споживачів «Полтаватеплоенерго», отримують субсидію, — зазначає Роман Кашин.

На кінець опалювального періоду заборгованість держбюджету з відшкодування пільг та субсидій, наданих населенню за послуги підприємства, становила близько 73 млн грн. На початок серпня борг держави перед «Полтаватеплоенерго» за вже надані субсидіантам послуги становить 21,4 млн  грн, на компенсацію пільг — 5,4 млн грн.

Прес-служба ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

Друкувати

АКТУАЛЬНО

 

До 2019 року нарахування за всі види послуг «Полтаватеплоенерго» були відображені на одному бланку рахунку, а в графі «До сплати» містилася сума за всі послуги. Однак, починаючи з цього року, споживачі отримуватимуть рахунки від підприємства на двох бланках — окремо за послугу з централізованого опалення і окремо за постачання гарячої води...

 

Звертаємо увагу, що при проведенні оплат у банківських установах необхідно зазначати суму платежу окремо по кожній послузі.
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

КОРИСНО

 

24 жовтня у Полтаві стартував опалювальний сезон 2018-2019 років. З появою тепла в оселях полтавців знову стало нагальним питання, як користуватися тепловою енергією, щоб і почуватися удома комфортно, і не переплачувати за опалення. Роз’яснення з цього приводу надав начальник служби контролю за збутом теплової енергії «Полтаватеплоенерго» Віктор ІВАНЧЕНКО...


ОФІЦІЙНО