У Полтаві нарешті затвердили тарифи, за якими Полтава вже живе з першого січня


 Полтаві нарешті затвердили тарифи, за якими Полтава вже живе з першого січня

1.02.2011 | Опубліковано: 19:53 1.02.2011
 

Третя сесія Полтавської обласної ради шостого скликання у вівторок затвердила нові тарифи на теплову енергію та скориговані відповідно до них тарифи на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води. Задоволених таким рішенням у сесійній залі не було, втім, робота у комісіях показала готовність більшості йти назустріч виконання постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України. Хто не голосував за нові тарифи та чому, у нашому наступному сюжеті.

Чергова сесія обласної ради – і черговий мітинг. Цього разу протестувальники – під знаменами Компартії. Тут – переважно люди похилого віку, яким підняття тарифів на теплову енергію, на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води життя не покращать.

Доки депутати йшли до тарифів, дружно прийняли ряд програм. Серед них – програма соціального захисту чорнобильців на поточний рік, розвитку освітньої галузі, поводження з непридатними хімічними засобами захисту рослин та ряд інших.

Такої одностайності депутатів у пункті виконання постанов НКРЕ не було. Хоч питання детально й розглядалося у комісіях обласної ради, дехто на пропозицію, а точніше – вимогу Національної комісії регулювання електроенергетики України не пристав. Про свою неготовність голосувати за це заявило декілька політичних сил, представлених в обласній раді. І мотивували причину.

/Дмитро Хрістов, депутат Полтавської обласної ради (ВО «Батьківщина»)

Немає гарантії, що ті тарифи, які нам пропонують, це вже на 100% чітко відповідають витратам, собівартості ну і т.д. Кожного разу на сесіях, коли мова йде про тарифи, ми чуємо одне й те саме: для вирішення питання, для врятування підприємств від банкрутства нам треба підвищити тарифи. І крапка. Оце вся реформа/

/Валерій Головко, депутат Полтавської обласної ради («Фронт змін»)

Якщо держава і Уряд не будуть вирішувати питання залучення до складової тарифів українського газу, воно ніколи не вирішиться. Будемо піднімати і сьогодні, і завтра, і післязавтра/

/Степан Бульба, депутат Полтавської обласної ради (СПУ)

Так от, на воду - на 13% підвищення, на водовідведення - 8, на газ - на 50, і це ж не край, а як це все співвідноситься з динамікою реальних доходів населення, говорити навряд чи доводиться/

Керівник Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго» Володимир Чернявський певний: зростання тарифів ситуацію таки покращить.

/Володимир Чернявський, ген. директор ПОКВП «Полтаватеплоенерго»

Десятивідсоткове зростання тарифів дійсно не вирішує повною мірою всіх проблем, тому що їх дійсно багато, але я вас запевняю, що значною мірою покращить розрахунки за спожитий природній газ/

Губернатор попросив депутатів підтримати це рішення. Інакше, говорить, не буде підстав для оформлення субсидій тим верствам населення, які потребують державної підтримки.

/Олександр Удовіченко, голова Полтавської ОДА

Ми сьогодні стоїмо перед дилемою, коли ми не можемо людям нараховувати субсидії, тому що немає підняття послуги, таким чином ми б могли найменш захищеним компенсувати через субсидії/

Брати приклад з інших міст, які вже виконали постанову НКРЕ, закликав і перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Животенко.

/Віктор Животенко, перший заступник голови Полтавської ОДА

Наші колеги з міст Комсомольська, Кременчука, ін. давно ці рішення поприймали. Тому ми в останніх рядах вимушені приймати це рішення. Більше того, ми вимушені з вами приймати це рішення ще й тому, що сьогодні «де-факто» з 1 січня всі жителі, у яких стоять поквартирні лічильники, всі жителі, у яких стоять побудинкові лічильники, автоматично з 1 січня їм приходять рахунки по новим тарифам, установленим НКРЕ/

Депутати більшістю голосів рішення прийняли. Тож, з першого січня 2011 споживачі послуг «Полтаватеплоенерго» за 1 гігакалорію теплової енергії сплачуватимуть 290 грн. 8 копійок замість 263 грн. 70. За квадратний метр опалюваної площі – 3 грн. 4 коп. замість 2,76. За один метр кубічний гарячої води 13 грн. 12 копійок замість 11,93. Для тих, хто не має лічильника, норма на одну людину води становитиме 41 грн. 86 коп. замість 38,5. Відповідно до рішення сесії, зросли тарифи на опалення та гаряче водопостачання в містах Лубни та Миргород.

Діана Литвиненко

 

За матеріалами:        ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»

Адреса ресурсу:       http://www.misto-tv.poltava.ua/

Адреса матеріалу:    http://www.misto-tv.poltava.ua/news/8747/

Друкувати

АКТУАЛЬНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:
Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Аби наступний опалювальний сезон пройшов без позаштатних ситуацій, влітку необхідно якісно підготувати теплове господарство до роботи. Запорукою безвідмовного функціонування обладнання котелень і теплових мереж,  стабільного надання послуг теплопостачання споживачам у м. Полтаві, Карлівці, Машівці, Решетилівці, Котельві, а також у Кременчуці — є своєчасне виконання фахівцями «Полтаватеплоенерго» всього комплексу профілактичних заходів. Тому щороку на деякий час необхідно зупиняти котельні, теплогенераторні і центральні теплові пункти (ЦТП). Нижче пропонуємо погоджений з органами місцевого самоврядування графік підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2024-2025 років.

Близько половини котелень і теплогенераторних Полтави будуть зупинятися відповідно до графіку, щоб теплоенергетики змогли провести всі необхідні діагностичні та ремонтні роботи.

Термін зупинки кожної котельні залежить від її потужності та протяжності теплових мереж, задіяних у роботі. У середньому він коливається від 7 до 11 діб. 
 
Проте є винятки. Наприклад, котельня по вулиці І. Дорошенка буде зупинена для проведення планового ремонту на 23 дні: з 27 травня по 18 червня (включно). Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують, що термін зупинки потужностей зведений до мінімуму, аби незручності для споживачів тривали якнайменше!

У графіку підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону крім дат зупинки і відновлення роботи кожної котельні, теплогенераторної чи ЦТП, міститься ще й дата проведення гідравлічних випробувань. Завдяки випробуванням  фахівці підприємства можуть спрогнозувати і виявити місця можливих поривів на мережах, оперативно їх відремонтувати і запобігти виникненню аварій уже в період надання послуг.
 
Зверніть увагу, що в результаті гідравлічних випробувань можуть виникнути позаштатні ситуації, що подовжать термін зупинки котельні, а значить і період відсутності гарячої води влітку.
 
Отже, «Полтаватеплоенерго» інформує споживачів про дати проведення гідравлічних випробувань, аби можливі пориви на мережах не були для них несподіванкою.



ГРАФІК ПІДГОТОВКИ
котелень, теплогенераторних, ЦТП та теплових мереж
до опалювального періоду 2024-2025 рр. у м. Полтава,
погоджений з виконавчим комітетом
Полтавської міської ради 

 

 

АКТУАЛЬНО 

 

АКТУАЛЬНО

 

АКТУАЛЬНО

 

 

З графіками проведення робіт у районних центрах області, де «Полтаватеплоенерго» надає свої послуги, можна ознайомитися тут:

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


КОРИСНО

ОФІЦІЙНО