У місті вперше реалізували спільний міжнародний проект із комплексної реконструкції об'єктів теплопостачання

2015-10-16

 

 

У МІСТІ ВПЕРШЕ РЕАЛІЗУВАЛИ СПІЛЬНИЙ МІЖНАРОДНИЙ ПРОЕКТ ІЗ КОМПЛЕКСНОЇ РЕКОНСТРУКЦІЇ ОБ'ЄКТІВ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ

У Полтаві міжнародні фінансові організації допомагають у реалізації проектів комплексної реконструкції об’єктів теплопостачання міста. Впродовж цьогорічного міжопалювального періоду завдяки коштам та безпосередній участі європейських партнерів обласного комунального підприємства «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» вдалося реконструювати котельню у центральній частині міста за адресою Фрунзе, 48. Більше того — до цього завдання фахівці підійшли комплексно — реконструкції зазнала як сама котельня разом із її тепловими мережами, так і частина системи внутрішньобудинкових мереж теплопостачання, котрі отримують послуги від неї. Про результат першого у Полтаві позитивного досвіду співпраці комунального підприємства із міжнародними фінансовими організаціями — дивіться далі.


Ще у березні 2012 року обласне комунальне підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» взяло участь у відбірковому конкурсі і було визначено одним з десяти підприємств комунальної теплоенергетики України, яке отримало право реалізувати комплексний демонстраційний проект із реконструкції об’єктів теплопостачання міста, значною мірою — за кошти Північної екологічної фінансової корпорації NEFKO та Шведського агентства з міжнародного розвитку SIDA. Знайомство з інвесторами, переговорний процес та, власне, укладання угоди про співпрацю вилилося у реальну реконструкцію однієї з полтавських котелень. За попередніми підсумками сторін, вона обійшлася у понад 590 тисяч євро.

/Тамара Ігуш, начальник інвестиційного відділу ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Це кредитні кошти NEFKO — 235 тисяч євро, це грантові кошти фонду SIDA — 235 тисяч євро, і власні кошти підприємства — 121 тисяча євро. Кредит надається на умовах 8 років, з них перший рік — це пільговий період, тобто, поки впроваджується проект, ми не сплачуємо тіло кредиту, погашаються лише відсотки/

Кредит на підприємстві планують погашати виключно за рахунок отриманої економії від зменшення обсягів споживання природного газу і електричної енергії та оптимізації роботи самої котельні.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Кредитні кошти використані на заміну всього котельного обладнання, встановлені сучасні котли з ККД 95%, замінено насосне обладнання, встановлена сучасна система автоматизації. Це дозволяє експлуатувати котельню без постійного перебування обслуговуючого персоналу, і автоматично підтримувати температуру теплоносія в залежності від погодних умов/

Крім цього, комплексний підхід до роботи дозволив комунальникам здійснити заміну мереж, тим самим зменшуючи можливі втрати теплової енергії при її транспортуванні. Разом з тим, встановлення 10 повністю автоматизованих індивідуальних теплових пунктів дозволить уникати так званих «перетопів», особливо — на початку та наприкінці опалювального періоду. Це має істотно скоротити обсяги споживання теплової енергії безпосередньо у споживача. Досягається зазначена економія за рахунок регулювання обсягів споживання теплової енергії залежно від температури зовнішнього повітря та орієнтуючись на оптимальною температуру повітря у приміщеннях. Один із них вже успішно функціонує у гастроентерологічному відділенні дитячої обласної лікарні, що розташовується поруч з котельною підприємства — по вулиці Фрунзе, 46-А.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Автоматично контролює температуру теплоносія, та в разі необхідності закриває або відкриває регулятори, при цьому змінюється кількість води, яка повертається в систему опалення, або яка надходить безпосередньо зі сторони теплообмінника. Внаслідок цього підтримується температура в приміщенні постійно, незважаючи на зміну температури зовнішнього повітря/

Виконати ж «повне перезавантаження» котельні по Фрунзе, 48 у рекордні, як для такого проекту терміни — протягом цьогорічного міжопалювального періоду, стало можливим виключно за рахунок професіоналізму трудового колективу підприємства, його менеджменту та плідній співпраці із підрядними організаціями і європейськими партнерами, — наголошують полтавські теплоенергетики. Наразі підприємство не втрачає зв'язок зі своїми європейськими партнерами, адже ті продовжують надавати консультації із впровадження проекту.

/Тамара Ігуш, начальник інвестиційного відділу ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»
Це досвідчені люди, які мають досвід роботи в Європі і в Україні, нам дуже комфортно з ними працювати, ніяких питань, нарікань з нашого боку не було. Вони постійно здійснюють моніторинг впровадження проекту, минулого тижня приїжджали зі Швеції — це шведський консультант AF Industry/

Ще один проект співпраці підприємства із міжнародними фінансовими організаціями, щоправда, набагато більший за своїми масштабами, перебуває на рівні обговорення й узгодження. Європейський банк реконструкції та розвитку, з яким обласне комунальне підприємство «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» контактує із 2012 року, готовий на досить вигідних умовах вкласти кошти у модернізацію найбільшої котельні міста, що по Ціолковського, 36, котра забезпечує послугами з централізованого опалення та постачання гарячої води третину обласного центру. Наразі очікується остаточне погодження проекту на місцевому рівні.

Крістіна БРІГІДА

 

 

За матеріалами:
ПОЛТАВСЬКА ТЕЛЕВІЗІЙНА СТУДІЯ «МІСТО»
Адреса ресурсу:
http://www.misto-tv.poltava.ua/
Адреса матеріалу:
У місті вперше реалізували спільний міжнародний проект

 

Друкувати

АКТУАЛЬНО

 
Сплачуйте за тепло кешбеком від держави

Національний кешбекдержавна програма, яка повертає громадянам 10% від витрат на українські товари чи послуги. Отриманий кешбек можна використати для оплати комунальних послуг. Проект реалізується Міністерством економіки у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Національним банком і Кабінетом міністрів України.

Як це працює:

Оформіть спеціальну картку (віртуальну в банківському додатку або фізичну у відділенні).

Визначте картку(и) для розрахунків за покупки.

Купуйте українські товари, отримуйте кешбек на спецрахунок.

Використовуйте кешбек для оплати комунальних послуг.


Ключові переваги:


Економія до 3000 гривень на місяць.

Цільове використання на комунальні послуги.

Проста система нарахування та використання коштів.

Підтримка вітчизняних виробників.

Приєднуйтесь до "Національного кешбеку" – заощаджуйте на комунальних платежах, підтримуючи українське виробництво!



КОРИСНО

ОФІЦІЙНО