Полтавці, спільно з «Теплоенерго», встановлюють будинкові лічильники теплової енергії

2015-07-17

 

 

ПОЛТАВЦІ, СПІЛЬНО З «ТЕПЛОЕНЕРГО», ВСТАНОВЛЮЮТЬ БУДИНКОВІ ЛІЧИЛЬНИКИ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ

У Полтаві, готуючись до холодів, мешканці міста на взаємовигідних умовах встановлюють будинкові прилади обліку теплової енергії. Комунальне підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», починаючи з травня поточного року, запропонувало городянам програму спільних дій. В її рамках мешканці за власні кошти купували тепловий лічильник, а підприємство брало на себе витрати з розробки проектної документації, та з його встановлення і введення в експлуатацію. Скільки багатоповерхівок міста пристали на таку пропозицію «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», дивіться у матеріалі наших кореспондентів.


У Полтаві першого липня офіційно закінчився термін дії анонсованої раніше програми спільних дій між громадами житлових будинків та комунальним підприємством «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Відповідно цієї програми ми пропонували мешканцям за власний кошт придбання приладів обліку теплової енергії, а підприємство зі свого боку зобов'язувалося виготовити проектно-кошторисну документацію, встановити цей лічильник і запропонувати мешканцям за їхньої згоди прийняти цей лічильник на свій баланс/

Менше ніж за два місяці на пропозицію підприємства-теплопостачальника дали свою згоду 47 громад житлових будинків обласного центру. На сьогодні 11 будинкових лічильників тепла вже придбані, 2 з яких — уже встановлені. Одні з перших, хто звернувся до підприємства із бажаннями встановити на свій будинок прилад обліку теплової енергії, стали полтавці, які мешкають по вулиці Коцюбинського, 51. Про саму «акцію», говорять вони, дізналися із виступу генерального директора підприємства-теплопостачальника по телебаченню, і рішення про участь в цій програмі на загальних зборах житлово-будівельного кооперативу прийняли одноголосно.

/Людмила Варвянська, голова кооперативу ЖБК «Енергія»
Десь на початку травня ми заяву в «Теплоенерго» віднесли. 19 травня заява була прийнята, приїхали представники з «Теплоенерго», вирішили, які там технічні умови. Це все дуже швидко було. Ми навіть не сподівалися/

Встановлюючи будинковий тепловий лічильник, кажуть мешканці, перш за все прагнуть заощаджувати.

/Людмила Варвянська, голова кооперативу ЖБК «Енергія»
Ми сподіваємося на економію спожитої теплової енергії. Це ж також наші кошти/

Спираючись на минулорічний досвід 49-ти полтавських багатоповерхівок, фахівці «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» стверджують: за умови відповідального та ощадливого ставлення до використання теплової енергії та регулювання обсягів споживання останньої, цілком реально отримати скорочення її використання до 10-11%, що, в свою чергу, дасть змогу окупити витрати на придбання лічильника менше ніж за один опалювальний період. Так полтавцям, які мешкають по вулиці Коцюбинського, 51, будинковий лічильник тепла обійшовся у майже 14,5 тисяч гривень. Після встановлення приладу обліку вони одразу вирішили передати його на баланс підприємства-теплопостачальника. Тепер, кажуть фахівці «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», вони не матимуть клопоту із обов’язковою періодичною повіркою лічильника тепла.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Підприємство може включити в тариф затрати на повірку лічильників, які знаходяться на його балансі. Тому ми при акції пропонували мешканцям передати лічильники нам на баланс. Для того, щоб ми на законних підставах могли понести ці витрати. Якщо лічильник не знаходиться на балансі, то витрати на його повірку несе його власник/

Більшість багатоповерхівок міста, що належать до житлового фонду, зведені за часів Радянського Союзу, а отже мають так звану вертикальну внутрішньобудинкову систему опалення. У таких житлових будинках без повної реконструкції всієї мережі теплопостачання фізично неможливо забезпечити облік споживання тепла кожною оселею окремо. А отже для більшості полтавців єдиним виходом для підвищення раціональності використання теплової енергії та, відповідно, зменшення суми платежів за послугу з централізованого опалення є встановлення теплових лічильників не окремо на кожну квартиру, а на житловий будинок вцілому.

Крістіна БРІГІДА

За матеріалами: ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»
Адреса ресурсу:
http://www.misto-tv.poltava.ua/
Адреса матеріалу:
Полтавці, спільно з «Теплоенерго», встановлюють будинкові лічильники теплової енергії

Друкувати

АКТУАЛЬНО

 
Сплачуйте за тепло кешбеком від держави

Національний кешбекдержавна програма, яка повертає громадянам 10% від витрат на українські товари чи послуги. Отриманий кешбек можна використати для оплати комунальних послуг. Проект реалізується Міністерством економіки у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Національним банком і Кабінетом міністрів України.

Як це працює:

Оформіть спеціальну картку (віртуальну в банківському додатку або фізичну у відділенні).

Визначте картку(и) для розрахунків за покупки.

Купуйте українські товари, отримуйте кешбек на спецрахунок.

Використовуйте кешбек для оплати комунальних послуг.


Ключові переваги:


Економія до 3000 гривень на місяць.

Цільове використання на комунальні послуги.

Проста система нарахування та використання коштів.

Підтримка вітчизняних виробників.

Приєднуйтесь до "Національного кешбеку" – заощаджуйте на комунальних платежах, підтримуючи українське виробництво!



КОРИСНО

ОФІЦІЙНО