«Теплові пристрасті» в облраді навколо «недоколиханого» рішення НКРЕ

1 лютого 2011 р., 21:05

«Теплові пристрасті» в облраді навколо «недоколиханого» рішення НКРЕ

 

Депутатам облради довелося підвищити тарифи на тепло для полтавців, квартири яких не обладнані тепловими лічильниками, заднім числом, тобто з 1 січня. Такої «підстави» від НКРЕ не очікували ні мешканці, ні самі обурені народні обранці

Чому НКРЕ погана

По-різному депутати оцінювали сьогодні необхідність підвищення цін на центральне теплопостачання та гарячу воду: хтось наводив аргументи «за», хтось — «проти». Зійшлися в одному: Нацкомісія регулювання електроенергетики «підставила» органи місцевого самоврядування.

Суть проблеми: НКРЕ затвердила нову вартість 1 Гкал тепла з 1 січня 2011 року. Це стосується тих споживачів, які мають (поквартирні чи побудинкові) теплові лічильники (наприклад, такі приладі є лише у 7% споживачів ОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»). Але при цьому — навмисне чи ні — Нацкомісія забула зробити перерахунок для тих абонентів, у яких такі прилади обліку поки що не встановлені. Таку «забудькуватість» депутати називали сьогодні «половинчастим» (з трибуни) або «недоколиханим» (анонімно) рішенням.

Депутат облради від Партії Регіонів, перший заступник голови ОДА Віктор Животенко:

— Де-факто тарифи вже встановлені. Сьогодні ми маємо ціну однієї буханки хліба, а нам треба визначити ціну четвертинки і половинки, що робиться автоматично. Є неузгодженість законодавства, тому ми і винесли питання на сесію. Якщо ми сьогодні просто повідомляємо людям, що вартість тарифів зросла, завтра керівники теплоенерго не зможуть пояснити контролюючим органам: на якій підставі.

Абсолютна більшість громад України такі непопулярні рішення прийняла. Нам треба це зробити для підприємств «Полтаватеплоенерго», «Лубнитеплоенерго» та «Миргородтеплоенерго», тому що вони у комунальній власності. До речі, наші колеги з Кременчука, Комсомольська та інших міст області давно ці рішення поприймали. І МКП «Полтаватеплоенерго» міської влади Полтави ще у грудні прийняло рішення про нові тарифи.

 

Депутат облради від Партії Регіонів, голова ОДА Олександр Удовіченко:

— З одного боку ми маємо відстоювати інтереси комунального підприємства, а з іншого — інтереси найменш захищених верств населення. Через незатверджені тарифи немає можливості нараховувати людям субсидії. Давайте звернемося від імені обласної ради до НКРЕ, щоб вона більше не приймала таких «половинчастих» рішень. І не ставила нас у ситуацію, коли ми, з одного боку, маємо ввести рішення комісії в дію, а з іншого боку — це треба робити через рішення сесії.

Аргументи «проти»

 


Олександр Масенко

Категорично й емоційно виступають проти підвищення тарифів на тепло та інші комунальні послуги комуністи на чолі з Олександром Масенком і представники «Фронту Змін» під керівництвом Валерія Головка. Свою думку з цього приводу вони висловили також під час пікету біля стін обласної ради.

Голова фракції СПУ, голова постійної комісії облради з питань ЖКГ Степан Бульба:

— Сьогодні чітко не визначено, хто має право встановлювати комунальні тарифи. Раніше тарифи встановлювали місцеві ради за поданням виконкомів або ОДА.

 


Степан Бульба

9 липня 2010 року з’явився новий Закон України — «Про Національну комісію регулювання ринку комунальних послуг». Згідно із ним встановлення тарифів на тепло — функція цієї комісії (поки що — НКРЕ, — Авт.), як державного органу виконавчої влади. Вона незалежно здійснює свої повноваження від органів місцевого самоврядування. Тому чи буде наше рішення легітимним?

Маємо порушення Закону України «Про комунальні послуги», де у статті 32 п.5 сказано: «У разі зміни вартості житлово-комунальних послуг виконавець (виробник) не пізніше, ніж за 30 днів повідомляє про це споживача з визначенням причин зміни вартості та наданням відповідних обґрунтувань з посиланням на погодження відповідних органів». Ми ж розглядаємо тарифи з 1 січня!

Більше того, у цьому законі сказано, що регулювання цін і тарифів має відбуватися з урахуванням досягнутого рівня соціально-економічного розвитку, забезпечення соціального захисту населення, відповідності тарифів кількості та якості послуг. А це не співвідноситься з динамікою реальних доходів населення! Також підвищення тарифів для теплоенерго на 10% не вирішить проблеми підприємств в цілому. ЖКГ потребує реформування.

Керівник фракції БЮТ в облраді, керівник постійної комісії облради з питань забезпечення законності та правопорядку Дмитро Хрістов:

— Я думаю, що тарифи відповідають на 100% витратам підприємств. Просто кожного разу депутатам пропонується єдиний варіант із кількох можливих для покращення їхнього стану. Крім підвищення тарифів чомусь нічого не пропонується.

НКРЕ прийняла таке дивне рішення — нехай бере відповідальність за нього, а не втягує у конфлікт з населенням депутатів місцевих рад.


Аргументи «за»

 


Володимир Чернявський

Зрозуміло, що депутат обласної ради від БЮТ, генеральний директор ОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Володимир Чернявський думку Дмитра Хрістова не підтримує. Аргументує так:

— Ціни у нас, на жаль, ростуть майже не щодня, у тому числі на ті складові тарифу, які мають для нас вирішальне значення. Я маю на увазі вартість газу і електроенергії. За останніми даними, роздрібні тарифи на електричну енергію в лютому для промислових споживачів, до яких ми відносимося, підвищуються на 5%. Ціна газу для бюджетних установ і організацій, який ми використовуємо, 29 грудня також підвищилася і вже впевнено перетнула відмітку в 3 тисячі гривень за тисячу метрів кубічних.

Тому можна з упевненістю говорити про те, що приведення тарифів у відповідність до наших витрат вимагає їх підняття більше, ніж на 50%. Для того, щоб тільки газову складову перекрити, необхідне зростання тарифів на 29%. 10% радикально проблему не вирішать, але — я підкреслюю — дозволять підвищити рівень розрахунків за газ, оскільки це найбільш болюче питання як для компанії, так і для споживачів — у кінцевому підсумку.

Керівник фракції «Совісті України» в облраді, керівник постійної комісії облради з питань ПЕК та використання надр Олександр Залужний:

— Деякі політичні сили намагаються надати цій події занадто велике значення. Я думаю, що це піар, підготовка до наступних політичних битв та дебатів. Підняття тарифів на тепло на 10% — це абсолютно раціональне рішення. Обласні комунальні підприємства потрібно підтримувати. Вони працюють в жорстких правових нормах, не мають права самостійно приймати тарифні рішення. Для того, щоб теплоенерго могли вийти хоча б на нульову рентабельність, тариф необхідно підняти на 29%. На 50% — щоб вони могли розвиватися: ремонтувати старе і купляти нове обладнання.

Невтішний висновок для споживачів

Виходить, підвищення теплових тарифів на 10% — це політика, на 29% — життєва необхідність, на 50% — технічна необхідність.

На 10% вартість теплових послуг вже зросла. Коли ж варто очікувати їхнє підвищення ще на 19%? За даними Олександра Залужного, — до початку наступного опалювального сезону...

Анна ДОВГОШЕЙ, «Полтавщина»


За матеріалами:        Інтернет – видання «ПОЛТАВЩИНА»

Адреса ресурсу:       http://www.poltava.pl.ua/

Адреса матеріалу:    http://www.poltava.pl.ua/news/7574/

Друкувати

АКТУАЛЬНО

2023-10-09  
 

«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: 
Про встановлення тарифів підприємства на 2023-2024 рр

Рішенням Полтавської обласної ради № 669 від 28 липня 2023 року «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, що надаються Полтавським обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства «Полтаватеплоенерго», зі змінами, внесеними рішенням №687 від 26 вересня 2023 року, встановлено тарифи на теплову енергію, її виробництво транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, які введено  в дію з 1 жовтня 2023 року.

Тарифи для населення залишаються на рівні тарифів, встановлених у 2021 році. Для категорії " інші споживачі" тариф зменшено,у зв'язку зі зменшенням вартості газу для цієї категорії. З тарифами можна ознайомитись на  офіційному сайті підприємства.

Пресслужба «Полтаватеплоенерго»

Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 

КОРИСНО

ОФІЦІЙНО