Настійлива вимога часу - облік та економія енергоресурсів

2014-05-23

 

 
Настійлива вимога часу - облік та економія енергоресурсів

Зменшити на 30 відсотків споживання газу у бюджетних закладах і підготувати житловий фонд області до обладнання приладами обліку теплової енергії. Таке завдання службам ЖКГ дав голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук на засіданні колегії облдержадміністрації. Серед трьох питань порядку денного проблеми розвитку житлово-комунального господарства обговорювали на колегії найдовше. Комунальники згодні — оптимізація використання газу в області — питання ще вчорашнього дня. Та де ж брати гроші?
 


Економія енергоносіїв — основа національної безпеки будь-якої європейської країни — зазначив голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук. В Україні ж газу споживають утричі більше, ніж у Європі.

Віктор Бугайчук, голова Полтавської облдержадміністрації:
— Вони працюють у розмірах 50-70, а ми, пробачте, використовуємо 180 кубометрів. Не зможемо ми за рік прийти до європейського показника, але я думаю, що якщо ми на третину скоротимо використання газу — це буде результат.

Легко розпорядитися — та важко виконати — говорять фахівці. Бюджетні та госпрозрахункові заклади споживають двадцять відсотків усього теплоресурсу. Та через застарілі приміщення до сімдесяти відсотків тепла втрачається.

Олександр Тонков, директор департаменту ЖКГ Полтавської облдержадміністрації:
— Вони були побудовані за радянських часів і не відповідають навіть нормам ДБНу радянського, де витрати теплоенергії значно менші, я вже не кажу про український ДБН, який жорсткіше за радянський.

Ще гірша ситуація у житловому секторі. На Полтавщині із майже семи тисяч багатоквартирних будинків п’ять з половиною тисяч — у комунальній власності. На їх утеплення потрібна сила силенна грошей.

Володимир Чернявський, генеральний директор «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»:
— Санація житлового будинку на п’ять поверхів коштує кілька мільйонів гривень. Тільки в зоні обслуговування «ПОЛАТВАТЕПЛОЕНЕРГО» більше тисячі будинків. Не довго порахувати суму, яка потрібна для впровадження цього проекту. На мою думку, тут потрібно залучати кошти від міжнародних програм, бо самі ми не зможемо зібрати таких коштів.

На думку ж Олександра Тонкова, створення ОСББ уже допомогло заощаджувати газ у деяких містах України. Наприклад, у Луцьку три об’єднання власників багатоквартирних будинків навіть взяли для цього кредити у банках.

Олександр Тонков, директор департаменту ЖКГ Полтавської облдержадміністрації:
— Зробили термомодернізацію житлового фонду, поставили засоби комерційного обліку споживання теплової енергії, провели реконструкцію систем опалення. І заощадження, за розрахунками, дозволяє покрити кредит, навіть з урахуванням процентів, за три чотири роки.

Тож на колегії вирішено зменшити на 30 відсотків споживання газу у бюджетних закладах, а житловий фонд до початку опалювального сезону підготувати до обладнання приладами обліку теплової енергії.

За матеріалами:
ПОЛТАВСЬКА ОДТРК «ЛТАВА»
Адреса ресурсу:
http://www.ltava.poltava.ua/
Адреса матеріалу:
Настійлива вимога часу - облік та економія енергоресурсів

 

Друкувати

АКТУАЛЬНО

 
Сплачуйте за тепло кешбеком від держави

Національний кешбекдержавна програма, яка повертає громадянам 10% від витрат на українські товари чи послуги. Отриманий кешбек можна використати для оплати комунальних послуг. Проект реалізується Міністерством економіки у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Національним банком і Кабінетом міністрів України.

Як це працює:

Оформіть спеціальну картку (віртуальну в банківському додатку або фізичну у відділенні).

Визначте картку(и) для розрахунків за покупки.

Купуйте українські товари, отримуйте кешбек на спецрахунок.

Використовуйте кешбек для оплати комунальних послуг.


Ключові переваги:


Економія до 3000 гривень на місяць.

Цільове використання на комунальні послуги.

Проста система нарахування та використання коштів.

Підтримка вітчизняних виробників.

Приєднуйтесь до "Національного кешбеку" – заощаджуйте на комунальних платежах, підтримуючи українське виробництво!



КОРИСНО

ОФІЦІЙНО