Тарифи «Полтаватеплоенерго» зросли на 10%


18.01.2011 | Опубліковано: 16:34 18.01.2011
 
 

В обласній раді готуються до наступної сесії. Питання для обговорення номер один – підвищення тарифів «Полтаватеплоенерго» на 10%. Це, наголошують фахівці, – не затвердження нового тарифу, а його введення на територію області згідно з відповідною постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України. Спеціалісти певні, таке рішення – половинчасте, адже щоб покрити всі збитки, тариф необхідно підняти відсотків на 50%. Чому ж виникла така ситуація, адже споживачі області мають дев'яносто дев'яти відсотковий рівень розрахунків, – говорили на засіданні депутатських комісій.

Хоч і стояло на порядку денному останнім, розглянули першим – питання про підняття тарифів обласним КП «Полтаватеплоенерго» на 10% у бік збільшення. Фахівці наголошують: тарифи востаннє переглядались майже 2 роки тому, а його складові за цей час значно подорожчали.

/Олександр Тонков, в.о.начальника ГУ житлово-комунального господарства Полтавської ОДА

За цей період неодноразово ціни збільшувались на природний газ, змінились й інші складові. І на сьгоднішній день наші підприємства комунальної теплоенергетики у зв'язку з переглядом тарифів працюють планово збитково/

Це, наголошують фахівці, не забаганка керманичів області і управлінь, а виконання відповідної постанови. Питання підняття тарифів назріло давно, переконує генеральний директор ОКП«Полтаватеплоенерго» Володимир Чернявський. Споживачі хоч і сумлінно сплачують за надані послуги (рівень розрахунку складає 99% і є лідером по Україні), борг підприємства зростає буквально на очах.

/Володимир Чернявський, генеральний директор ОКП «Полтаватеплоенерго»

Внаслідок зростання тарифів почала зростати заборгованість нашого підприємства за надані послуги і на початок року вона становить 36 млн. гривень. Тому було видано наказ НКРЕ про збільшення тарифу на 10% в бік збільшення тільки з метою того, аби погасити цю існуючу різницю в закладених тарифах/

Якщо перевести збільшену норму за гігакалорію на годину, відтепер за опалення 1 м2 житлової площі необхідно буде сплачувати 3 гривні 4 копійки. Втім, і це, зазначає Володимир Чернявський, так зване половинчасте рішення. Якщо врахувати те, що починаючи із 1 серпня 2010 року ціни за природній газ зросли на 50%, то тариф має піднятись на 29%. Якщо ж враховувати зростання всіх інших складових – необхідно додати не 10, а 50%.

Володимир Чернявський наголошує: для тих користувачів, у яких є лічильники (це близько 7%), плата за надані послуги вже зросла на 10% (згідно з іншою постановою НКРЕ). Для всіх інших споживачів ціна зросте після прийняття відповідного рішення на наступній сесії обласної ради.

Крістіна Криженко

 

 

За матеріалами:        ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»

Адреса ресурсу:       http://www.misto-tv.poltava.ua/

Адреса матеріалу:    http://www.misto-tv.poltava.ua/news/8646/

Друкувати

АКТУАЛЬНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:
Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Аби наступний опалювальний сезон пройшов без позаштатних ситуацій, влітку необхідно якісно підготувати теплове господарство до роботи. Запорукою безвідмовного функціонування обладнання котелень і теплових мереж,  стабільного надання послуг теплопостачання споживачам у м. Полтаві, Карлівці, Машівці, Решетилівці, Котельві, а також у Кременчуці — є своєчасне виконання фахівцями «Полтаватеплоенерго» всього комплексу профілактичних заходів. Тому щороку на деякий час необхідно зупиняти котельні, теплогенераторні і центральні теплові пункти (ЦТП). Нижче пропонуємо погоджений з органами місцевого самоврядування графік підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2024-2025 років.

Близько половини котелень і теплогенераторних Полтави будуть зупинятися відповідно до графіку, щоб теплоенергетики змогли провести всі необхідні діагностичні та ремонтні роботи.

Термін зупинки кожної котельні залежить від її потужності та протяжності теплових мереж, задіяних у роботі. У середньому він коливається від 7 до 11 діб. 
 
Проте є винятки. Наприклад, котельня по вулиці І. Дорошенка буде зупинена для проведення планового ремонту на 23 дні: з 27 травня по 18 червня (включно). Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують, що термін зупинки потужностей зведений до мінімуму, аби незручності для споживачів тривали якнайменше!

У графіку підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону крім дат зупинки і відновлення роботи кожної котельні, теплогенераторної чи ЦТП, міститься ще й дата проведення гідравлічних випробувань. Завдяки випробуванням  фахівці підприємства можуть спрогнозувати і виявити місця можливих поривів на мережах, оперативно їх відремонтувати і запобігти виникненню аварій уже в період надання послуг.
 
Зверніть увагу, що в результаті гідравлічних випробувань можуть виникнути позаштатні ситуації, що подовжать термін зупинки котельні, а значить і період відсутності гарячої води влітку.
 
Отже, «Полтаватеплоенерго» інформує споживачів про дати проведення гідравлічних випробувань, аби можливі пориви на мережах не були для них несподіванкою.



ГРАФІК ПІДГОТОВКИ
котелень, теплогенераторних, ЦТП та теплових мереж
до опалювального періоду 2024-2025 рр. у м. Полтава,
погоджений з виконавчим комітетом
Полтавської міської ради 

 

 

АКТУАЛЬНО 

 

АКТУАЛЬНО

 

АКТУАЛЬНО

 

 

З графіками проведення робіт у районних центрах області, де «Полтаватеплоенерго» надає свої послуги, можна ознайомитися тут:

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


КОРИСНО

ОФІЦІЙНО