Комунальники готують «рукавиці про запас»

2013-08-30

 


Хоч до перших заморозків ще досить далеко, полтавці не могли не помітити: дедалі прохолодніше стає вранці та ввечері. Жителі Полтави до зміни погоди завжди готові, але чи так просто підготувати до холодів будинки?

Із цими запитаннями ми звернулися до управління комунального господарства міста. Серед компетенції цієї служби - всі питання, що стосуються комунальної сфери Полтави, тож і в будинках, які готують до зими, ремонтують не тільки системи опалення.

У комунальній власності міста перебувають 1 925 будинків, із них 1 026 мають центральне опалення. До зими будівлі почали готувати ще у квітні, і на сьогодні 82% вже готові до нового опалювального сезону, повідомили в управлінні. Для цього провели 400 поточних ремонтів систем гарячого водопостачання і 632 - холодного. Також до зими лагодили й електромережі - відремонтували 362 електрощитові.

За статистикою управління непокоїтися не варто: темпи підготовки цього року від торішніх відрізняються мало і причин для змін поки немає. Будинки, в яких працівники ГЖЕДів завершили роботи, ще не остаточно готові до зими: нині їх мають перевірити робітники контролюючих організацій. Якщо нарікань системи будівлі не викличуть - дім «отримає» паспорт про готовність до опалювального сезону.

Одні з перших такі перевірки проводять працівники ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» - організації, яка відповідає за «доставку» тепла до будинків, у їх віданні перебувають практично всі міські котельні централізованого опалення.

Роботи тут завершуються: станом на 25 серпня загальний рівень готовності становив 90%. Докладніше про те, з чим тепловики зустрінуть зиму, повідомили у прес-службі підприємства:

-Щоб підвищити якість послуг з теплопостачання та їх стабільність, підприємство цілеспрямовано проводить роботи і реконструкції та автоматизації котельних, монтажу енергоощаднішого нового обладнання і капітального ремонту наявного. У процесі підготовки вже виконано реконструкцію котельні у Полтаві по вул. Енгельса, 27, та 3,4 км теплових мереж, капітальний ремонт 17 котлів різної потужності, монтаж 23 сучасних насосних агрегатів. Нині завершується автоматизація котельні по вул. Леніна, 112, в обласному центрі.

Наводять тепловики статистику й щодо готовності освітніх і лікувальних закладів: на сьогодні належним чином підготовлені 82% шкіл і 36 із 42-х дошкільних закладів (86%). Із медичних установ стовідсоткову готовність пока¬зали на сьогодні лише 10 із 43-х (23%) по місту.

Та якщо в модернізації та ремонті устаткування справи йдуть добре, то з актуальною й досі проблемою - остаточним відновленням гарячого водопостачання до будинків майже 15% полтавців, усе не так просто. І хоча прогрес у справі вже намітився, але точних прогнозів щодо термінів відновлення послуги, зазначають у «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», робити просто не мають можливості. Проте вкотре зауважують - полтавці, які на сьогодні потерпають через відсутність послуги гарячого водопостачання у своїх оселях, матимуть гарячу воду вже через півгодини з того моменту, як підприємством ПАТ «Полтавагаз» будуть зняті пломби з системи газопостачання відповідних котелень комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».

Натомість представники обласної влади переконані: незабаром гаряча вода має з’явитися в усіх полтавців, про це на апаратній нараді ще 19 серпня повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Животенко:

-Минулого тижня завершилися розгляди судових справ. НАК «Нафтогаз України» програв в Апеляційному суді. Рішення суду набере чинності сьогодні чи завтра. Найближчим часом Полтавська область підпише договір з НАК «Нафтогаз України» на умовах, які ми пропонували ще в жовтні місяці.

Поки тривають переговори з «Нафтогазом», тепловики серед найактуальніших проблем виділяють поганий технічний стан відомчих і безгосподарських теплових мереж, які протягом тривалого часу не обслуговуються і не ремонтуються. Ще однією з проблем є несвоєчасність повірки і ремонту приладів обліку теплової енергії власниками будинків. Щорічно підприємство знімає з розрахунків за тепловими лічильниками два-три житло¬вих будинки.

Та попри проблеми, без яких у комунальній сфері, на жаль, не обходиться, принаймні нині можемо констатувати: темпів підготовки до нового опалювального сезону наше місто, у порівнянні з минулим роком, не зменшило.

Сергій ЛЕЩЕНКО
 
За матеріалами: Обласна щотижнева ГАЗЕТА «ПОЛТАВСЬКИЙ ВІСНИК»
Адреса ресурсу: http://www.visnyk.poltava.ua/
Адреса матеріалу:


 

Друкувати

АКТУАЛЬНО

 
Сплачуйте за тепло кешбеком від держави

Національний кешбекдержавна програма, яка повертає громадянам 10% від витрат на українські товари чи послуги. Отриманий кешбек можна використати для оплати комунальних послуг. Проект реалізується Міністерством економіки у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Національним банком і Кабінетом міністрів України.

Як це працює:

Оформіть спеціальну картку (віртуальну в банківському додатку або фізичну у відділенні).

Визначте картку(и) для розрахунків за покупки.

Купуйте українські товари, отримуйте кешбек на спецрахунок.

Використовуйте кешбек для оплати комунальних послуг.


Ключові переваги:


Економія до 3000 гривень на місяць.

Цільове використання на комунальні послуги.

Проста система нарахування та використання коштів.

Підтримка вітчизняних виробників.

Приєднуйтесь до "Національного кешбеку" – заощаджуйте на комунальних платежах, підтримуючи українське виробництво!



КОРИСНО

ОФІЦІЙНО