Борги за блакитне паливо «охолоджують» батареї

19 Квітня 2012 p. 08:40

Навіть при правильному підході до тарифоутворення виникає ряд проблем, пов'язаних з недосконалістю діючих механізмів і методик.

Борги за блакитне паливо «охолоджують» батареїПро проблеми теплоенергетичних підприємств в опалювальний сезон, про стосунки з національним регулятором і вартість комунальних послуг ІА «У.К.» в бліц-інтерв'ю розповів генеральний директор ОКП «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» Володимир Чернявський.

- Які основні проблеми минулого опалювального сезону?

Проблеми, я думаю, є спільними для всіх. Перш за все, це тарифи на послуги теплопостачання, які не покривають витрат на їх виробництво, а також заборгованість підприємств за спожитий природний газ.

- Що є причиною постійного зростання боргів підприємств теплової енергетики за енергоресурси?

Джерел формування заборгованості два. По-перше, невідповідність закупівельної ціни природного газу діючим тарифами, а по-друге, у нас, на відміну від багатьох інших регіонів, діє одноставковий тариф. Це означає, що наші споживачі розплачуються за спожиту в опалювальний сезон теплову енергію протягом усього року, а нам за газ необхідно розрахуватися відразу.

- Чи подавали Ви в НАЦКОМПОСЛУГ заявку про переведення на двоставковий тариф і про підвищення його до економічно обґрунтованого рівня? Які у вас стосунки з регулятором?

Процес формування комісії ще не завершений. Регулятору складно знайти висококласних готових фахівців, які розуміють особливості галузі теплопостачання. Разом з тим, ми щільно співпрацюємо з апаратом комісії, і, впевнений, знайдемо спільну мову. Поки нові тарифи нам регулятор ще не затвердив. Але, тут виникає інше питання. Навіть при правильному підході до тарифоутворення виникає ряд проблем, пов'язаних з недосконалістю діючих механізмів і методик.

Наприклад, я маю на увазі методики розрахунку втрат в теплових мережах або розрахунку витрат різних видів. Всі ці механізми вимагають перегляду і вдосконалення.

- Наскільки значна енергетична складова в структурі діючого тарифу?

До тих пір, поки тарифи на послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання встановлювали місцеві влади, структура тарифу затверджувалася за формою «витрати + рентабельність». Зараз тариф не має такої чіткої структури. Якщо говорити про збільшення частки природного газу в тарифі, то у нас вона досягає 60 %.

- Теплопостачальні підприємства купують природний газ для надання послуг населенню за зниженою ціною - 1,3 тис. грн/куб. м. Експерти кажуть, що у зв'язку з цим підприємствам вигідно закуповувати газ, а не переходити на альтернативне паливо.

Так і є. Але не варто забувати, що при цьому вартість енергоресурсу, закладена в наших тарифах становить 1,04 тис. грн за кубометр. А, враховуючи, що ми щороку споживаємо більше 100 млрд кубометрів газу, можете уявити який у нас серйозний стартовий дефіцит.

Крім того, ситуація ускладнюється тим, що державні облгази в судовому порядку стягують з нас борги за енергоносії і при цьому нараховують нам за несвоєчасні платежі штрафи і пеню. Все це далеко не сприяє тому, щоб підприємство погасило свої боргові зобов'язання.

- Але ж у липні минулого року набрав чинності закон, яким списувалися борги і нараховані суми штрафів теплоенергетиків перед газопостачальними компаніями?

Так, але нас цей закон не зачепив, оскільки в ті періоди, за які списувалися борги, ми були справними платниками.

За період попереднього опалювального сезону («У.К.» - 2010 - 2011 років) ми розрахувалися за спожитий газ на 93 %. При цьому існує проблема недофінансування з бюджету виплати підприємствам за тарифною різницею. За підсумками 2011 року суми по виплаті різниці в тарифах для нашого підприємства склали 48 млн. грн.

 

Розмовляла Марія Цатурян

 

За матеріалами:        Інформаційне агентство УК «УКРАЇНА КОМУНАЛЬНА»

Адреса ресурсу:       http://jkg-portal.com.ua/ua/

Адреса матеріалу:    http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/-borgi-za-blakitne-palivo-oholodzhujut-batareji-26736

Друкувати

АКТУАЛЬНО

 
Сплачуйте за тепло кешбеком від держави

Національний кешбекдержавна програма, яка повертає громадянам 10% від витрат на українські товари чи послуги. Отриманий кешбек можна використати для оплати комунальних послуг. Проект реалізується Міністерством економіки у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Національним банком і Кабінетом міністрів України.

Як це працює:

Оформіть спеціальну картку (віртуальну в банківському додатку або фізичну у відділенні).

Визначте картку(и) для розрахунків за покупки.

Купуйте українські товари, отримуйте кешбек на спецрахунок.

Використовуйте кешбек для оплати комунальних послуг.


Ключові переваги:


Економія до 3000 гривень на місяць.

Цільове використання на комунальні послуги.

Проста система нарахування та використання коштів.

Підтримка вітчизняних виробників.

Приєднуйтесь до "Національного кешбеку" – заощаджуйте на комунальних платежах, підтримуючи українське виробництво!



КОРИСНО

ОФІЦІЙНО