«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ: У Полтаві розпочалася реалізація 2-го спільного із NEFCO проєкту по модернізації частини теплового господарства міста

ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»2020-12-01


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:
У Полтаві розпочалася реалізація 2-го спільного із NEFCO проєкту по модернізації частини теплового господарства міста

Представники ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», Полтавської обласної ради та Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO) в Україні спільно підписали кредитну угоду з реалізації інвестиційного проєкту «DemoUkrainaDH у місті Полтава».
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: У Полтаві розпочалася реалізація 2-го спільного із NEFCO проєкту по модернізації частини теплового господарства міста

«Полтаватеплоенерго» спільно з Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO) до кінця 2021 року реалізують проєкт часткової модернізації найбільшої у місті Полтава котельні, що розташована по вул. Ціолковського, 36.
 

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ: У Полтаві розпочалася реалізація 2-го спільного із NEFCO проєкту по модернізації частини теплового господарства міста

 

Це не перший спільний проєкт полтавських теплоенергетиків та Північної екологічної фінансової корпорації. І хоча, в Україні NEFCO сповідує принцип «одне місто — один проєкт», для Полтави було зроблено виключення. Як наголосив Олексій Капустинський, офіційний представник NEFCO в Україні, це рішення стало можливим завдяки успішній реалізації першого спільного проєкту: Полтаві вдалося упродовж одного міжопалювального періоду втілити в життя проєкт, впровадження якого у інших містах триває, як правило, удвічі довше. Отже саме швидкість та якість роботи полтавських теплоенергетиків дали підстави нашим європейським партнерам включити до фінансової програми ще один проєкт на тепловому господарстві нашого міста.

Нагадаємо, влітку 2015 року, в рамках міжнародної співпраці «Полтаватеплоенерго» з Північною екологічною фінансовою корпорацією та Шведським агентством з міжнародного розвитку (SIDA) реконструйовано котельню по вул. Європейській, 48 разом з її інфраструктурою.
 
Додатково, за рахунок грантових коштів були встановленні 10 автоматизованих індивідуальних теплових пунктів (ІТП) із погодною регуляцією відпуску теплової енергії на об’єктах споживачів. Завдяки такій інновації мешканці цих багатоповерхівок не лише отримали змогу раціонально користуватися тепловою енергією, а й почали щомісяця заощаджувати на вартості опалення до 20%.

Другий спільний проєкт «DemoUkrainaDH у місті Полтава» передбачає часткову реконструкцію котельні по вул. Ціолковського, 36 з встановленням утилізатора теплової енергії продуктів горіння. Це обладнання дозволить додатково використовувати теплову енергію димових газів за рахунок зниження їхньої температури. Реалізація проєкту на найбільшій у місті котельні дозволить знизити обсяги споживання природного газу на майже 2,7 млн куб. м на рік та зменшити викиди у повітря озоноруйнуючих речовин СО2 щорічно на 5 тис. тон.

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ: У Полтаві розпочалася реалізація 2-го спільного із NEFCO проєкту по модернізації частини теплового господарства міста

 

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ: У Полтаві розпочалася реалізація 2-го спільного із NEFCO проєкту по модернізації частини теплового господарства міста

 

Котельня по вул. Ціолковського, 36, яка буде модернізована в рамках реалізації спільного проєкту, була збудована і введена в експлуатацію у 1969 році. На сьогодні вона забезпечує тепловою енергією третину споживачів м. Полтава: майже 60 тис. осіб у місцях проживання та близько 15 тис. — у громадських закладах і установах соціальної інфраструктури міста.

Загальна вартість нового спільного проєкту — 1,58 млн євро. З них 0,500 млн євро — це кредитні кошти NEFCO, 0,380 млн євро — грантові кошти NEFCO, 0,700 млн євро — власні кошти підприємства. 

Місцевий внесок, який за програмою має становити не менше 15% загальної вартості проєкту, «Полтаватеплоенерго» вже майже здійснило, виконавши повну реконструкцію котла ПТВМ-50 №3 та заміну димової труби на ньому. 

Як зазначив Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради 7- та 8-го скликань, знаково, що вперше в Україні(!) гарантом за кредитом міжнародної фінансової організації виступила Полтавська обласна рада. Це стало можливим після того, як наприкінці 2018 року до Бюджетного Кодексу України були внесені зміни, які надали право обласним радам виступати гарантами за запозиченнями.

Впровадження проєкту розраховане на 1,5 роки. Тобто до червня 2022 року він має бути повністю реалізований. Проте, за сприятливих умов, цілком реально завершити його реалізацію ще до кінця 2021 року.

Очільник ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Олександр Олексенко говорить, що такий проєкт в Україні здійснюється вперше. Втім його реалізація суттєво підвищить технічний рівень виробництва теплової енергії на виробничій базі підприємства та забезпечить істотну економію природного газу і заощадить кошти споживачів на його закупівлю. 

Наостанок, хочемо зауважити, що співпраця з міжнародними фінансовими установами дає можливість застосовувати у нашому місті європейські підходи до підвищення ефективності генерації теплової енергії та заощаджувати кошти на використанні викопних видів палива.

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

Друкувати

АКТУАЛЬНО


Через стрімке зростання вартості енергоносіїв та послуг з їх розподілу, що відбулися па початку цього року, упродовж останніх кількох тижнів країною прокотилися кілька хвиль тарифних «майданів». Не обійшли вони і наше місто. Щодо фахової оцінки ситуації на ринку енергоносіїв для надання комунальних послуг населенню та перспектив штучного втримання на плаву НАК «Нафтогаз України» за рахунок згортання соціальних програм по всій країні, читайте у матеріалі нижче.
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: До чого призведе латання «боргових дірок» Нафтогазу коштом місцевих бюджетів та рядових українців?

Тематика різкого зростання вартості енергоносіїв та послуг із їх розподілу, без перебільшення стала темою №1 для обговорення у ЗМІ, соціальних мережах та інших інтернет-майданчиках нашої країни. Багато експертів намагалося дати свою оцінку ситуації, що склалася. Але, на наше переконання, найвдалішим вийшов аналіз ситуації та передумов її виникнення у одного із провідних ділових інтернет-видань України UBR.ua. Авторам вдалося не лише фахово і багатогранно висвітлити становище галузі, але й зробити це мовою зрозумілою не лише для фахівців. Отже, до першоджерела…Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 Кінець 2020 року запам’ятався полтавцям і всьому населенню нашої країни не лише традиційним очікуванням низки новорічних свят, а й хвилюванням через істотне здорожчання практично всіх комунальних послуг. Із настанням 2021 року це хвилювання спонукало громади цілої низки міст спочатку до стихійного перекриття доріг, а пізніше — зібрало організовані мітинги біля адміністративних будівель. То яким має бути вихід із цієї ситуації?..
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: Вартість природного газу для надання послуг опалення населенню має відповідати вартості газу для населення

Питання вартості комунальних послуг та їх частки по відношенню до щомісячного сукупного сімейного бюджету кожної з українських родин — є досить болючими для обговорення на всіх рівнях. 

Підвищення тарифів на природний газ та послуги з його розподілу в Україні відбулися не вперше. Ймовірно, що підстави для такого перегляду є — але!..Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

КОРИСНО

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Із понеділка, 19 жовтня, абонентська служба призупиняє прийом споживачів

ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ !
 
У зв’язку різким погіршенням епідеміологічної ситуації, пов'язаних з пандемією коронавірусу COVID-19, та віднесенням міста Полтави до «червоної» карантинної зони, із понеділка, 19 жовтня поточного року, абонентська служба «Полтаватеплоенерго» тимчасово призупиняє прийом споживачів.

Упродовж дії у нашому місті карантинних обмежень, які передбачені для «червоної» карантинної зони, «Полтаватеплоенерго» та його абонентська служба працюватимуть... 
 


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 
 

ОФІЦІЙНО