НА СТОРОЖІ ТОЧНОСТІ ВИМІРЮВАЛЬНИХ ПРИИЛАДІВ: виробничо-метрологічній лабораторії «Полтаватеплоенерго» — 45 років

2019-06-04  


НА СТОРОЖІ ТОЧНОСТІ ВИМІРЮВАЛЬНИХ ПРИЛАДІВ:
виробничо-метрологічній лабораторії «Полтаватеплоенерго» — 45 років

На виробничих об’єктах «Полтавателпоенерго» — безліч вимірювальних приладів. І від точності роботи кожного з них чимало залежить, адже саме за їхніми параметрами працівники підприємства судять про коректність роботи обладнання. Тож, щоб ці прилади завжди функціонували безвідмовно і максимально точно, на підприємстві працює виробничо-метрологічна лабораторія. Цьогоріч цей структурний підрозділ зустрічає свій 45-літній ювілей.
Виробничо-метрологічній лабораторії

Виробничо-метрологічна лабораторія була заснована 1974 року як обласна метрологічна лабораторія для комунальних підприємств.

НА СТОРОЖІ ТОЧНОСТІ ВИМІРЮВАЛЬНИХ ПРИИЛАДІВ: виробничо-метрологічній лабораторії «Полтаватеплоенерго» — 45 років

Спочатку вона базувалася на вул. Ціолковського, пізніше переїхала на 48-й тепловий пункт, що по вул. Івана Мазепи (Калініна), 5. Тоді до складу лабораторії входили дільниці водолічильників, контрольно-вимірювальних приладів, дільниці замірів і стандартизації, які охоплювали колектив у тридцять працівників. А коли 1990 року на цьому теплопункті знайшли ртуть і його зачинили на демеркуризацію, лабораторія «оселилася» на вул. 23 Вересня, 15. Через два роки дільницю контрольно-вимірювальних приладів перенесли на вул. Генерала Духова, 5. А в 2010 році лабораторію знову об’єднали — на вул. 23 Вересня, 15.


— Першим начальником лабораторії був Марк Поляков, після нього її очолив Володимир Охотніков, який більше двадцяти років віддав цій справі. У 1999 році йому на зміну прийшов Віталій Сергєєв, а з 2012 року цю посаду обіймаю я, — розповідає про історію виробничо-метрологічної лабораторії її начальник Людмила Єршова.
Начальник виробничо-метрологічної лабораторії Людмила Єршова

Її особиста трудова історія на підприємстві розпочалася 1991 року, коли після інституту недосвідченим дівчам прийшла підкорювати вершини метрології. У 1999 році відбулася реорганізація лабораторії, після якої Людмила Єршова стала працювати майстром дільниці з ремонту КВПіА. Сьогодні, крім цієї дільниці, до складу лабораторії входять дільниці з ремонту лічильників та з елекровимірювання.

Колектив значно зменшився порівняно із першими роками життя лабораторії. Нині його складають три слюсарі, чия кількість улітку зростає до семи, два електромонтери, технік, прибиральниця і начальник.

— Роботи менше не стало, якщо не побільшало, — розповідає начальник виробничо-метрологічної лабораторії. — Тому ми не можемо дозволити собі непрофесіоналізм, на вагу золота наші досвідчені кадри. Це слюсарі КВПіА Олена Мінчева, котра працює тут з 1987 року, і Олександр Глушко, чий трудовий стаж на рік більший. Зовсім недавно провели на заслужений відпочинок Людмилу Курбатову, за плечима якої сорок два роки праці в лабораторії. Вона пройшла метрологічною стежкою від слюсаря до техніка, а тоді й до майстра. Добру пам’ять про себе залишив і Валерій Подгорич, який з 1980 року працював слюсарем КВПіА в нашій лабораторії. А Віталій Сергєєв, який був моїм попередником, узагалі працював у лабораторії з першого дня її створення. То хто ж, як не він, знав усі підводні течії метрології і шляхи правильної організації роботи? 

Також Людмила Михайлівна хвалить своїх електромонтерів Тетяну Савченко, що вже двадцять четвертий рік виконує електровимірювання на котельні, і її молодшу колегу Оксану Могильну. Не обійтися лабораторії і без техніка Ксенії Гайдіної, яка приймає замовлення. А слюсар КВПіА Олег Бадула має настільки високий професійний рівень, що для нього не існує такий прилад, у якому він не зміг би розібратися, щоб налагодити його роботу.

Міжопалювальний період — гаряча пора для працівників лабораторії. Саме в цей час котельні зупиняються на ремонт, тож до лабораторії вишиковується черга — на повірку і ремонт вимірювальних приладів.

— Я люблю літо, — зізнається Людмила Єршова. — У цей час, як ніколи, відчувається повнота життя. З квітня по жовтень у нас робота кипить, усі зайняті, зосереджені. Кожного дня нові завдання, час розписаний похвилинно. Бувають і непрості випадки, для нас це виклик, який треба прийняти і подолати. Це нормально, це робота.

Через руки слюсарів щороку проходить понад 4000 приладів: безліч манометрів, термометрів, лічильників води (усіх типів, марок і діаметрів). Найбільше роботи з тепловими лічильниками, адже треба перевірити кожну складову окремо: термоперетворювач, теплообчислювач і водомір. Самих лічильників води можуть перевіряти по 200-250 на місяць. У цьому дуже допомагає оновлена проливна установка для лічильників. На її придбання, пригадує Людмила Михайлівна, у 2012 році було потрачено 400 тис. гривень. Але вона вже давно відпрацювала ці кошти. На цій установці водолічильники перевіряються за трьома параметрами, і якщо хоча б за одним із них програма показує негативний результат, лічильник відправляється на розбирання та ремонт. 

Водночас Людмила Михайлівна зізнається і в тому, що не з усіма поломками працівникам метрологічної лабораторії вдається впоратися самотужки. У такому разі відправляють прилади в сервісні центри, розташовані в Сумах, Харкові. Та в будь-якому випадку вимірювальні прилади повертаються на котельні повірені та справні.

— Метрологія — це дуже цікава наука, — захоплено підсумовує Людмила Єршова. — І помиляється той, хто вважає, що ми тут просто копирсаємося в залізі. Ми повертаємо приладам точність, а отже, тримаємо якість роботи всього підприємства на максимальній позначці.

Прес-служба «Полтаватеплоенерго».

Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram

Друкувати

АКТУАЛЬНО


Опалювальний сезон у Полтаві завершився 10 квітня. Які були його особливості та чи вдалося полтавським теплоенергетикам пройти його без позаштатних ситуацій? Відповіді на ці та інші питання дав головний інженер «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко...Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 

КОРИСНО


Розпочався міжопалювальний період, протягом якого котельні і центральні теплові пункти (ЦТП) «Полтаватеплоенерго» будуть зупинятися для проведення на них профілактичних і ремонтних робіт. Для споживачів підприємства це означає, що за графіком починаються тимчасові призупинення постачання гарячої води. Де дізнатися, коли у вашому будинку буде відсутнє гаряче водопостачання, читайте нижче.

10 квітня у Полтаві завершився опалювальний сезон 2019-2020 років. І цього ж дня «Полтаватеплоенерго» розпочало міжопалювальний період, який за ступенем важливості не поступається опалювальному.

Саме у міжсезоння полтавські теплоенергетики готуються до наступних холодів...
 
 

Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
  Традиційне підбиття підсумків завершеного опалювального сезону відображене в «Мапі комерційного обліку». Яку інформацію побачить користувач сервісу та чим вона для нього буде корисною? Відповіді — в статті нижче. 

Уже третій рік поспіль обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» після завершення опалювального сезону не тільки підбиває його підсумки, а й знайомить з ними споживачів через он-лайн сервіс «Мапа комерційного обліку». Уже зараз кожен, хто мешкає в багатоповерхівці, яка отримує послуги з опалення від «Полтаватеплоенерго», може побачити, скільки тепла надійшло до його будинку протягом опалювального сезону 2019-2020 рр...Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 

ОФІЦІЙНО