На Полтавщині модернізують об'єкти теплового господарства

2013-10-31

 

 

Майже місяць минув відтоді, як у Полтаві розпочався опалювальний сезон. Цього року у зв'язку з погодними умовами тепло до осель полтавців подали раніше. Нині, говорять на підприємстві «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», обладнання котелень функціонує у технологічному режимі. За останні 6 років реконструювали 13 котелень з переведенням їх в автоматизований режим, дві перевели на альтернативні види палива — деревну тріску та пелети. Відновили кілометри теплових мереж, застаріле обладнання замінили на сучасне. Це дозволило підвищити енергоефективність та зекономити кошти.


Полтавець Олександр Рогов працює слюсарем-ремонтником обласного комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» 12 років. Котельню, що на Енгельса, 27, модернізували на його очах. Розповідає: нові котли з програмним управлінням зручні у обслуговуванні, як і сучасні насосні агрегати.

/Олександр Рогов, слюсар-ремонтник ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Тут стояли парові котли, які забезпечували теплом пологовий будинок, лікарню МВС, першу міську лікарню, травмпункт, включаючи житловий масив. Ця котельня забезпечує багато будинків гарячою водою і теплом./

Загалом, на балансі обласного підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» знаходиться 95 котелень та теплогенераторних у Полтаві, Карлівці, Котельві, Машівці та Решетилівці, а також центральні теплові та насосні пункти і понад 2 сотні кілометрів теплових мереж. 

Готуючись до осінньо-зимового періоду фахівці підприємства провели ремонт устаткування 93 котелень і теплогенераторних, реконструювали котельні на вулицях Енгельса та Островського у Полтаві, відновили кілька кілометрів теплових мереж та мереж гарячого водопостачання, технічно переоснастили котельні на Леніна, 112, Жовтневій, 42 та Фрунзе, 124, замінили 10 комплектів автоматики, 29 насосних агрегатів, встановили 5 частотних перетворювачів та модернізували 25 котлів. Мета усіх цих заходів — енергозбереження, а отже, — економія коштів

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Впровадження цих заходів дало можливість скоротити споживання енергоносіїв: 720 тисяч кіловат годин електроенергії, 756 тисяч метрів кубічних газу. Загальна вартість цих носіїв перевищує 2 мільйона грн/

З 2008 року у Полтаві реконструювали 13 котелень з переведенням їх в автоматизований режим роботи, ще дві котельні переоснастили таким чином, що нині вони працюють на альтернативних видах палива - деревині і пелетах. Втрати тепла на шляху до осель полтавців зменшують за рахунок ізоляції трубопроводів спеціальними матеріалами. Щороку утеплюють 3-4 км мереж, нині 25% із загальної кількості - сучасні трубопроводи. Якщо говорити про темпи впровадження енергоефективних технологій, профільне підприємство області не пасе задніх. Поодинокі аварійні ситуації, звичайно, трапляються, але роботи по їх ліквідації і відновленню теплопостачання проводяться так, щоб мінімізувати незручності для споживачів послуг підприємства. 

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Є загальний показник питомої втрати  палива на виробництво 1-ці теплової енергії. За цим показником серед однотипних підприємств галузі наше - на першому місці/

У планах - реалізувати проект, який передбачає підтримку міжнародних фінансових організацій. Нині робота на стадії переговорів, якщо вдасться реалізувати задумане, «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» отримає кошти на реконструкцію котелень разом з тепловими мережами, зокрема і котельню Ціолковського, 8. Це дозволить підвищити енергоефективність виробництва теплової енергії, зменшити її втрати на шляху до споживача та підвищити якість послуг підприємства.

Марина Молька
 
За матеріалами: ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»
Адреса ресурсу: http://www.misto-tv.poltava.ua/
Адреса матеріалу: http://www.misto-tv.poltava.ua/news/15547/


 

Друкувати

АКТУАЛЬНО

 
Сплачуйте за тепло кешбеком від держави

Національний кешбекдержавна програма, яка повертає громадянам 10% від витрат на українські товари чи послуги. Отриманий кешбек можна використати для оплати комунальних послуг. Проект реалізується Міністерством економіки у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Національним банком і Кабінетом міністрів України.

Як це працює:

Оформіть спеціальну картку (віртуальну в банківському додатку або фізичну у відділенні).

Визначте картку(и) для розрахунків за покупки.

Купуйте українські товари, отримуйте кешбек на спецрахунок.

Використовуйте кешбек для оплати комунальних послуг.


Ключові переваги:


Економія до 3000 гривень на місяць.

Цільове використання на комунальні послуги.

Проста система нарахування та використання коштів.

Підтримка вітчизняних виробників.

Приєднуйтесь до "Національного кешбеку" – заощаджуйте на комунальних платежах, підтримуючи українське виробництво!



КОРИСНО

ОФІЦІЙНО