Обмін досвідом! На «Полтаватеплоенерго» завітали теплоенергетики з Черкас і Кропивницького, щоб ознайомитись із передовим досвідом полтавських теплоенергетиків у автоматизації та диспетчеризації котелень

2024-04-10  

 

 

 На «Полтаватеплоенерго» завітали теплоенергетики з Черкас і Кропивницького, щоб ознайомитись із передовим досвідом полтавських теплоенергетиків у автоматизації та диспетчеризації котелень
 

На «Полтаватеплоенерго» в автоматичний режим роботи переведено вже понад 50% усіх існуючих котелень, а їх на підприємстві нині 91. Тож, будь-які збої в роботі обладнання відразу видно на дисплеї чергового диспетчера. Це великий плюс у оперативній ліквідації аварійних ситуацій, адже виключається людський фактор і необхідність цілодобової присутності оператора безпосередньо в котельні.

Колеги з Черкас оглянули 3 автоматизовані котельні у Полтаві, де наглядно ознайомились із роботою обладнання і побачили як, власне, відбувається сам процес дистанційного керування котельнею. Крім цього черкаські теплоенергетики відвідали випробувальну лабораторію дефектоскопії металів, технічного опосвідчення та технічної діагностики. Адже тут «Полтаватеплоенерго» має потужну базу запровадження системи автоматизованого принципу пошуків витоків на мережах теплопостачання. Для цього використовують такі спеціальні прилади, як: цифровий акустичний корелятор, трасопошукові системи RD 8000, та прилади для пошуку витоків Gidrolux HL 5000 - усі вони в комплексі дозволяють швидко і ефективно, а головне, з майже 100% точністю, виявити витік на трубопроводі.
 
Також полтавські теплоенергетики поділились досвідом упровадження системи хімводопідготовки. Адже нині усі котельні підприємства оснащені автоматичними установками пом’якшення води та станціями хімічної деорації, що дозволяє попередити утворення накипу та уникнути корозії металу в обладнанні.

Обмін досвідом!  На «Полтаватеплоенерго» завітали теплоенергетики з Черкас і Кропивницького, щоб ознайомитись із передовим досвідом полтавських теплоенергетиків у автоматизації та диспетчеризації котелень 

«Досвід «Полтаватеплоенерго» є гарним прикладом для колег з інших регіонів України і ми вже не перший рік співпрацюємо в цьому напрямку, зокрема, і з черкаськими теплоенергетиками! Наша подальша мета - це реконструкція і переведення у автоматизований режим роботи більшості котелень підприємства, що дозволить безперебійно і якісно працювати тепловому господарству в цілому» - зазначив під час зустрічі генеральний директор «Полтаватеплоенерго» Олександр Олексенко.

Нагадаємо, що взимку полтавські теплоенергетики відвідали «Черкаситеплокомуненерго» з метою ознайомлення  з досвідом колег у розвитку розподіленої генерації електричної енергії на когенераційних установках. До слова, такі станції вже є і на одній з котельнь «Полтаватеплоенерго». Вони мають  запрацювати вже у наступному опалювальному сезоні.


Пресслужба "Полтаватеплоенерго"

 
Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у FacebookInstagram, Viber  чи Telegram
 
 

 

Друкувати

АКТУАЛЬНО


«ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» ПОВІДОМЛЯЄ:
Графік підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону

Аби наступний опалювальний сезон пройшов без позаштатних ситуацій, влітку необхідно якісно підготувати теплове господарство до роботи. Запорукою безвідмовного функціонування обладнання котелень і теплових мереж,  стабільного надання послуг теплопостачання споживачам у м. Полтаві, Карлівці, Машівці, Решетилівці, Котельві, а також у Кременчуці — є своєчасне виконання фахівцями «Полтаватеплоенерго» всього комплексу профілактичних заходів. Тому щороку на деякий час необхідно зупиняти котельні, теплогенераторні і центральні теплові пункти (ЦТП). Нижче пропонуємо погоджений з органами місцевого самоврядування графік підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2024-2025 років.

Близько половини котелень і теплогенераторних Полтави будуть зупинятися відповідно до графіку, щоб теплоенергетики змогли провести всі необхідні діагностичні та ремонтні роботи.

Термін зупинки кожної котельні залежить від її потужності та протяжності теплових мереж, задіяних у роботі. У середньому він коливається від 7 до 11 діб. 
 
Проте є винятки. Наприклад, котельня по вулиці І. Дорошенка буде зупинена для проведення планового ремонту на 23 дні: з 27 травня по 18 червня (включно). Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують, що термін зупинки потужностей зведений до мінімуму, аби незручності для споживачів тривали якнайменше!

У графіку підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону крім дат зупинки і відновлення роботи кожної котельні, теплогенераторної чи ЦТП, міститься ще й дата проведення гідравлічних випробувань. Завдяки випробуванням  фахівці підприємства можуть спрогнозувати і виявити місця можливих поривів на мережах, оперативно їх відремонтувати і запобігти виникненню аварій уже в період надання послуг.
 
Зверніть увагу, що в результаті гідравлічних випробувань можуть виникнути позаштатні ситуації, що подовжать термін зупинки котельні, а значить і період відсутності гарячої води влітку.
 
Отже, «Полтаватеплоенерго» інформує споживачів про дати проведення гідравлічних випробувань, аби можливі пориви на мережах не були для них несподіванкою.ГРАФІК ПІДГОТОВКИ
котелень, теплогенераторних, ЦТП та теплових мереж
до опалювального періоду 2024-2025 рр. у м. Полтава,
погоджений з виконавчим комітетом
Полтавської міської ради 

 

 

АКТУАЛЬНО 

 

АКТУАЛЬНО

 

АКТУАЛЬНО

 

 

З графіками проведення робіт у районних центрах області, де «Полтаватеплоенерго» надає свої послуги, можна ознайомитися тут:

Пресслужба «Полтаватеплоенерго».


Щоб завжди бути у курсі подій на підприємстві і новин від його структурних підрозділів, підписуйтесь на нас у Facebook, Instagram, Viber чи Telegram.
 


КОРИСНО

ОФІЦІЙНО