«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Як зменшити платіжки при користуванні тепловою енергією?

2021-02-10  


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ:
Як зменшити платіжки при користуванні тепловою енергією?

Перша половина поточного опалювального періоду охарактеризувалась не лише найхолоднішими за кілька останніх років зимовими місяцями, а й істотними стрибками температури зовнішнього повітря упродовж календарної зими. Саме такі обставини спонукали більшість громад житлових будинків нашого міста замислитись про скорочення енергоспоживання на опалення житлових будинків. Про чинники, що дозволять зменшити розмір платіжки за опалення читайте у нашому матеріалі.

Опалювальний сезон 2020-2021 рр. розпочався в Полтаві 22 жовтня. Проте він вже виявився багатим на погодні сюрпризи: на зміну аномально теплому листопаду прийшли зимові місяці, які, на відміну від минулорічних, виявилися по-зимовому прохолодними. Та навіть у холодні місяці поточного опалювального періоду природа раз по разу випробовувала полтавців різкими стрибками температури зовнішнього повітря не характерними для наших кліматичних умов. 

Саме ці обставини спонукали більшість громад житлових будинків нашого міста замислитись про пошук шляхів заощадження на вартості опалення, без погіршення якісних показників опалення в приміщеннях житлового будинку. То які чинники необхідно враховувати аби і перебування в оселях зробить комфортним, і на опаленні заощадити?

Які заходи можуть допомогти споживачам заощадити на опаленні?

Нерідко фахівцям «Полтаватеплоенерго» доводиться чути думку, що будинковий лічильник тепла нібито допомагає економити. Насправді лічильник сам по собі не є засобом економії. Він лише обліковує обсяг теплової енергії, спожитої багатоповерхівкою, тобто відображає фактичний стан справ. Щоб економити, необхідно вжити цілого комплексу заходів.

Передусім слід подбати, щоб тепло не тікало з будинку, — утеплити огороджувальні конструкції (стіни, вікна, перекриття тощо) та внутрішньобудинкові трубопроводи. Не варто занехаювати місця загального користування, адже через розбите на сходовій клітині скло чи пошкоджені двері під’їзду до будинку потрапляє холод, а отже, температура в усіх приміщеннях, у тому числі й квартирах, знижується. Через це втрати теплової енергії на опалення зростають. 

Також істотний вплив на якість теплопостачання та раціональність користування тепловою енергією має облаштування житлових будинків індивідуальними тепловими пунктами (ІТП) із автоматичним погодним регулюванням. На сьогодні у нашому місті маємо кілька прикладів, коли мешканці будинку власним коштом встановили таке обладнання і воно цілком виправдало їх очікування.

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Як зменшити платіжки при користуванні тепловою енергією?

 

Чи дійсно утеплення дозволяє заощаджувати на опаленні?

Узяти, наприклад, два будинки по вул. Івана Мазепи, 29 і вул. 23 Вересня, 1-А. Вони обидва п’ятиповерхові, шестипід’їздні. Проте один – повністю утеплений, а другий – майже ні. За підсумками грудня 2020 року, перший спожив на 25% тепла менше. У той же час упродовж ще холоднішого січня, різниця теплоспоживання у цих двох будинках складає 23%.

У перерахунку на середньостатистичну двокімнатну оселю площею 45 кв.м у таких «однакових» багатоповерхівках, щомісяця різниця між платіжками виключно за рахунок утеплення може сягати 450-500 грн.

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Як зменшити платіжки при користуванні тепловою енергією?

 

Цей приклад демонструє рівень впливу непродуктивних втрат теплової енергії через огороджуючі конструкції житлових будинків.

ІТП: бути чи не бути?

Іще одним яскравим прикладом підвищення ефективності використання теплової енергії у побуті є співставлення зовні однакових за кількістю поверхів, квартир житлових будинках по вул. В. Тирнівській, 4 та вул. Київське шосе, 88. Перший з них за кошти мешканців обладнаний індивідуальним тепловим пунктом (ІТП) з автоматичним погодним регулятором кількості теплової енергії на потреби опалення. Вартість опалення для мешканців першого будинку, за підсумками грудня минулого року, на 11% менша порівняно з вартістю опалення у другій багатоповерхівці. У ще холоднішому цьогорічному січні ця різниця склала вже 16%.

У перерахунку на стандартну двокімнатну квартиру на 45 кв.м, щомісяця встановлений у багатоповерхівці ІТП із погодним регулюванням, не лише додає комфорту мешканцям будинку, а й зменшує платіжки в «однакових» житлових будинках у середньому на понад 200-250 грн.

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Як зменшити платіжки при користуванні тепловою енергією?

 

Ще раз необхідно звернути увагу, що про додаткове встановлення погодозалежного регулювання тут подбали самі мешканці. Кілька років тому (на момент встановлення) це обійшлося їм майже у 100 тис. грн. Строк окупності проєкту — залежно від погодних умов, до чотирьох-п’яти років.

Необхідно зазначити, що ІТП є частиною внутрішньобудинкової системи теплопостачання житлового будинку і облаштуванням таким обладнанням житлового фонду нашого міста мають опікуватись балансоутримувачі багатоповерхівок, обслуговуючі компанії чи безпосередньо громади мешканців житлових багатоповерхівок.


Тож, сподіваємося, що викладене вище спонукатиме полтавців під іншим кутом поглянути на свій житловий будинок й крізь призму енергоощадності та економії оцінити його стан і ставлення мешканців до енергоспоживання.

А ви вже готові до раціонального користування теплом у побуті?..

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.

Друкувати

АКТУАЛЬНО


Здається, лише нещодавно завершився опалювальний період, а вже майже до екватора добігає ремонтна кампанія з підготовки до наступного. Тож, у яких умовах полтавські теплоенергетики готуються до наступної зими, про це і багато іншого —у нашому матеріалі нижче. 
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: Розрахунки споживачів з підприємством покращилися, однак загальна заборгованість населення зросла

Після затяжної весни, нарешті прийшло довгоочікуване літо із його обов’язковими атрибутами — спекою, відпустками та відпочинком на лоні природи. Проте полтавські тепловики гарно пам’ятають: після швидкоплинного літа прийде похмура осінь, а з нею і новий опалювальний сезон, до якого обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» має бути повністю готовим ще наприкінці літа. А для якісної підготовки до зими та виконання повного обсягу запланованих заходів, конче необхідне і належне фінансування підготовчої кампанії. Тож на обласному комунальному підприємстві «Полтаватеплоенерго» підбивають фінансові підсумки платіжної дисципліни споживачів послуг. То як полтавці розраховувалися за спожиті послуги з теплопостачання та як це впливає на роботу підприємства в цілому?..
 


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 

 

Традиційне підбиття підсумків завершеного опалювального сезону відображене в «Мапі комерційного обліку». Яку інформацію побачить користувач сервісу та чим вона для нього буде корисною? Відповіді в статті нижче. 

Уже четвертий рік поспіль обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» після завершення опалювального сезону не тільки підбиває його підсумки, а й знайомить з ними споживачів через он-лайн сервіс «Мапа комерційного обліку». Уже зараз кожен, хто мешкає в багатоповерхівці, яка отримує послуги з опалення від «Полтаватеплоенерго», може побачити, скільки тепла надійшло до його будинку протягом опалювального сезону 2020-2021 рр...Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram .

КОРИСНО


Сьогодні завершився опалювальний період 2020-2021рр. І щоб наступний опалювальний сезон також пройшов без позаштатних ситуацій, працівникам «Полтаватеплоенерго» необхідно у міжопалювальний період підготувати теплове господарство до роботи взимку. А для того, щоб провести весь комплекс робіт, щороку доводиться зупиняти котельні, теплогенераторні, центральні теплові пункти і насосні на короткий період. Графіки зупинок — у статті нижче.
«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ: Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Попри те, що опалювальний період 2020-2021рр. завершився лише сьогодні, «Полтаватеплоенерго» уже спланувало і погодило з органами місцевого самоврядування, графік підготовки теплового господарства до роботи впродовж наступної зими у Полтаві, а також Карлівці, Машівці, Решетилівці і Котельві, де підприємство надає послуги. І тут без зупинки котелень ніяк не обійтися... Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 

 

Розпочався міжопалювальний період, протягом якого котельні і центральні теплові пункти (ЦТП) «Полтаватеплоенерго» будуть зупинятися для проведення на них профілактичних і ремонтних робіт. Для споживачів підприємства це означає, що за графіком починаються тимчасові призупинення постачання гарячої води. Де дізнатися, коли у вашому будинку буде відсутнє гаряче водопостачання, читайте нижче.

12 квітня у Полтаві завершився опалювальний сезон 2020-2021 років. І цього ж дня «Полтаватеплоенерго» розпочало міжопалювальний період, який за ступенем важливості не поступається опалювальному.

Саме у міжсезоння полтавські теплоенергетики готуються до наступних холодів, аби обласний і чотири районних центри Полтавщини, мешканці яких отримують послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, залишалися з комфортом навіть у найлютіші морози. Міжопалювальний сезон — це насамперед час, коли необхідно перевірити на надійність усі виробничі потужності. Для «Полтаватеплоенерго» це напружений період, що вимагає від працівників і концентрації уваги, і прискіпливості, і наполегливості в ліквідації потенційних несправностей. А для споживачів цей час пов’язаний із традиційними короткочасними незручностями через відсутність централізованого постачання гарячої води...Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.