У Полтаві обговорили можливість заміщення природного газу альтернативними видами палива

2015-06-11

 

У Полтаві обговорили можливість заміщення природного газу альтернативними видами палива

На робочій нараді, що відбулася на підприємстві «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», обговорили можливість заміщення використання природного газу альтернативними видами палива. Розповісти про переваги роботи котелень на дерев'яній трісці і соломі та можливості залучення інвестицій для реалізації зазначених проектів до нашого міста приїхали фахівці американського проекту USAID. Наскільки близька для Полтави перспектива заміщення блакитного палива місцевою біомасою, дізнавалися наші кореспонденти.


Дерев'яна тріска та солома замість газу — за таким принципом, стверджують фахівці проекту організації USAID, починають працювати все більше котелень у країнах Європи.

/Руслан Тормосов, керівник проекту USAID
Місто Тршебіч, який за розміром менший, ніж Миргород, але там на сьогодні 98% усієї теплової енергії виробляється з біомаси. Для того, щоб виробити стільки енергії, потрібно 15 тисяч тонн тріски і близько 7 тисяч тонн соломи. І три великих котельні з котлами, які працюють на трісці, на соломі поставлені/

Свої розробки представники проекту презентували фахівцям комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» на робочій нараді. З точки зору впровадження альтернативних видів палива для них, говорять, є цікавими п'ять міст нашої області: Полтава, Карлівка, Велика Багачка, Лубни та Миргород.

/Руслан Тормосов, керівник проекту USAID
Ми заміщуємо природний газ, якого в Україні повних об'ємів немає. Ми скрізь його намагаємося закупити. Ми заміщуємо його іншим альтернативним джерелом енергії — соломою. Соломою, якої в Україні у нас багато. І наші спеціалісти підрахували, що до 20% газа, який використовується Україною, може замінити місцева біомаса/

Такий пілотний проект вже запущений в Миргороді. Там вперше в Україні комунальне підприємство теплоенергетики перейшло на нові види палива. Це, кажуть експерти, – один із кроків до енергонезалежності. Утім поряд із цим, відзначають співробітники «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», говорити про повне заміщення газу місцевою біомасою було б невиправданим оптимізмом. Адже Полтава – 300-тисячне місто із досить значною щільністю житлової забудови, до того ж, на сьогодні практично повністю відсутня необхідна інфраструктура як для котелень на альтернативних видах палива в межах обласного центру, так і для закупівлі у промислових масштабах самого біопалива.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Це висока вартість обладнання для спалювання альтернативного палива. Також не сформований ринок цього альтернативного палива, відсутній достатній досвід з реалізації проектів/

А для всього цього потрібні додаткові, і досить значні фінансові інвестиції, що є не на часі для полтавських теплоенергетиків. Хоча жвава дискусія на нараді показала зацікавленість обох сторін у продовженні діалогу. Після спілкування на виробничій базі комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» її учасники вирушили до Карлівки, аби особисто ознайомитися із виробничими потужностями полтавських комунальників у районному центрі.

Крістіна БРІГІДА

За матеріалами:
ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»
Адреса ресурсу:
http://www.misto-tv.poltava.ua/
Адреса матеріалу:
У Полтаві обговорили можливість заміщення природного газу

Друкувати

АКТУАЛЬНО

 
Сплачуйте за тепло кешбеком від держави

Національний кешбекдержавна програма, яка повертає громадянам 10% від витрат на українські товари чи послуги. Отриманий кешбек можна використати для оплати комунальних послуг. Проект реалізується Міністерством економіки у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Національним банком і Кабінетом міністрів України.

Як це працює:

Оформіть спеціальну картку (віртуальну в банківському додатку або фізичну у відділенні).

Визначте картку(и) для розрахунків за покупки.

Купуйте українські товари, отримуйте кешбек на спецрахунок.

Використовуйте кешбек для оплати комунальних послуг.


Ключові переваги:


Економія до 3000 гривень на місяць.

Цільове використання на комунальні послуги.

Проста система нарахування та використання коштів.

Підтримка вітчизняних виробників.

Приєднуйтесь до "Національного кешбеку" – заощаджуйте на комунальних платежах, підтримуючи українське виробництво!



КОРИСНО

ОФІЦІЙНО