На виробничій базі «Полтаватеплоенерго» відбулось виїзне засідання робочої групи депутатів Полтавської обласної ради

2021-02-18  


На виробничій базі «Полтаватеплоенерго»
відбулось виїзне засідання робочої групи депутатів Полтавської обласної ради

Днями депутати обласної ради мали нагоду ознайомитись із потужностями обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» та принципом формування і структурою чинних тарифів. Як пройшла робоча зустріч і що обговорювали читайте у статті нижче.

Під час робочого візиту присутні ознайомилися з роботою котельні підприємства за адресою: м.Полтава, вул.Європейська,29. Директор технічний «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко повідомив, що вона збудована у 1969 році та нині перебуває в аварійному стані. Котельня забезпечує теплом та гарячою водою 12 житлових будинків та лікувальний заклад. Володимир Пасічко зауважив, що підприємство планує на цьому місці встановити насосну станцію, яка б забезпечувала безперебійну подачу тепла з сучасної котельні, розташованої поруч.

Потому члени робочої групи та запрошені оглянули автоматизовану котельню підприємства за адресою: Майдан Незалежності,16. У 2015 році тут було повністю проведено переоснащення, завдяки цьому підприємство не лише використовує менше природного газу та електроенергії, а й оперативніше реагує на проблеми у теплових мережах. За словами Володимира Пасічка, цією котельнею опалюється 6 житлових будинків, дитячий садочок і школа.

Також присутні побували в адміністративному центрі ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», що по вул. Комарова,2-А. Виконувач обов’язків генерального директора ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», депутат обласної ради Олександр Олексенко розповів про історію створення підприємства, основні заходи, що здійснюються для зменшення обсягів споживання природного газу та електроенергії, навів структуру чинних тарифів (затверджених 10 грудня 2018 року постановою НКРЕКП №1728).

Олександр Олексенко зауважив, що тарифи підприємства на послуги з централізованого опалення і централізованого постачання гарячої води є одними з найнижчих в Україні. В таких обласних центрах, як Харків і Дніпро, теплопостачальні підприємства отримують значну фінансову підтримку з місцевих бюджетів, саме тому вони мають трохи нижчі тарифи. На противагу – ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» впродовж 2017–2019 років отримало з обласного бюджету 4 млн грн.

Також Олександр Олексенко наголосив, що в світі та в Україні зберігається тенденція щодо зростання вартості природного газу, тому вже нині варто подбати про пошук альтернативних джерел енергії для, принаймні, часткового заміщення природного газу в найближчій перспективі. Зокрема, необхідно активніше вивчати досвід європейських країн, які отримують теплову енергію зі сміття.


Підсумовуючи засідання робочої групи, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко зауважив, що слід розглянути можливість надання фінансової підтримки ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» з обласного бюджету.


«Хочу зауважити, що майже 80% у структурі тарифів підприємства складають вартість природного газу та енергії, тому їхнє зростання дуже суттєво впливає на ті процеси, які зараз відбуваються. Без належної підтримки таке потужне підприємство нормально працювати не може, наприклад, сусідні області суттєво допомагають теплопостачальним підприємствам, адже це критична інфраструктура, яка потребує щоденного обслуговування. Ми побачили, що підприємство всіляко намагається зменшити обсяги споживання енергоносіїв. Зі свого боку, ми теж працюємо над пошуком тих шляхів, які б сприяли зменшенню тарифів на житлово-комунальні послуги», – наголосив Олександр Лемешко.


Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути в курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook , Instagram, Viber  чи Telegram.

Друкувати

АКТУАЛЬНО


Перша половина поточного опалювального періоду охарактеризувалась не лише найхолоднішими за кілька останніх років зимовими місяцями, а й істотними стрибками температури зовнішнього повітря упродовж календарної зими. Саме такі обставини спонукали більшість громад житлових будинків нашого міста замислитись про скорочення енергоспоживання на опалення житлових будинків. Про чинники, що дозволять зменшити розмір платіжки за опалення читайте у нашому матеріалі.

Опалювальний сезон 2020-2021 рр. розпочався в Полтаві 22 жовтня. Проте він вже виявився багатим на погодні сюрпризи: на зміну аномально теплому листопаду прийшли зимові місяці, які, на відміну від минулорічних, виявилися по-зимовому прохолодними. Та навіть у холодні місяці поточного опалювального періоду природа раз по разу випробовувала полтавців різкими стрибками температури зовнішнього повітря не характерними для наших кліматичних умов. 

Саме ці обставини спонукали більшість громад житлових будинків нашого міста замислитись про пошук шляхів заощадження на вартості опалення, без погіршення якісних показників опалення в приміщеннях житлового будинку. То які чинники необхідно враховувати аби і перебування в оселях зробить комфортним, і на опаленні заощадити?..

А ви вже готові до раціонального користування теплом у побуті?..Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 Грудень 2020 року видався незвично холодним. Температура повітря першого місяця календарної зими була доволі низькою і коливалась від -10°С в середині місяця до +5°С в останні дні минулого року. Загалом, початок календарної зими був незвично морозним, і з-поміж аналогічних періодів упродовж кількох останніх років встановив своєрідний температурний рекорд. Як вплинула температура зовнішнього повітря на обсяги споживання тепла, а отже і вартість опалення, читайте у статті нижче.

Перший місяць зими був без значних погодних аномалій, проте із доволі низькою температурою повітря. Температура коливалась в межах допустимих значень для цього періоду року. Найнижчою була температура 23 грудня у -10°С, а найтеплішим був передноворічний день 30 грудня, коли стовпчик термометра показував майже +5°С тепла. Загалом грудень, за даними Полтавського обласного гідрометеорологічного центру, був холодним і малосніжним із середньою температурою зовнішнього повітря -2,3°С. Якщо ж порівнювати грудень 2020 року з минулорічним, то він був значно холоднішим ніж торік. З поміж груднів за кілька останніх років він найбільше нагадує останній місяць 2018 року. 

Загалом, грудень 2020 року ознаменувався різким змінами нічної і денної температури повітря, і, порівняно з досить теплим і сухим листопадом із середньомісячною температурою у +3,2°С, був холоднішим майже на 5,5°С. Природньо, що це істотно вплинуло й на обсяги теплоспоживання житловими будинками для опалення помешкань споживачів... Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 

КОРИСНО


Відсьогодні, після вимушеної перерви, абонентська служба «Полтаватеплоенерго» відкриває двері для відвідувачів. У якому режимі вона працює зараз, читайте у статті нижче.

Із  8 лютого, після вимушеної перерви абонентська служба «Полтаватеплоенерго» відкриває двері для відвідувачів.

Упродовж запровадженого в Україні  карантину прийом споживачів абонентською службою «Полтаватеплоенерго» здійснюється за таким графіком...


Звертаємо увагу, що на час діючих у державі карантинних обмежень відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України запроваджено додаткові обмеження на режим відвідування споживачами абонентської служби. 
 
 
 

Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.