«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ: Коли варто очікувати початку опалювального сезону у Полтаві?

2021-10-19  


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ:
Коли варто очікувати початку опалювального сезону у Полтаві?

Нещодавно, 13 жовтня, на засіданні виконкому Полтавської міської ради було ухвалено рішення про початок опалювального періоду 2021-2022 рр. у Полтаві із 15 жовтня цього року. Що стоїть за цим рішенням і коли дійсно у Полтаві розпочнеться цьогорічний опалювальний період?

Згідно з чинним законодавством України, рішення про початок опалювального сезону ухвалюється виконавчими органами відповідних сільських, селищних та міських рад або місцевими державними адміністраціями за умови, що середньодобова температура зовнішнього повітря, за даними відповідного центру з гідрометеорології, протягом трьох діб поспіль не вища за +8 С.

Цей порядок визначений Правилами надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених Постановою КМУ №830 від 21.08.2019 року. 

На момент розгляду цього питання виконкомом Полтавської міської ради, 13 жовтня, температурний режим зовнішнього повітря навіть не давав підстав для розгляду цього питання. Так упродовж трьох діб температурні показники відповідно становили: 10 жовтня — +9,1°С; 11 жовтня — +10,3°С; 12 жовтня — +11,4°С.

На сьогодні, незважаючи навіть на зниження температури зовнішнього повітря вночі, середньодобові температурні показники ще доволі високі. До того ж, за прогнозом українського Гідрометцентру, упродовж найближчих кількох діб навряд чи варто очікувати на зниження середньодобової температури. А отже, і у найближчі кілька днів для включення опалення у житловому фонді міста підстави відсутні.

Натомість, вперше за останні 30 років, «Полтаватеплоенерго» не має можливості вже сьогодні забезпечити включення опалення на всіх об’єктах соціальної інфраструктури міста. І причиною є невирішеність цілої низки питань пов’язаних із незбалансованістю тарифів для цієї категорії споживачів.

 Та попри це, навіть будучи готовими до збитків у понад 3 млн грн щодоби, полтавські теплоенергетики ще на минулому тижні подали тепло до обласного перенатального центру, міського пологового будинку, геріатричного пансіонату, міських лікарень та дитячих поліклінічних відділень і амбулаторій. 

Відучора тепло почало надходити до дитячих садочків, дошкільних освітніх закладів та лікувальних установ. Зокрема, лише упродовж понеділка, 18 жовтня, тепло було подано до 10 дитячих садочків та 9 лікарняних закладів міста. І сьогодні триває процес включення опалення у лікувальних та дошкільних виховних закладах. 

Решта освітніх установ міста — до вирішення питань із компенсацією різниці в тарифах вимушено перебуватимуть у режимі очікування початку опалювального сезону.

Зі свого боку — адміністрація «Полтаватеплоенерго», керівники Полтавської обласної ради та очільники Полтавської обласної державної адміністрації — роблять усе від них залежне аби, у визначений законодавством термін, усі полтавці зустріли початок опалювального сезону 2021-2022 рр. у теплих та комфортних умовах.

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.

Друкувати

АКТУАЛЬНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:
Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Аби наступний опалювальний сезон пройшов без позаштатних ситуацій, влітку необхідно якісно підготувати теплове господарство до роботи. Запорукою безвідмовного функціонування обладнання котелень і теплових мереж,  стабільного надання послуг теплопостачання споживачам у м. Полтаві, Карлівці, Машівці, Решетилівці, Котельві, а також у Кременчуці — є своєчасне виконання фахівцями «Полтаватеплоенерго» всього комплексу профілактичних заходів. Тому щороку на деякий час необхідно зупиняти котельні, теплогенераторні і центральні теплові пункти (ЦТП). Нижче пропонуємо погоджений з органами місцевого самоврядування графік підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2024-2025 років.

Близько половини котелень і теплогенераторних Полтави будуть зупинятися відповідно до графіку, щоб теплоенергетики змогли провести всі необхідні діагностичні та ремонтні роботи.

Термін зупинки кожної котельні залежить від її потужності та протяжності теплових мереж, задіяних у роботі. У середньому він коливається від 7 до 11 діб. 
 
Проте є винятки. Наприклад, котельня по вулиці І. Дорошенка буде зупинена для проведення планового ремонту на 23 дні: з 27 травня по 18 червня (включно). Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують, що термін зупинки потужностей зведений до мінімуму, аби незручності для споживачів тривали якнайменше!

У графіку підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону крім дат зупинки і відновлення роботи кожної котельні, теплогенераторної чи ЦТП, міститься ще й дата проведення гідравлічних випробувань. Завдяки випробуванням  фахівці підприємства можуть спрогнозувати і виявити місця можливих поривів на мережах, оперативно їх відремонтувати і запобігти виникненню аварій уже в період надання послуг.
 
Зверніть увагу, що в результаті гідравлічних випробувань можуть виникнути позаштатні ситуації, що подовжать термін зупинки котельні, а значить і період відсутності гарячої води влітку.
 
Отже, «Полтаватеплоенерго» інформує споживачів про дати проведення гідравлічних випробувань, аби можливі пориви на мережах не були для них несподіванкою.ГРАФІК ПІДГОТОВКИ
котелень, теплогенераторних, ЦТП та теплових мереж
до опалювального періоду 2024-2025 рр. у м. Полтава,
погоджений з виконавчим комітетом
Полтавської міської ради 

 

 

АКТУАЛЬНО 

 

АКТУАЛЬНО

 

АКТУАЛЬНО

 

 

З графіками проведення робіт у районних центрах області, де «Полтаватеплоенерго» надає свої послуги, можна ознайомитися тут:

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


КОРИСНО

ОФІЦІЙНО