Відключення гарячої води та перспективи опалювального сезону 2022-2023рр.: роз’яснення «Полтаватеплоенерго»

2022-09-13 
 
 
ВІДКЛЮЧЕННЯ ГАРЯЧОЇ ВОДИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ 2022-2023: РОЗ'ЯСНЕННЯ "ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО" 

Чотиригодинну відсутність гарячої води у Полтаві помітили усі, і не в останню чергу через те, що підприємство чесно попередило про проблему, що виникла. Так само чесно повідомило: працюємо над відновленням подання гарячої води цілодобово, не зважаючи на вихідні. Однак у соцмережах містян почали переконувати, що ситуацію з постачанням гарячої води можна було попередити, а через те, що цього не зробили, то й опалювальний сезон під загрозою. Коментувати популістські заяви не вважаємо за потрібне, не зважаючи на те, що ці заяви активно поширювали представники міської влади. А для тих, кому справді цікаво, пояснимо усе, як то кажуть, «на пальцях».       

ГАРЯЧА ВОДА  

Як купуємо газ для опалення чи то приготування їжі ми з вами? Відповідь знають усі, хто користується вдома «блакитним паливом»:  знімаємо показники лічильника, кількість використаних кубометрів множимо на вартість одного м³ і отримуємо суму до сплати. Для підприємств-виробників теплової енергії – і «Полтаватеплоенерго» не виняток – шлях інший. Чому? Бо, перш ніж купити у постачальника («Газотранспортної компанії «Нафтогаз Трейдинг») газ для стабільного проходження опалювального сезону, підприємство має отримати від Міністерства розвитку громад та територій фіксовані обсяги природного газу, і лише тоді можна укласти договір, на підставі якого потрапити до Реєстру споживачів постачальника (на інформаційній платформі Оператора ГТС). І це – єдиний шлях!  

Затверджені обсяги природного газу для опалювального сезону «Полтаватеплоенерго» від Міністерства розвитку громад та територій отримало 29 серпня, і того ж дня направило усі необхідні документи для підписання договору з постачальником «ГК «Нафтогаз Трейдинг». А поки усі дев`ять департаментів ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» цей договір погоджували та розглядали, термін попередньої угоди, що була чинною до 1 вересня, сплив. А це означало те, що «Полтаватеплоенерго» «випало» з Реєстру споживачів постачальника, тож з 2 вересня автоматично почало отримувати газ у «постачальника останньої надії», де його купувати доводиться за у понад півтора десятки разів вищою ціною: для непобутових споживачів це 130-174 грн. за м³ з ПДВ. Лише через наполегливість «Полтаватеплоенерго» договір вдалося підписати 2 вересня після 23-ї години. А далі справа за банківською системою. Пояснювати зайве, що вночі відділення банків не працюють, як за нинішніх умов і у вихідні. Однак для нашого підприємства банк зробив виняток, тож, не зважаючи на вихідний, необхідну процедуру було завершено.
   
Тим часом усі 4 години відсутності гарячої води в оселях полтавців представники міської влади поширювали у соцмережах популістичні  «твори на вільну тему»...  
  
ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН
  
Отже, враховуючи ситуацію, ні міська влада Полтави, ні будь-хто до неї причетний аж ніяк не можуть вплинути на врегулювання договірних відносин «Полтаватеплоенерго» з НАК «Нафтогазом», відтак абсолютно не впливають на відновлення гарячого водопостачання. Але цілком можуть вплинути на вкрай важливе питання: чи будуть полтавці зимувати у теплих оселях? 

Відшкодувавши підприємству передбачену Меморандумом про взаєморозуміння різницю в тарифах за минулий опалювальний період, керівництво міста забезпечить стале проходження опалювального періоду у Полтаві. Сума цієї різниці в тарифах ні багато, ні мало – 150 мільйонів гривень! Нині «Полтаватеплоенерго» отримало від міської ради лише 30 мільйонів, які до речі, відразу ж було спрямовано на закупівлю природного газу. А загалом, без цих коштів увійти і стало працювати підприємству взимку буде вкрай складно. Хоча б тому, що монополіст в особі НАК «Нафтогаз України» працює надзвичайно жорстко: якщо якийсь із платежів за природний газ не надійде вчасно, то НАК автоматично списує цю суму з рахунків «Полтаватеплоенерго». А немає на рахунках грошей – немає газу; немає газу – немає тепла. І пояснення, що гроші «Полтаватеплоенерго» перебувають на рахунках Полтавської громади, температуру не піднімуть навіть в оселях популістів. Тож ігнорування міською владою потреб підприємства і небажання повернути кошти загрожує боргами за газ, ускладнюючи роботу в зимовий період. Чи, може, саме це і є метою? 

Вочевидь, представникам Полтавської міської влади за популістськими заявами ніколи дбати про прийдешній опалювальний сезон. А тим часом до його початку не так і багато часу, а країна через війну очікує найтяжчої за останні 30 років зими…

Пресслужба «Полтаватеплоенерго»
 
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber  чи Telegram.
 Друкувати

АКТУАЛЬНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:
Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Аби наступний опалювальний сезон пройшов без позаштатних ситуацій, влітку необхідно якісно підготувати теплове господарство до роботи. Запорукою безвідмовного функціонування обладнання котелень і теплових мереж,  стабільного надання послуг теплопостачання споживачам у м. Полтаві, Карлівці, Машівці, Решетилівці, Котельві, а також у Кременчуці — є своєчасне виконання фахівцями «Полтаватеплоенерго» всього комплексу профілактичних заходів. Тому щороку на деякий час необхідно зупиняти котельні, теплогенераторні і центральні теплові пункти (ЦТП). Нижче пропонуємо погоджений з органами місцевого самоврядування графік підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2024-2025 років.

Близько половини котелень і теплогенераторних Полтави будуть зупинятися відповідно до графіку, щоб теплоенергетики змогли провести всі необхідні діагностичні та ремонтні роботи.

Термін зупинки кожної котельні залежить від її потужності та протяжності теплових мереж, задіяних у роботі. У середньому він коливається від 7 до 11 діб. 
 
Проте є винятки. Наприклад, котельня по вулиці І. Дорошенка буде зупинена для проведення планового ремонту на 23 дні: з 27 травня по 18 червня (включно). Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують, що термін зупинки потужностей зведений до мінімуму, аби незручності для споживачів тривали якнайменше!

У графіку підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону крім дат зупинки і відновлення роботи кожної котельні, теплогенераторної чи ЦТП, міститься ще й дата проведення гідравлічних випробувань. Завдяки випробуванням  фахівці підприємства можуть спрогнозувати і виявити місця можливих поривів на мережах, оперативно їх відремонтувати і запобігти виникненню аварій уже в період надання послуг.
 
Зверніть увагу, що в результаті гідравлічних випробувань можуть виникнути позаштатні ситуації, що подовжать термін зупинки котельні, а значить і період відсутності гарячої води влітку.
 
Отже, «Полтаватеплоенерго» інформує споживачів про дати проведення гідравлічних випробувань, аби можливі пориви на мережах не були для них несподіванкою.ГРАФІК ПІДГОТОВКИ
котелень, теплогенераторних, ЦТП та теплових мереж
до опалювального періоду 2024-2025 рр. у м. Полтава,
погоджений з виконавчим комітетом
Полтавської міської ради 

 

 

АКТУАЛЬНО 

 

АКТУАЛЬНО

 

АКТУАЛЬНО

 

 

З графіками проведення робіт у районних центрах області, де «Полтаватеплоенерго» надає свої послуги, можна ознайомитися тут:

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


КОРИСНО

ОФІЦІЙНО