У Полтаві на фінішну пряму вийшла підготовка до нового опалювального сезону

2018-09-05  


У ПОЛТАВІ НА ФІНІШНУ ПРЯМУ ВИЙШЛА ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ

Протягом весни-літа на обласному комунальному підприємстві «Полтаватеплоенерго» реконструювали теплові мережі, проводили гідравлічні випробування, ремонтували котли та інше технологічне обладнання. На всі ці потреби запланували 12 млн гривень. Коли варто очікувати подачі тепла до осель полтавців та чи готові будинки приймати його - дізнавалася Крістіна Брігіда.


Котельня по провулку Космічному забезпечує теплом та гарячою водою 82 житлових будинки, три дитячих садочки та три школи у мікрорайоні Половки. Влітку її, як і решту 89 котелень «Полтаватеплоенерго», готували до опалювального сезону.

Владислав Сухіна, майстер третього теплового району
— Були проведені роботи з підготовки котельні до роботи в безаварійному режимі. Були проведені випробування на міцність та щільність теплових мереж. Це основне. І потім ремонт та ревізія обладнання даної котельні.

Після таких робіт усі котельні перевіряються комісією підприємства, яка й підтверджує їхню готовність до роботи в холодну пору року. На сьогодні понад 95% теплового господарства міста і 4 районних центрів вже готові до опалювального сезону 2018-2019 років. 

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
— Станом на сьогодні виконана реконструкція близько 1 км теплових мереж, відремонтовано майже 40 котлів, 22 насоси різних марок та потужностей. Виконана заміна 1,5 км аварійних теплових мереж, які виявлені під час щорічних гідравлічних випробувань.

На цьогорічну підготовчу кампанію підприємство запланувало спрямувати 12 млн гривень. Вартість вже виконаних робіт перевищила 8 млн грн. Проте цього, говорить головний інженер Володимир Пасічко, недостатньо. Причина - гостра нестача обігових коштів через постійне недофінансування державою пільг та субсидій за вже надані населенню послуги. До того ж, чинний для «Полтаватеплоенерго» тариф на теплову енергію є сезонним. 

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
— Споживачі сплачують за послуги з теплопостачання лише в опалювальний період. Наслідком таких платежів є те, що в міжопалювальний період у нас зменшуються обсяги надходження коштів і їх навіть недостатньо для виплати заробітної плати. Тому вся ремонтна кампанія здійснюється за рахунок залучених коштів. В першу чергу це - кредитні кошти. І зрозуміло, що за ці кошти багато не зробиш.

Ситуацію, продовжує Володимир Пасічко, могло б виправити встановлення двоставкового тарифу, який складається з двох частин. Перша - умовно змінна. Вона відображає здебільшого кількість спожитих енергоносіїв. Її населення сплачує тільки тоді, коли ці енергоносії споживаються, - в опалювальний сезон. Друга - умовно постійна. Сюди входять витрати на сплату податків та бюджетних зборів, проведення ремонтних робіт тощо. Цю частину споживачі сплачують рівномірно впродовж усього року. 

Попри всі труднощі, «Полтаватеплоенерго» вже готове подавати тепло до осель полтавців. Але далеко не всі внутрішньобудинкові мережі житлового фонду міста можуть його прийняти. На сьогодні лише 84% багатоповерхівок, що перебувають у зоні відповідальності ЖЕО-2, готові до нового опалювального сезону. А про стан готовності ОСББ, житлово-будівельних кооперативів і відомчого житлового фонду взагалі прозвітували одиниці. Проблем із підготовкою до зими не мають лише дитячі садки, школи та лікарні.

Початку ж опалювального сезону у Полтаві очікують традиційно у жовтні. Коли середньодобова температура повітря протягом трьох діб поспіль буде нижчою за +8 градусів.

Крістіна БРІГІДА, телеканал «Місто»

Друкувати

АКТУАЛЬНО

 

До 2019 року нарахування за всі види послуг «Полтаватеплоенерго» були відображені на одному бланку рахунку, а в графі «До сплати» містилася сума за всі послуги. Однак, починаючи з цього року, споживачі отримуватимуть рахунки від підприємства на двох бланках — окремо за послугу з централізованого опалення і окремо за постачання гарячої води...

 

Звертаємо увагу, що при проведенні оплат у банківських установах необхідно зазначати суму платежу окремо по кожній послузі.
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

КОРИСНО

 

24 жовтня у Полтаві стартував опалювальний сезон 2018-2019 років. З появою тепла в оселях полтавців знову стало нагальним питання, як користуватися тепловою енергією, щоб і почуватися удома комфортно, і не переплачувати за опалення. Роз’яснення з цього приводу надав начальник служби контролю за збутом теплової енергії «Полтаватеплоенерго» Віктор ІВАНЧЕНКО...


ОФІЦІЙНО