У Полтаві реконструювали котельню по Уютній, 29

2015-10-08

 

 

У ПОЛТАВІ ПОВНІСТЮ РЕКОНСТРУЮВАЛИ КОТЕЛЬНЮ ПО вул. УЮТНІЙ, 29

У зв'язку з очікуваним стрімким зниженням температури повітря у Полтаві та у відповідності до оприлюдненого проекту розпорядження Полтавського міського голови, цілком імовірно, що вже завтра, 8 жовтня, у місті може стартувати опалювальний сезон. До пуску тепла в оселі полтавців теплове господарство міста, що перебуває на балансі обласного комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», готове вже сьогодні, – звітують комунальники. Усі ремонтні роботи та реконструкції, заплановані на міжопалювальний період, закінчені. На одному із таких оновлених об'єктів побували наші кореспонденти.
 

Три місяці тому котельня по вулиці Уютній, 29 виглядала так. Наша знімальна група побувала тут якраз у розпал ремонтних робіт. Нині реконструкція вже завершена. Раніше на цьому об'єкті теплопостачання, який був введений в експлуатацію наприкінці 60-х років, знаходилося дев'ять котлів «НІІСТУ-5М» із коефіцієнтом корисної дії, що не перевищував 80-84%.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Зрозуміло, що за той час вони відпрацювали весь термін експлуатації, морально та фізично застаріли, а з урахуванням стрімкого підвищення цін на енергоносії нагальною стала потреба в реконструкції котельні, в заміні на більш сучасні/

Сучасні котли українського виробництва мають коефіцієнт корисної дії понад 92%. Окрім їхнього оновлення, реконструкція по Уютній, 29 також включала і заміну газових пальників на енергоефективні від визнаного у світі європейського виробника марки Weishaupt, підключення нової системи автоматизації, яка дозволяє експлуатувати котельню без постійної присутності обслуговуючого персоналу. Усе це стало можливим в рамках виконання заходів інвестиційної програми підприємства на поточний рік. Очікується, що сума у 7 млн гривень, яку витратили на реконструкцію, кажуть фахівці, має повністю окупитися протягом не більше ніж 7 років. Це є цілком прийнятним результатом у сьогоднішніх умовах, адже нове обладнання дозволить відчутно економити на енергоносіях.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
До реконструкції, в залежності від року і погодніх умов, котельня споживала від 1 млн 200 до 1,5 млн куб. м природного газу. Споживання електричної енергії знаходилося в межах 110-120 тисяч кВт-годин на рік. В результаті реконструкції очікувана економія природного газу складе приблизно 15%, в грошовому еквіваленті — це 850 тисяч гривень, а економія фонду заробітної плати, оскільки тут постійно працювало 4 оператора, складе близько 250 тисяч гривень/

Сучасні котли та насосне обладнання мають запас потужності, а отже можуть забезпечити теплом більшу, порівняно із показниками донедавна, кількість будинків житлового фонду міста з прилеглих до котельні районів.

/Федір Прохоренко, майстер четвертого теплового району ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Ця котельня буде обслуговувати порядка 24 житлових будинків. Це за старою схемою. За новою – підключаються ще 4 будинки, тобто розрахована вона на додаткове навантаження. Це за гарячим водопостачанням та опаленням. Протяжність теплотрас по цій котельні – приблизно 3,7 км у двотрубному вимірі/

Вцілому об'єкти теплового господарства міста, звітують на підприємстві «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО», повністю готові до опалювального сезону. Зважаючи на різке зниження температури, він може розпочатися для мешканців Полтави вже 8 жовтня.

Крістіна БРІГІДА

За матеріалами:
ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»
Адреса ресурсу:
http://www.misto-tv.poltava.ua/
Адреса матеріалу:
У Полтаві повністю реконструювали котельню по вул. Уютній, 29

 

Друкувати

АКТУАЛЬНО

 
Сплачуйте за тепло кешбеком від держави

Національний кешбекдержавна програма, яка повертає громадянам 10% від витрат на українські товари чи послуги. Отриманий кешбек можна використати для оплати комунальних послуг. Проект реалізується Міністерством економіки у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Національним банком і Кабінетом міністрів України.

Як це працює:

Оформіть спеціальну картку (віртуальну в банківському додатку або фізичну у відділенні).

Визначте картку(и) для розрахунків за покупки.

Купуйте українські товари, отримуйте кешбек на спецрахунок.

Використовуйте кешбек для оплати комунальних послуг.


Ключові переваги:


Економія до 3000 гривень на місяць.

Цільове використання на комунальні послуги.

Проста система нарахування та використання коштів.

Підтримка вітчизняних виробників.

Приєднуйтесь до "Національного кешбеку" – заощаджуйте на комунальних платежах, підтримуючи українське виробництво!



КОРИСНО

ОФІЦІЙНО