Тепло повернулося до будинків полтавців

2013-10-04

 

 

Раніше, ніж кілька попередніх років поспіль, середньодобова температура в Полтаві стабільно перейшла позначку у 8 градусів тепла. Для теплопостачальників і жителів міста це ознака початку нового опалювального сезону 2013 – 2014 рр.

Осінь не сприяє?

Цього року погода була не надто привітною до комунальників: розпочати опалювальний сезон, згідно з розпорядженням міського голови, їм довелося 30 вересня. Це більш ніж на тиждень раніше, як торік, коли тепло в будинки подали з 11 жовтня.

Синоптики ж зі свого боку запевняють: холоди мають незабаром відступити, хоча й ненадовго. Про це 30 вересня заявляв Микола Кульбіда, директор Українського гідрометеорологічного центру. За його словами, суттєво повітря почне прогріватися із 8 – 10 жовтня, коли температура може досягти позначки +15 ... +20 градусів тепла. На жаль, протримається таке потепління недовго, і в другій половині жовтня температура повітря знизиться до +8 градусів, передає слова метеоролога УНІАН.
 
 

Обігріли в першу чергу

Традиційно опалення в місті вмикали не одночасно: лікарні, дитсадки та школи мали змогу отримати теплі батареї раніше від інших. Для дострокового ввімкнення опалення їм необхідно було лише звернутися до «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» з відповідним проханням. Цього року, до офіційного початку опалювального сезону в місті Полтава, такою можливістю скористалися 39 лікарняних закладів, 32 дитячі садки і 30% шкіл міста, яким тепло почали подавати ще з 27 вересня.

Не пасе задніх і житловий фонд. За даними «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», уже 1 жовтня опалювалися понад 500 із 955 житлових будинків міста. Дійти ж до всіх запланованих об’єктів тепло має впродовж трьох днів. За цей час система теплопостачання міста вийде на необхідну виробничу потужність.

Наголошують комунальники і на тому, що в мережах є чітка межа зон «відповідальності». Вона, за словами Лідії Зінченко, заступника начальника управління житлово-комунального господарства Полтави, проходить на вході теплової мережі у житлові будинки.

– Мережа, яка проходить у житловому будинку (від засувки), – це мережа, за яку відповідає й обслуговує ЖЕО №2, а мережа до будинку – це вже теплове господарство комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», – говорить вона.

Комунальники ЖЕО №2 запевняють: внутрішньобудинкові системи перевірені й до опалювального сезону готові.

Сезон розв’яже проблему?

Довгоочікувану гарячу воду має принести початок опалювального сезону в ті оселі, які були її позбавлені через затяжний конфлікт ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», ПАТ «Полтавагаз» та НАК «Нафтогаз України». Нагадаємо, спочатку начебто через заборгованість теплопостачальників за спожитий природний газ, а пізніше через його бездоговірне споживання, ПАТ «Полтавагаз», незважаючи на судову заборону, припинило постачання газу до котелень міста.

Нині ж завдяки активній участі обласної державної адміністрації підприємствам вдалося дійти згоди у питаннях газопостачання, на цьому ще 18 вересня наголошував перший заступник голови Полтавської ОДА Віктор Животенко, який повернувся з переговорів із керівництвом НАКу.

– Ми нарешті домовились, і відразу наші теплопостачальні підприємства уклали угоди із НАК «Нафтогазом», яких у нас не було дев’ять місяців, – зазначив він. – Причому уклали угоди на наших умовах, які ми пропонували ще у грудні 2012 року. Тож сьогодні ми вступили в легальну фазу відносин із НАК «Нафтогаз України», бо нас раніше звинувачували, що ми отримуємо газ «неправильним» способом.

Тож упродовж найближчого часу в будинках полтавців з’явиться тепло, а разом із ним і затишок та комфорт, якого з таким нетерпінням очікують полтавці.

Сергій Лещенко

За матеріалами: Обласна щотижнева ГАЗЕТА «ПОЛТАВСЬКИЙ ВІСНИК»
Адреса ресурсу: http://www.visnyk.poltava.ua/
Адреса матеріалу: http://www.visnyk.poltava.ua/articles/1380804164/

Друкувати

АКТУАЛЬНО

 
Сплачуйте за тепло кешбеком від держави

Національний кешбекдержавна програма, яка повертає громадянам 10% від витрат на українські товари чи послуги. Отриманий кешбек можна використати для оплати комунальних послуг. Проект реалізується Міністерством економіки у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Національним банком і Кабінетом міністрів України.

Як це працює:

Оформіть спеціальну картку (віртуальну в банківському додатку або фізичну у відділенні).

Визначте картку(и) для розрахунків за покупки.

Купуйте українські товари, отримуйте кешбек на спецрахунок.

Використовуйте кешбек для оплати комунальних послуг.


Ключові переваги:


Економія до 3000 гривень на місяць.

Цільове використання на комунальні послуги.

Проста система нарахування та використання коштів.

Підтримка вітчизняних виробників.

Приєднуйтесь до "Національного кешбеку" – заощаджуйте на комунальних платежах, підтримуючи українське виробництво!



КОРИСНО

ОФІЦІЙНО