«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ: У Полтаві розпочалася реалізація 2-го спільного із NEFCO проєкту по модернізації частини теплового господарства міста

ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»2020-12-01


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:
У Полтаві розпочалася реалізація 2-го спільного із NEFCO проєкту по модернізації частини теплового господарства міста

Представники ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», Полтавської обласної ради та Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO) в Україні спільно підписали кредитну угоду з реалізації інвестиційного проєкту «DemoUkrainaDH у місті Полтава».
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: У Полтаві розпочалася реалізація 2-го спільного із NEFCO проєкту по модернізації частини теплового господарства міста

«Полтаватеплоенерго» спільно з Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO) до кінця 2021 року реалізують проєкт часткової модернізації найбільшої у місті Полтава котельні, що розташована по вул. Ціолковського, 36.
 

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ: У Полтаві розпочалася реалізація 2-го спільного із NEFCO проєкту по модернізації частини теплового господарства міста

 

Це не перший спільний проєкт полтавських теплоенергетиків та Північної екологічної фінансової корпорації. І хоча, в Україні NEFCO сповідує принцип «одне місто — один проєкт», для Полтави було зроблено виключення. Як наголосив Олексій Капустинський, офіційний представник NEFCO в Україні, це рішення стало можливим завдяки успішній реалізації першого спільного проєкту: Полтаві вдалося упродовж одного міжопалювального періоду втілити в життя проєкт, впровадження якого у інших містах триває, як правило, удвічі довше. Отже саме швидкість та якість роботи полтавських теплоенергетиків дали підстави нашим європейським партнерам включити до фінансової програми ще один проєкт на тепловому господарстві нашого міста.

Нагадаємо, влітку 2015 року, в рамках міжнародної співпраці «Полтаватеплоенерго» з Північною екологічною фінансовою корпорацією та Шведським агентством з міжнародного розвитку (SIDA) реконструйовано котельню по вул. Європейській, 48 разом з її інфраструктурою.
 
Додатково, за рахунок грантових коштів були встановленні 10 автоматизованих індивідуальних теплових пунктів (ІТП) із погодною регуляцією відпуску теплової енергії на об’єктах споживачів. Завдяки такій інновації мешканці цих багатоповерхівок не лише отримали змогу раціонально користуватися тепловою енергією, а й почали щомісяця заощаджувати на вартості опалення до 20%.

Другий спільний проєкт «DemoUkrainaDH у місті Полтава» передбачає часткову реконструкцію котельні по вул. Ціолковського, 36 з встановленням утилізатора теплової енергії продуктів горіння. Це обладнання дозволить додатково використовувати теплову енергію димових газів за рахунок зниження їхньої температури. Реалізація проєкту на найбільшій у місті котельні дозволить знизити обсяги споживання природного газу на майже 2,7 млн куб. м на рік та зменшити викиди у повітря озоноруйнуючих речовин СО2 щорічно на 5 тис. тон.

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ: У Полтаві розпочалася реалізація 2-го спільного із NEFCO проєкту по модернізації частини теплового господарства міста

 

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ: У Полтаві розпочалася реалізація 2-го спільного із NEFCO проєкту по модернізації частини теплового господарства міста

 

Котельня по вул. Ціолковського, 36, яка буде модернізована в рамках реалізації спільного проєкту, була збудована і введена в експлуатацію у 1969 році. На сьогодні вона забезпечує тепловою енергією третину споживачів м. Полтава: майже 60 тис. осіб у місцях проживання та близько 15 тис. — у громадських закладах і установах соціальної інфраструктури міста.

Загальна вартість нового спільного проєкту — 1,58 млн євро. З них 0,500 млн євро — це кредитні кошти NEFCO, 0,380 млн євро — грантові кошти NEFCO, 0,700 млн євро — власні кошти підприємства. 

Місцевий внесок, який за програмою має становити не менше 15% загальної вартості проєкту, «Полтаватеплоенерго» вже майже здійснило, виконавши повну реконструкцію котла ПТВМ-50 №3 та заміну димової труби на ньому. 

Як зазначив Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради 7- та 8-го скликань, знаково, що вперше в Україні(!) гарантом за кредитом міжнародної фінансової організації виступила Полтавська обласна рада. Це стало можливим після того, як наприкінці 2018 року до Бюджетного Кодексу України були внесені зміни, які надали право обласним радам виступати гарантами за запозиченнями.

Впровадження проєкту розраховане на 1,5 роки. Тобто до червня 2022 року він має бути повністю реалізований. Проте, за сприятливих умов, цілком реально завершити його реалізацію ще до кінця 2021 року.

Очільник ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Олександр Олексенко говорить, що такий проєкт в Україні здійснюється вперше. Втім його реалізація суттєво підвищить технічний рівень виробництва теплової енергії на виробничій базі підприємства та забезпечить істотну економію природного газу і заощадить кошти споживачів на його закупівлю. 

Наостанок, хочемо зауважити, що співпраця з міжнародними фінансовими установами дає можливість застосовувати у нашому місті європейські підходи до підвищення ефективності генерації теплової енергії та заощаджувати кошти на використанні викопних видів палива.

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

Друкувати

АКТУАЛЬНО


Щороку на підприємстві «Полтаватеплоенерго» у міжопалювальний період виконують ремонтні роботи, готують теплове господарство до зими. І, останнім часом, усе рідше це означало повну реконструкцію і переоснащення котелень новітнім обладнанням

Попри фінансову скруту, підприємство повертається до практики проведення реконструкції і модернізації об’єктів теплового господарства міста... Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.

КОРИСНО


ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ !

У зв’язку з різким погіршенням епідеміологічної ситуації, пов'язаних з пандемією коронавірусу COVID-19, із четверга, 4 листопада поточного року, абонентська служба «Полтаватеплоенерго» тимчасово призупиняє прийом споживачів...Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

ОФІЦІЙНО